Overvaller Texaco Terneuzen droeg masker uit Netflix-serie La Casa de Papel
TERNEUZEN - De overvaller die donderdagavond de Texaco-vestiging aan de Kennedylaan in Terneuzen beroofde, droeg een masker uit de Netflix-serie La Casa de Papel; een serie over overvallers.
Delen per e-mail
In de Spaanse serie overvallen de daders met Salvador Dali-maskers de Koninklijke Munt van Spanje. In Terneuzen maakte de overvaller donderdagavond geld en sigaretten buit. De dader dreigde iets voor negen, kort voor sluitingstijd, met een mes. Volgens de politie betrof het vrouw, gekleed in een lichtblauw trainingspak. Politiewoordvoerder Mireille Aalders kan zich geen ander geval herinneren waar een vrouw een overval pleegde.
Een medewerker die niet met zijn naam in de krant wil heeft de beelden gezien. ,,Of het een vrouw is? We denken van wel. De overvaller was gemaskerd maar kijkend naar het loopje, denken we wel dat het een vrouw is geweest.” Ook Linda de Pooter van De Pooter Olie, dat eigenaar is van de Texaco-vestiging, denkt dat het een vrouw was. ,,Ook de stem klonk vrouwelijk. Of we de beelden van de overval vrijgeven weten we nog niet. Ik zeg geen nee, maar dat doen we niet zonder er eerst met de politie over te praten.”
Volgens de medewerker gaat het naar omstandigheden goed met zijn vrouwelijke collega die met het mes werd bedreigd. ,,Nu wel. Maar het kan natuurlijk zijn dat dat pas later valt. Straks is het carnaval en ziet ze mensen met hetzelfde masker lopen en komt dan de klap misschien alsnog.”
Het benzinestation aan de Kennedylaan werd in december 2012 ook overvallen. Toen dreigden de daders met honkbalknuppels, maar namen zonder buit de benen. Een van hen is een jaar later tot zestien maanden cel veroordeeld.
Verder in het nieuws
-
26 februari: Lezing over Amsterdam in Sas van Gent
De Heemkundige Kring Sas van Gent organiseert op dinsdag 26 februari een lezing genaamd ‘Amsterdam in beeld(en), met hier en daar een Zeeuws sausje’. Tijdens deze lezing zal enthousiaste gids in Amsterdam, Theo Sarneel, heel wat verhalen vertellen over de geschiedenis, de cultuur en het hedendaagse leven van de stad. Theo neemt je mee door bijna 800 jaar Amsterdam en tipt daar waar het kan, de Zeeuwse invloeden even aan. De avond vangt aan om 19.30 uur en de toegang is gratis. Locatie van de lezing zal zijn bij MFC de Statie aan de Canadalaan in Sas van Gent. -
24 februari: Muzikale kindervoorstelling in Ledeltheater in Oostburg
Op 24 februari om 14:00 uur vindt er een muzikale kindervoorstelling plaats in het Ledeltheater in Oostburg. De voorstelling ‘Nog lang niet naar bed’ is een vrolijke, fantasievolle, interactieve voorstelling met pakkende liedjes, geschikt voor iedereen vanaf 4 jaar. De voorstelling duurt ongeveer 50 minuten. Kaartjes kosten 12,50 euro en voor leden van het Ledeltheater bedragen de tickets 10,00 euro. -
Agressie door scheldende ouders op Zeeuwse voetbalvelden
VLISSINGEN - Scheldende en schreeuwende ouders zorgen voor veel overlast langs de voetbalvelden in Zeeland. Een groot deel van de verenigingen stoort zich aan het gedrag van hen langs de zijlijn. Dat komt naar voren in een enquête van deze krant waaraan 25 Zeeuwse voetbalclubs meewerkten. -
PREMIUM
Platez in Clinge verheft simpel gerecht tot culinair kunstobject
CLINGE - Platez ontwerpt servies voor de betere restaurants. In Clinge is het echter een beetje uit z'n jasje gegroeid. Het atelier verhuist naar de Broodmarkt in Hulst. ,,We willen prikkelen tot culinaire kunst.” -
Eerste rit BinckBank Tour finisht in Hulst
De BinckBank Tour gaat op maandag 12 augustus van start in het Belgische Beveren. De openingsrit laveert volgens de organisatie langs de grens van Oost-Vlaanderen en Zeeuws-Vlaanderen en finisht in Nederland, in Hulst. Daar vindt een dag eerder ook de ploegenpresentatie plaats.
-
PREMIUM
COLUMN Lerarentekort? Laat die Belgen maar komen! Zeker als ze zijn zoals de Vaste Vlaamse van mijn middelbare school
Belgisch onderwijspersoneel naar hier halen? Is het tekort dan echt zo nijpend? Jawel, zeggen grote basisscholenkoepels uit Bergen op Zoom en Roosendaal. Ze werven actief leraren bij de zuiderburen. -
Kleine lekkage bij Verbrugge Terminals in Terneuzen
TERNEUZEN - Tijdens het verplaatsen van een tankcontainer is een kleine lekkage ontstaan bij Verbrugge Terminals in Terneuzen. De brandweer heeft de container onderzocht en al snel bleek er geen overlast voor de omgeving te zijn. -
De vernieuwde BN DeStem app!