Niet Cody Gakpo, maar Richarlison maakt het mooiste doelpunt van het WK in Qatar
Richarlison heeft de prijs voor het mooiste doelpunt van het WK gewonnen. De omhaal van de Braziliaanse aanvaller in de groepsfase tegen Servië werd beloond met de prijs.
Wereldvoetbalbond FIFA maakte vrijdag de uitslagen bekend van de stemming onder voetbalfans die konden kiezen uit een selectie van tien fraaie doelpunten.
Ook Cody Gakpo was één van de genomineerden met zijn doelpunt tegen Ecuador. De aanvaller van PSV schoot Oranje in het tweede groepsduel al vroeg met een hard afstandsschot op een 1-0-voorsprong.
Richarlison is de eerste Braziliaanse winnaar van de award die sinds 2006 wordt uitgereikt. De Braziliaan ontving de meeste stemmen van het publiek en is de opvolger van de Fransman Benjamin Pavard, die in 2018 de prijs won.
Richarlison had overigens twee nominaties op zijn naam staan: ook zijn treffer tegen Zuid-Korea die goed was voor de 3-0 werd genomineerd.
| Dossier WK voetbal
Lees hier alles terug over het WK voetbal in Qatar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Naast Messi en Mbappé vallen ook Enzo Fernandez en Emiliano Martinez in de prijzen na WK-finale
Lionel Messi is verkozen tot beste speler op het WK 2022 in Qatar, waar hij met Argentinië de wereldtitel pakte in een zinderende finale tegen Frankrijk. -
Met video
‘Zilveren’ Fransen door tienduizenden fans gehuldigd in Parijs: ‘We hebben veel tegenslagen gehad’
De Franse voetbalploeg heeft vanavond een warm onthaal gekregen van duizenden fans in hartje Parijs. De wereldkampioen van 2018, die zondag in een heroïsche finale van het WK in Qatar na strafschoppen werd onttroond door Argentinië, liet zich toejuichen door een menigte op de Place de la Concorde. -
Bondscoach Argentinië vol vertrouwen naar WK-finale: ‘We weten waar we Frankrijk pijn kunnen doen’
Bondscoach Lionel Scaloni van Argentinië heeft alle vertrouwen in een goede afloop van de WK-finale tegen Frankrijk. ,,Mijn spelers zijn in topvorm”, zei Scaloni op de afsluitende persconferentie voor de eindstrijd van zondag in het Lusail-stadion. -
Kylian Mbappé verovert topscorerstitel WK in Qatar: bekijk hier het klassement
Kylian Mbappé heeft de Gouden Schoen van het WK 2022 veroverd. De 23-jarige aanvaller van Frankrijk is de opvolger van Harry Kane, die tijdens het WK in Rusland vier jaar geleden zesmaal doel trof. Met zijn hattrick speelde topscorer Mbappé een hoofdrol in de verloren finale. Argentinië won na strafschoppen. -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.
-
WK Voetbalpodcast | ‘Deze WK-finale was voetbal op z'n allermooist’
Lionel Messi heeft eindelijk zijn wereldtitel. De Argentijn en Kylian Mbappé maakten de finale samen tot een geweldig schouwspel. Daarnaast een evaluatie van Oranje en het hele WK in Qatar. Een toernooi dat in de voorbereiding vooral ging over mensenrechten, OneLove-armbanden en geld. Etienne Verhoeff bespreekt het in de laatste WK Voetbalpodcast met Sjoerd Mossou en Mikos Gouka, die bij de WK-finale in het Lusail Stadion waren. -
-
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.