Laatste verzet tegen Life Style Village wekt verbazing
HULST - De Raad van State kon gisteren tijdens een rechtszaak niet goed plaatsen waarom een hypotheekadviseur zich nog als enige Hulster binnenstadsondernemer tegen het aangepaste woonwinkelcomplex Life Style Village verzet.
Immers, de gemeenteraad heeft het woonboulevardplan na bezwaren van dertien winkeliers uit het centrum van Hulst juist ingeperkt. En die hebben daarmee ingestemd en afgezien van een beroepsgang naar de Raad van State. ,,Het winkelvloeroppervlak hebben we van 20.000 vierkante meter naar 15.000 vierkante meter teruggebracht. Ook het aantal toegestane winkelbranches is ingeperkt tot acht. Dit allemaal om aan de bezwaren van de winkeliers in het centrum tegemoet te komen", zei de gemeentewoordvoerder van Hulst gisteren tijdens de rechtszaak in Den Haag.
Loop naar de binnenstad
Tegen het eerste, omvangrijkere ontwerpplan had P. Weemaes van De Hypotheekwereld in tegenstelling tot zijn 13 collega's geen bezwaar. Maar tegen het ingeperkte definitieve plan wel. Rechter en staatsraad G. Van der Wiel wilde weten waarom Weemaes alleen tegen het tweede, kleinere plan beroep heeft aangetekend. Volgens Weemaes was het ontwerpplan met veel meer grote en volumineuze winkels dichter bij het centrum van Hulst veel beter voor de loop naar de binnenstad. Een kleiner Life Style Village verder van het centrum met meer detailhandel zou veel minder winkelend publiek in de binnenstad opleveren.
Overigens vindt de gemeente Hulst dat Weemaes geen belanghebbende is. Zijn hypotheekshop zit op 1,5 kilometer van de Life Style Village. Bovendien mogen zich in de Life Style Village geen hypotheekverstrekkers of andere financiële dienstverleners vestigen, dus heeft hij geen last van concurrentie. De kans lijkt groot dat de Raad het Life Style Village-plan zal goedkeuren.
Uitspraak volgt over enkele weken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gemeente past bestemmingsplan 'Morres' aan na kritiek ondernemers
HULST - Om de ondernemers in de binnenstad van Hulst tegemoet te komen, heeft het dagelijks bestuur van Hulst de bepalingen in ontwerp-bestemmingsplan De Statie (het Life Style Village van Morres) aangepast. -
Kritiek winkeliers op Morres verwart fracties Hulst
HULST - Politiek Hulst zit erg in de maag met de kritiek van Hulster ondernemers op bestemmingsplan De Statie, oftewel plan Morres. -
PREMIUMopinie
Migratie is niet tijdelijk en vraagt om duidelijke en blijvende regelgeving
De opvang van migranten is geen liefdadigheid, betoogt Albert Kort. Er is deugdelijk beleid nodig vanuit Den Haag. -
Dit is de duurste camper van Nederland
De duurste camper van Nederland staat te koop in Oss. Het gaat om de Morelo Grand Empire 110GSO+. Aan boord zijn een wasmachine, een vaatwasser een fietsenlift en een garage waar bijvoorbeeld een Mini Cooper in past. -
Hulst haalt angel uit plan Life Style Village
HULST - De invulling van de voormalige Karwei-locatie en omgeving in Hulst wordt voorlopig buiten de ontwikkeling van het Life Style Village (LSV) op het Morres-terrein gehouden.
-
Plan Morres Hulst deels in strijd met detailhandelsbeleid provincie
HULST - Het gewijzigde plan voor een Life Style Village in Hulst is deels strijdig met het provinciale detailhandelsbeleid. -
PREMIUMGeld & Geluk
‘Vroeger kochten we eens in de drie jaar nieuwe auto’s, nu hebben we ze al vijf jaar’
In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Inge en Eric houden van golf, autoracen en vakanties. ‘Dubai is wel heel duur dit jaar. Dus gaan we twee emiraatjes verder.’ -
Zo deel je wachtwoorden op een veilige manier
We kunnen er kort over zijn: deel je wachtwoord nooit. In de praktijk gebeurt dit echter vaak genoeg. Mocht het om welke reden dan ook toch nodig zijn om je wachtwoord te delen met vrienden of familieleden - omdat je een abonnement op bijvoorbeeld Netflix of Spotify deelt: zo doe je dat veilig.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer