Peter Schmeichel: Geef Kuipers de finale
In de internationale voetbalwereld werd op Twitter vol lof gereageerd op het optreden van arbiter Björn Kuipers tijdens de WK-wedstrijd tussen Brazilië en Costa Rica (2-0).
Voormalig ManUnited-keeper Peter Schmeichel vindt zelfs dat de scheidsrechter uit Oldenzaal nu al de finale moet krijgen. ,,Briljante arbitrage door Björn Kuipers. Het is dankzij VAR geen schande om toe te geven dat je fout zit. Geef hem de finale'', aldus de Deen op Twitter.
Schmeichel doelde op het moment in de 79ste minuut. Neymar kwam binnen de zestien ten val na een duel met Giancarlo González. Kuipers gaf direct een penalty, maar liep mede op aanraden van video-ref Danny Makkelie naar het videoscherm om de situatie nog eens te bekijken. Kuipers trok daarna zijn beslissing in.
Ook BBC-presentator en voormalig Engels international Gary Lineker was blij met het besluit van Kuipers. ,,Neymar maakte een schwalbe, gerechtigheid is geschied. Dit is precies waar VAR voor is.''
De Ierse oud-voetballer en trainer Roy Keane had bij ITV alleen maar mooie woorden voor Kuipers. ,,Alles wat je wenst voor een scheidsrechter. Hij was voortreffelijk."
Kuipers kreeg op sociale media vooral ook lof omdat hij zich niet liet inpalmen door het gepraat van Neymar en de sterspeler resoluut te kennen gaf dat hij moest ophouden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Drie keer verlenging, maar geen enkele blessure bij Kroaten
Alle spelers van Kroatië zijn fit voor de WK-finale morgen tegen Frankrijk. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Fotoserie: Groots onthaal voor Kroatische WK-helden in Zagreb
De Kroatische selectie is weer thuis na het zo succesvol verlopen WK in Rusland, waar ze de beste prestatie ooit neerzetten. Kroatië eindigde als tweede na de met 4-2 verloren WK-finale tegen Frankrijk in Moskou. Honderdduizenden fans kwamen vanmiddag samen in hoofdstad Zagreb om de selectie te bedanken voor een mooie maand. -
Coutinho en Neymar voorkomen in extremis nieuwe kater Brazilië
Een heuse voetbalcrisis voor de grote WK-favoriet Brazilië is in blessuretijd afgewend. Philippe Coutinho en Neymar schoten de Goddelijke Kanaries in blessuretijd voorbij het bescheiden Costa Rica, dat nu uitgeschakeld is.
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
PREMIUM
‘Géén penalty geven was sterker geweest’
Op het WK van de VAR kon een cruciale ingreep van de videoreferee tijdens de finale eigenlijk niet uitblijven. Maar was de historische beslissing van de Argentijnse scheidsrechter Néstor Pitana om alsnog een strafschop toe te kennen aan Frankrijk wel de juiste conclusie? -
Update
Pussy Riot krijgt fikse boete voor bestorming veld tijdens WK-finale
Kort na het begin van de tweede helft in de WK-finale tussen Frankrijk en Kroatië hebben vier bandleden van de Russische punkband Pussy Riot het veld bestormd. Het 'moment of fame' van de veldbestormers was van korte duur. De beveiligers grepen snel in.