Chemieconcern Ineos halveert voorlopig mega-investering in Antwerpen
ANTWERPEN - Het Britse chemieconcern Ineos ziet voorlopig af van de bouw van een propaandehydrogenatiefabriek voor de productie van propyleen in het Antwerps havengebied. Het bedrijf zet wel de investering in een ethaankraker voor de productie van ethyleen door.
Delen per e-mail
Nathalie Meert, woordvoerster van Ineos in België, spreekt van ‘een herschikking van het project, waarbij voorrang wordt gegeven aan de ethaankraker'. De investering in de propyleenfabriek is niet geschrapt, verzekert zij, maar ‘verdaagd'. Die keuze is gebaseerd op ontwikkelingen in de markt. ,,Naar ethyleen is een groeiende vraag in Europa in tegenstelling tot propyleen.” Propyleen wordt vooral in de autoindustrie gebruikt.
Bijzondere stap
Dat Ineos in Antwerpen zo fors wil investeren, is al bijzonder. Al zo'n twintig jaar is in Europa niet op zo'n grote schaal nieuwbouw gepleegd. Het accent is veel meer komen te liggen op het Midden-Oosten, het Verre Oosten en de Verenigde Staten, waar de winning van relatief goedkoop schaliegas de sector een oppepper heeft gegeven. Ineos gaat in Antwerpen Amerikaans schaliegas verwerken.
Wanneer de ethaankraker in Antwerpen klaar is, kan woordvoerster Meert nog niet zeggen. Gemikt werd op 2025. ,,Maar", geeft zij aan, ,,dat zal sterk afhangen van het vergunningentraject.”
Vijftien Vlaamse milieu-organisaties verzetten zich tegen het project. Ze vrezen meer uitstoot van het broeikasgas CO2 en vinden dat de productie van plastic eerder moet worden afgebouwd dan opgevoerd. Ze boekten eind vorig jaar een succesje. De Vlaamse Raad van Vergunningbetwistingen schortte een vergunning op voor het kappen van bosschages op het bouwterrein van Ineos.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVIDEO
Dolle Mina gaat gesprek met scholieren aan over menstruatiearmoede en plasrecht voor vrouwen
VLISSINGEN - Een gesprek over menstruatie vormt de aftrap voor een lesprogramma over feminisme op Scheldemond College in Vlissingen en scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg. Op 8 maart, Internationale Vrouwendag, krijgen de leerlingen gratis tampons en maandverband aangeboden in het kader van de campagne #bloedserieus. -
PREMIUMvideo
Mark Rutte (VVD): Als er één provincie ons voorgaat uit de crisis is het Zeeland, hier zit zoveel potentie
DEN HAAG - De laatste grote publieksbijeenkomst die Mark Rutte meemaakte was gisteren exact een jaar geleden in Vlissingen. In het Arsenaaltheater kwam aan hij aan honderden boze Zeeuwen uitleggen waarom de verhuizing van de Marinierskazerne niet doorging. ,,Ik hoop zo dat we dat weer eens mogen doen in zo’n zaal met zijn allen, maar dan wel over leukere onderwerpen natuurlijk." -
PREMIUM
Ruim vijf jaar cel geëist tegen ‘de Holleeder van Terneuzen’ voor reeks misdrijven
MIDDELBURG - Het was een druk baasje, die 23-jarige Terneuzenaar R. O. die zich vrijdag voor de rechtbank in Middelburg moest verantwoorden. Dealen, beledigen en bedreigen van agenten en kinderen. Harddrugs- en wapenbezit, een straatroof, voorbereidingen treffen voor oplichting via Marktplaats en met als sluitstuk een gewapende woningoverval op 5 januari 2020 in Middelburg. ,,Ik ben de Holleeder van Terneuzen’’, zou hij zich hebben genoemd. -
PREMIUM
Lastercampagne tegen Depla: ‘Ik baalde vooral voor mijn gezin. Zij hebben niet voor dit vak gekozen’
BREDA - Het blijft een raadsel wie de actie ‘pauldeplamoetweg’ heeft geleid. Alle sporen naar de anonieme hater(-)s van de Bredase burgemeester Paul Depla lopen dood. Depla kan ermee leven: ,,In het begin voelde ik me wel onveilig maar dat is snel weggeëbd.” -
PREMIUM
Zeeuws-Vlaanderen krijgt er twee bossen bij, in Braakman-Zuid en bij Koewacht
TERNEUZEN - Zestien hectare bos komt erbij in Zeeuws-Vlaanderen. In recreatiegebied Braakman-Zuid bij Philippine en natuurgebied Karnemelkpolder bij Koewacht gaat Staatsbosbeheer binnenkort duizenden bomen en struiken planten.
-
PREMIUM
Zeventien kunstwerken in Hulst voorzien van informatiebordje en QR-code
HULST - Zeventien kunstwerken in Hulst zijn sinds deze week voorzien van een informatiebordje. Het is de eerste stap naar het in kaart brengen van alle kunstwerken in de gemeente. -
PREMIUMVIDEO
Thierry Baudet (FvD): Windparken op zee zijn weerzinwekkend, het zijn massagraven voor vogels en insecten
DEN HAAG - Lijsttrekker Thierry Baudet van Forum voor Democratie houdt wel van een beetje theater. Bij binnenkomst in zijn kantoor in de Tweede Kamer zit hij piano te spelen. Na een minuut of drie staat hij op en zegt: ,,Als jullie weten van wie deze muziek is, krijgen jullie bonuspunten." -
ArcelorMittal vergroent met nieuwe hoogoven
ZELZATE - Met een 195 miljoen euro kostende, nieuwe hoogoven gaat ArcelorMittal in Zelzate duurzamer te werk.