Marineduikers gaan zoeken naar vermiste duikers Grevelingen
Marineduikers worden zondag ingezet om te zoeken naar twee duikers die sinds zaterdagavond worden vermist in de Grevelingen bij Scharendijke. Zaterdagavond hebben de Kustwacht, de KNRM en de brandweer al tevergeefs een zoekactie gehouden.
Delen per e-mail
De twee duikers hadden volgens een woordvoerder van de Kustwacht zaterdag hun autosleutels afgegeven bij een restauranthouder. Toen ze rond half elf 's avonds nog niet terug waren, alarmeerde de restauranthouder de politie, die vervolgens de Kustwacht waarschuwde.
Na de melding van de vermissing werd een Search And Rescue-actie opgestart. Twee reddingsboten van de KNRM Ouddorp zochten op de bekende duiklocaties in de buurt van Scharendijke en in de buurt van boeien. Twee Search and Rescue-helikopters uit Den Helder en Rotterdam zochten het gebied in de Grevelingen ook af. De brandweer had in eerste instantie ook duikteams gestuurd, maar omdat de locatie voor hen te diep was, werden die teruggeroepen. Ook een brandweervaartuig en een kusthulpverleningsvaartuig waren bij de zoekactie betrokken.
Toen de brandstof begon op te raken, keerden de helikopters terug naar hun basis. Later keerden ook de schepen terug en werd de nachtelijke zoekactie beëindigd. Zondag heeft de politie de coördinatie overgenomen. Zij zet het gebied af; het marineduikvaartuig Hydra met marineduikers wordt ingezet om te zoeken.
Verder in het nieuws
-
Niet parkeren, maar glijden op de Groote Markt in Sluis
SLUIS - Op de Groote Markt van Sluis kun je de komende weken niet niet parkeren, maar wel glijden. Zaterdag 14 december opent een schaatsbaan die de hele markt beslaat. -
Voetganger op zebrapad aangereden bij winkels op Kennedylaan in Terneuzen
TERNEUZEN - Bij een ongeluk op de Kennedylaan in Terneuzen is gistermiddag een voetganger aangereden door een auto. De man raakte gewond en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. -
PREMIUM
‘Dam in Oosterschelde is geen oplossing maar creëert nieuw probleem’
YERSEKE - Een dam naast de Zeelandbrug, middenin de Oosterschelde is geen oplossing voor de toekomst, maar zorgt juist voor nieuwe problemen en complicaties. Verhoog liever de dijken, zegt Adri Boone, voorzitter van het Oosterschelde Museum in Yerseke. Hij was als betonspecialist betrokken bij grote waterwerken, waaronder de bouw van de stormvloedkering in de jaren tachtig. -
PREMIUM
Helpers bij financiële nood: Terneuzense burgeradviseurs komen bij de mensen thuis
AXEL - Mensen helpen hun financiën weer op orde te krijgen, dat is de taak waarvoor de burgeradviseurs van de Terneuzense welzijnsinstelling Aan-z staan. ,,Soms komen bananendozen vol ongeopende post op tafel.” -
PREMIUM
VIDEO Radicaal idee moet Zeeland wapenen tegen stijgende zeespiegel: ‘Splijt Oosterschelde met een dam!’
COLIJNSPLAAT - Het is een radicaal idee. Splits het Nationaal Park Oosterschelde in het midden door een dam. Behoud het water ten westen van de Zeelandbrug als natuurgebied. Laat het oostelijk deel langzaam verzoeten, zodat de landbouw royaal over zoet water kan beschikken. Leg op de dam naast de Zeelandbrug twee rijbanen aan en voìla, er ligt een vierbaansweg tot aan Zierikzee. Het idee van Siebe Kramer, voorzitter Nationaal Park Oosterschelde, krijgt veel bijval.
-
Waarom heet Winterfever in Terneuzen niet gewoon Winterkoorts?
TERNEUZEN - Het is een mooi evenement vanaf 20 december in Terneuzen, Winterfever, daar wil bestuurslid Frank Lafort van de Orde van den Prince Hulst-Zeeuws-Vlaanderen niets aan afdoen. ,,Maar waarom gebruikt de organisatie te pas en te onpas Engelse woorden?” -
22 december: Kerstconcert Olga Tkacenko in Aardenburg
Olga Tkacenko en haar muzikale vrienden geven een kerstconcert in Vertoeving Het Lam in Aardenburg. Ze brengen een afwisselend repertoire van Russische, Engels- en Nederlandstalige kerst- en andere liederen. Aan het begin van het concert spreekt Marijn Vermet een gelegenheids-sermoen uit. Na de pauze vertelt Herman Bakker een kerstverhaal. Het concert vindt plaats op zondag 22 december om 14.30 uur. Toegang kost 7,50 euro. -
21 december: Kerstconcert in Westdorpe
Muziekvereniging ‘Eikels Worden Boomen’ uit Westdorpe organiseert een concert in kerstsfeer. Muzikanten en koorleden hebben de afgelopen weken hard gerepeteerd om een mooi programma ten gehore te brengen. Het concert vindt plaats op zaterdag 21 december om 19.00 uur in de Kirke in Westdorpe. Kaarten zijn verkrijgbaar voor vijf euro via t.raaijen1@kpnplanet.nl of op de dag zelf aan de zaal.