Foodtrucks krijgen (iets) meer ruimte in Terneuzen
TERNEUZEN - Wie een foodtruck heeft, kan in Terneuzen binnenkort iets beter uit de voeten. Bij wijze van proef komt er meer ruimte voor foodtrucks.
Begin dit jaar liep het nog behoorlijk spaak. Terneuzenaar Alain Rotthier dacht een vergunning te hebben voor een standplaats aan de oude Veerhaven en begon er vanuit zijn foodtruck hamburgers te verkopen. Hij kon al na een dag vertrekken. Horeca-ondernemers waren in het geweer gekomen en volgens de gemeente was er ook geen sprake van een vergunning.
Wethouder Jack Begijn beloofde nog eens naar het standplaatsenbeleid voor foodtrucks te kijken, mede op verzoek van PvdA-fractievoorzitter Laszlo van de Voorde. Terneuzen kan volgens hem wel meer levendigheid in de vorm van foodtrucks gebruiken, vooral aan de waterkant.
Het standplaatsenbeleid is nog niet gewijzigd, maar op korte termijn wil Begijn wel meer ruimte geven voor foodtrucks. ,,Op experimentele basis", voegt hij toe, ,,en in combinatie met een activiteit. Is dit succesvol, dan gaan we goed bekijken hoe we het standplaatsenbeleid daarop kunnen aanpassen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video1
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
-
PREMIUM
Supermarkt Oostkapelle hoopt in juli ook de zondag weer open te zijn
Als alles lukt kunnen de inwoners van Oostkapelle en toeristen vanaf juli de zondag weer hun boodschappen doen in de plaatselijke Jumbo. Supermarktmanager Ton den Dikken hoopt dat hij dan weer voldoende personeel heeft om ook die dag klanten te kunnen helpen.Oostkapelle -
PREMIUM
De cijfers lachen: Schouwen-Duiveland houdt 4,7 miljoen euro over
,,De wethouder is tevreden", zegt Daniël Joppe direct al breeduit lachend. Voor hem ligt de eindafrekening van 2022. De cijfers lachen mee: Schouwen-Duiveland houdt 4,7 miljoen euro over.Zierikzee -
mijn foto
MIJN FOTO | De Franse Slag Mars in Kapelle
Herman Clement fotografeerde het militair materiaal bij het defilé ter gelegenheid van de Franse Slag Mars in Kapelle.Kapelle -
PREMIUM
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
Drukte bij de energievergelijkingssites. Vandaag is de laatste dag dat je onder gunstige voorwaarden een vast contract kunt afsluiten. Vanaf morgen geldt de hogere opzegboete. Twee experts geven advies wat nu verstandig is om te doen: nog even wachten of toch een contract afsluiten?
-
PREMIUM
Tholen en Reimerswaal willen speculanten vóór zijn en stellen gronden veilig voor woningbouw
Scherpenisse, Sint-Maartensdijk, Reimerswaal -
-
-
PREMIUM
Een meester in het groenonderhoud: Laura is straks de enige tuinbaas van Zeeland
Een tuinbaas. Dat is iedereen met een tuin, zou je kunnen denken. Maar nee: het is een eeuwenoud en bijna uitgestorven ambacht. Een meesterhovenier.Noordgouwe, Schuddebeurs -
PREMIUM
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.”