Waterschap legt Zeeuwse rioolwaterzuiveringen vol zonnepanelen
MIDDELBURG - De Zeeuwse rioolwaterzuiveringen komen volgend jaar vol zonnepanelen te liggen. Waterschap Scheldestromen trekt daar 3,5 miljoen euro voor uit.
Delen per e-mail
Het waterschap wil zijn steentje bijdragen aan de overstap van fossiele brandstoffen naar groene energiebronnen. De organisatie streeft ernaar om in 2025 volledig energieneutraal te zijn. Er wordt dan minstens zoveel energie opgewekt als verbruikt.
Dat kan door een combinatie van energiebesparende maatregelen en de opwekking van duurzame energie. Het plaatsen van zonnepanelen speelt daarbij een belangrijke rol. Dat gebeurt zoveel mogelijk op eigen terrein.
Komend jaar worden zonnepanelen geplaatst bij de rioolwaterzuiveringsinstallaties bij Breskens, Oostburg, Ritthem, Tholen, Sint-Maartensdijk, Bruinisse en Burgh-Haamstede. Ook wordt het aantal zonnepanelen op het hoofdkantoor in Middelburg uitgebreid.
De totale investering bedraagt bijna 3,5 miljoen euro. In 2022 steekt het waterschap nog eens ruim een miljoen in zonnepanelen. Die komen bij de zuiveringen in Waarde, Kamperland en Retranchement.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
In coronajaar 110 Zeeuwen meer overleden dan verwacht
VLISSINGEN - In Zeeland zijn vorig jaar 110 mensen meer overleden dan verwacht. Deze ‘oversterfte’ schrijft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vooral toe aan de gevolgen van het coronavirus. -
PREMIUM
Gemeente Terneuzen geeft toe: wij waren de guerilla tuiniers in Sas van Gent
SAS VAN GENT - En ineens stond er een klein kerstboompje langs het fietspad op het Eiland in Sas van Gent. En toen nog één en nog één. Sas van Gent vroeg zich af wie er achter zat. Michelle Witte van de gemeente Terneuzen geeft nu toe: wij waren het. -
PREMIUM
SGP’er Harry van der Maas: ‘Dertig mensen in de kerk kan, maar wees vooral voorzichtig’
AAGTEKERKE - Je kunt de richtlijnen van de overheid navolgen en toch kerkdiensten houden met meer dan dertig mensen, vindt Harry van der Maas. ,,We hebben diensten gehad met vijf mensen, of dat we de liederen alleen neurieden. Maar we komen ook wel boven die dertig uit.” -
Coronasteun voor bijna 2000 Zeeuwse bedrijven
VLISSINGEN - Bijna 2000 Zeeuwse bedrijven hebben steun gekregen in de derde ronde van de NOW-regeling. Deze is bedoeld voor werkgevers die door het coronavirus veel omzetverlies lijden. Zij krijgen een tegemoetkoming in de loonkosten. -
Auto knalt op verkeersremmer bij Koewacht, weg poosje dicht
NIEUWE MOLEN - Een personenauto is vanochtend in buurtschap Nieuwe Molen, ten noordwesten van Koewacht, flink beschadigd geraakt bij een ongeluk. De weg was een poosje afgesloten.
-
PREMIUM
Arnemuidse visser voor Belgische rechtbank wegens kapotvaren hoogspanningskabel: claim van 18 miljoen euro
ARNEMUIDEN - Schipper J.S. uit Arnemuiden heeft zich vanochtend bij de strafrechter in het Belgische Veurne moeten verantwoorden omdat hij twee jaar geleden zware beschadigingen zou hebben toegebracht aan de Nemo Link, de onderzeese hoogspanningskabel tussen België en het Verenigd Koninkrijk. Ondanks tal van waarschuwingen en noodsignalen bleef zijn vissersboot maar verder netten op de zeebodem slepen, tot de hoogspanningskabel voor de kust van Nieuwpoort knakte. Er hangen hem schadeclaims van in totaal maar liefst 18 miljoen euro boven het hoofd. -
PREMIUM
Tien maanden cel geëist voor stalken echtgenote: ‘Het is een wolf in schaapskleren’
MIDDELBURG - Tegen de 45-jarige Middelburger S. el J. is donderdag in Middelburg een celstraf geëist van tien maanden waarvan de helft voorwaardelijk. Ook wil de officier van justitie dat hij een contact- en locatieverbod krijgt opgelegd. -
Zeeuwse basisscholen in brandbrief: laat leerlingen gefaseerd toe én vaccineer leerkrachten
VLISSINGEN - Als de lockdown langer duurt, willen Zeeuwse basisscholen scholieren gefaseerd toe laten. De huidige noodopvang is niet vol te houden, schrijft de Coöperatie Primair Onderwijs Zeeland (CPOZ) in een brandbrief aan de PO-Raad.