Paarse vrijdag op de HZ in Vlissingen: ‘Veel studenten worstelen met hun seksuele identiteit’
Ballonnen, buttons, smoothies; bij de HZ in Vlissingen is vandaag alles paars. ,,Het is Paarse Vrijdag en wij vragen aandacht voor onze LHBTI+-studenten”, verklaart studentenpsycholoog Petra de Bil.
Elk jaar spreken de studentpsychologen leerlingen die worstelen met hun seksuele identiteit, weet zij. Opvallend: in Zeeland kennen ze verder bijna niemand die hetzelfde doormaakt of heeft doorgemaakt, vertelt Petra. ,,Ik weet natuurlijk dat er wél anderen op school zitten, soms zelfs in dezelfde klas, maar ik mag dat om privacyredenen niet delen.”
Jaarlijks spreekt ze zo’n tweehonderd studenten. ,,Elk jaar zijn er wel een stuk of tien die voor iets anders aankloppen, maar uiteindelijk schoorvoetend over hun seksuele geaardheid beginnen. Vorig jaar had ik twee studenten die, los van elkaar, aangaven dat ze er zoveel problemen mee hadden dat ze aan zelfdoding dachten. Ze durven er niet voor uit te komen dat ze lesbisch of homo zijn en willen het zelfs niet eens van zichzelf accepteren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Ze heten geen Rembrandt en Vermeer, maar de oude Zeeuwse meesters wisten wel van wanten
Het Stadhuismuseum in Zierikzee haalt de Zeeuwse meesters uit de Gouden Eeuw uit het verdomhoekje. En geeft ze een podium waar je u tegen zegt. -
PREMIUM
Deltacommissaris bepleit sturende rol voor water in bouwplannen
Klimaatverandering met toenemende weersextremen en zeespiegelstijging is een van de grote opgaven van deze tijd, zeker in de delta die Nederland is. Water moet daarom veel sturender zijn bij de ruimtelijke inrichting van Nederland. Dat pleidooi houdt deltacommissaris Peter Glas aan de vooravond van de 70e herdenking van de Watersnoodramp van 1953. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Werk aan de winkel: één op de drie kantoren in Zeeland moet binnen een jaar energiezuiniger zijn
Een op de drie van de ruim duizend kantoorpanden in Zeeland voldoet niet aan de wettelijke eis energielabel C of beter te hebben. Dat blijkt uit gegevens van de gemeenten. -
PREMIUM
Vintutsj zingt Sasse carnavalskraker voor het goede doel
Voor de leut en het goede doel; gelegenheidskoor Vintutsj zette zijn carnavalshit ‘k Zijn weer in mun Sas’ op cd. Om op te hossen en de opbrengst is voor KWF Kankerbestrijding.
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
-
-
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
PREMIUMmet video
Non-binaire Crow over crisis Reimerswaal: ‘Genderneutraliteit is geen trend of keuze’
VLISSINGEN - PvdA-raadslid Marjolein Sinke steunt de ‘genderneutrale passage’ in het coalitieakkoord van Reimerswaal niet. Goede zaak, vindt non-binaire Crow: ,,Het is onnodig en kwetsend.”