Meddie Willemsen, oud-eigenaar Checkpoint: ‘Ik leef al twaalf jaar in een soort quarantaine’
TERNEUZEN - Strijdvaardig is hij nog steeds, Meddie Willemsen (68) uit Terneuzen, voormalig eigenaar van wat ooit de grootste coffeeshop van Europa was, Checkpoint. Dat het Openbaar Ministerie deze week ruim tweeëntwintig miljoen euro van hem claimde, gaat er bij hem niet in. ,,Ik heb nooit iets verkeerds gedaan en al die jaren dat Checkpoint bestond, gewoon belasting betaald.”
Het is al meer dan twaalf jaar geleden dat de politie voor een tweede keer Checkpoint binnenviel, nadat dit in 2007 ook al was gebeurd. Officieel mogen coffeeshops vijfhonderd gram wiet en hasj als handelsvoorraad hebben. Voor de Terneuzense coffeeshop met doordeweeks 2500 bezoekers per dag en in het weekend zelfs 3000 op een dag, was dat een lachertje. Als je goed zoekt, vind je altijd wel meer dan vijfhonderd gram, zeker als je bedenkt dat elke coffeeshop wel een weekvoorraad bij de hand moet hebben. In totaal 160 kilogram ontdekte de politie ‘aan de achterdeur', buiten Checkpoint.
De tweede inval in Checkpoint betekende het einde van de grootste coffeeshop van Europa die tot ver over de grens beroemd was. Negentig procent van de klanten, schat Willemsen, kwam uit België en Noord-Frankrijk, uit de omgeving van Lille. ,,Niet alleen omdat ze daar lastiger aan hasj of wiet konden komen, maar vooral omdat ik goede kwaliteit had. Ik zag mezelf als een kruidenier, en als kruidenier wil je het beste leveren. Vanuit de gemeente Terneuzen is mij wel eens gezegd, vanwege de grote drukte, ‘dan ga je toch slechter spul verkopen’, maar dat kon ik niet over mijn hart verkrijgen.”
Zuinige Zeeuw
Willemsen is zelf een groot liefhebber van een goede joint, dat zal er ook mee te maken hebben. ,,Al tweeënvijftig jaar gebruik ik softdrugs, niet meer met tabak, dat heb ik vijfentwintig jaar geleden al afgezworen. Ik heb een verdamper.” Gezond als een vis is hij altijd geweest. Veel fietsen, skeeleren, wandelen. En ook snowboarden en langlaufen in Zwitserland, zijn tweede vaderland. Een mooie wielrenfiets, daar kan hij echt gelukkig van worden, zeker niet van een dure auto, zeg van het merk Maserati. ,,Noem me een zuinige Zeeuw. Ik heb ook niet eens rijbewijs.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Twaalf kandidaten willen burgemeester Mulder opvolgen, vooral VVD’ers zien Hulst wel zitten
HULST - Twaalf geïnteresseerden hebben zich gemeld om burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst op te volgen: zes vrouwen en zes mannen. -
PREMIUMMet video
DJ Jonna uit Oost-Souburg draait deze zomer in Lloret de Mar: ‘Een droom die uitkomt’
OOST-SOUBURG - Nog een paar nachten, en dan pakt Jonathan Jansen (23) - alias DJ Jonna - zijn koffers. Hij draait deze zomer in Lloret de Mar: ,,We nemen Zeeland mee naar de Costa Brava.” -
PREMIUM
Zeeuwen zetten massaal kippetjes in de tuin: ‘Ze geven me een soort oergevoel’
Kippen zijn al een poosje populair, zeker van die knuffelexemplaren met pluizige pootjes. Maar nu je in de supermarkt voor een beetje ei veertig cent betaalt, is het pluimvee helemaal niet meer aan te slepen. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
-
PREMIUM
Santa Barbara? Venice Beach? Nee, gewoon Badstrand Vlissingen!
De ware boulevardfan had het al gezien: op het Badstrand van Vlissingen is een strandpost op palen neergezet. Dat betekent dat de strandwachten voortaan niet meer aan de waterlijn hoeven te staan, maar op veilige hoogte met goed zicht over het hele Badstrand. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
PREMIUM
Dylan begint een platenzaak in Terneuzen: ‘Dit moet een ontmoetingsplek voor muzikanten worden’
TERNEUZEN - Dylan Nutzmann houdt van plaatjes. En van kabeltjes, snaren en drumvellen. Dylan ademt al 47 jaar muziek. Hoog tijd om een eigen muziekwinkel in Terneuzen te beginnen.