Op pad met conducteur Mireille: ‘Ik ben ook psycholoog, servicemedewerker, EHBO’er, politieagent...’
Conducteur zijn bij de NS is veel meer dan vervoersbewijzen controleren. Dat blijkt als we een dagje meekijken met de Zeeuwse conductrice Mireille Penning-Willeboordse (47). ,,Soms moet je op je strepen staan, maar bovenal ben je de gastvrouw van de trein.”
Na tien jaar horeca maakte Mireille drie jaar geleden een carrièreswitch. Ze werd getriggerd door een vacature om conducteur te worden. Vandaag reist ze met de trein vanuit Vlissingen naar Nijmegen en weer terug.
07.05 uur. De wekker gaat af in huize Penning. ,,Veel te vroeg natuurlijk”, verzucht Mireille. ,,Dat is de keerzijde van onregelmatig werken. Je bent op de heerlijkste tijden vrij, maar je moet soms ook op tijdstippen uit bed dat anderen nog lekker een keertje omdraaien.” Na haar ochtendroutine en het regelen van een bakje eten voor de honden en poezen vertrekt ze richting Station Vlissingen.
08.11 uur. Op een zonnige morgen arriveert ze in uniform, met mondkap op en spatscherm bij de hand, op haar standplaats Vlissingen. ,,Dit is de plek waar mijn werkdag begint en eindigt. Hier is altijd wel iemand te vinden die pauze heeft, of een machinist met een rangeerdienst.” Zo ook deze ochtend; onder het genot van koffie en een koekje wordt er gezellig gekletst.
Om stipt 11 minuten over 8 gaat de smartwatch van Mireille trillen. ,,Het signaal dat over 10 minuten mijn trein vertrekt.” Ze doet de portotest met de machinist, zodat zeker is dat ze onderweg contact met elkaar kunnen leggen als er iets aan de hand is. Ze wisselen met elkaar uit naar welke plaats ze vandaag reizen. ,,Ik ga naar Dordrecht en de machinist naar Haarlem. Bij de trein controleer ik een aantal veiligheidspunten zoals sluitseinen, verbandtrommels en de koersrol met de eindbestemming Amsterdam Centraal.”
Na de controle wacht ze buiten de trein totdat het vertreklicht brandt. Om 10 voor half 9 trilt haar horloge nogmaals ten teken dat Mireille de procedure kan starten. Ze sluit de deuren en om precies 08.21 uur verlaat de trein het station in Vlissingen. Mireille roept om waar de reizigers heengaan en wenst iedereen een ‘hele goede reis’.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMZEEUWSE ARCHITECTUURPRIJS | MET VIDEO
Splinternieuwe beachclub Oaxaca past bij de duinen, de zee en alles daaromheen
Domburg -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Bij hevige regen moeten bewoners schildersbuurt in Terneuzen nog zeker een jaar hun hart vasthouden
Bij elke flinke regenbui houden bewoners van de schildersbuurt in Terneuzen hun hart vast. Zouden hun huizen opnieuw onderlopen? Aan een oplossing wordt gewerkt, maar zeker tot in 2024 zal het bij slecht weer bibberen blijven.Terneuzen -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’
-
Genoeg te doen op de veiligheidsdag van de brandweer in Burgh-Haamstede
Burgh-Haamstede -
-
-
PREMIUM
Buitenlander kan vanaf juli weer softdrugs kopen in Goes, shops mogen meer gram verkopen
Vanaf 1 juli kunnen mensen uit het buitenland weer terecht in de Goese coffeeshops. Daar kunnen klanten straks bovendien wat meer softdrugs kopen, namelijk vijf gram. Nu is dat nog drie gram.Goes -
PREMIUM
Of Joke zelf graag wilde orgelspelen weet ze niet meer, maar ze hield het 65 jaar vol
Joke den Boer (76) gaat al van kleins af aan naar de gereformeerde kerk, maar de meeste diensten volgde ze van achter het orgel. Na 65 jaar stopt ze met spelen.Schouwen-Duiveland