Wielerploeg Jumbo-Visma polst Nils van der Poel
PodcastNils van der Poel kan proberen om profwielrenner te worden. De Nederlandse wielerploeg Jumbo-Visma en het Amerikaanse EF Education hebben contact met de olympisch schaatskampioen opgenomen om te polsen wat de mogelijkheden zijn.
Bij beide ploegen uit de World Tour - de Champions League van het wielrennen - zou Van der Poel eerst tests moeten doen om te zien waar hij fysiek gezien staat als wielrenner. Hij won als schaatser bij de afgelopen Winterspelen in Peking twee gouden olympische medailles, schreef een boek, werd wereldkampioen allround en maakte daarna bekend wat al heel lang in de lucht hing: dat hij stopt met schaatsen. Van der Poel zoekt nieuwe uitdagingen.
De interesse vanuit Jumbo-Visma en EF komt niet uit de lucht vallen. Uit het door Van der Poel gepubliceerde trainingsdocument slash boek (How to skate a 10k) blijkt dat hij als schaatser heel veel trainingen op de fiets deed. Zijn trainingswijze en het niveau dat hij haalde zette hem ook buiten het schaatsen op de kaart, zeker toen hij in Peking liet zien dat het tot olympisch succes leidde.
Van der Poel zelf is vooralsnog niet op een aanbod ingegaan. Hij heeft zichzelf vrijaf gegeven om zijn opties binnen en buiten de sport te overwegen.
Beluister hier de podcast In Het Wiel waarin Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam op het nieuws ingaan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rex pakt Dorpenomloop mee om zijn ‘eerste grote profkoers’ te winnen: ‘Laat de Vlaamse klassiekers maar komen’
Met Laurenz Rex krijgt de Dorpenomloop er een winnaar van formaat bij op de erelijst. De lange Belg timmert bij Intermarché Circus immers ook in de World Tour aardig aan de weg.Rucphen, Raeren, Sint Willebrord -
PREMIUMinterview
Mathieu van der Poel in aanloop naar Milaan - San Remo: 'Eerste 200 kilometer hoef je niet echt geconcentreerd te zijn’
Favoriet, of hij nou wil of niet. De absolute topvorm ontbreekt, maar die is niet nodig om te winnen in Milaan - San Remo weet Mathieu van der Poel. Een gesprek over mentale bevestiging en goede en gekke dalers. -
PREMIUMMet video
Nederland is weer een sprintland, al is Olav Kooij misschien wel meer dan sprintbom
‘Sprintkoers’ Brugge-De Panne werd een veldslag op wielen. Met Olav Kooij (21) als beste Nederlander, tweede achter de Vlaamse winnaar Jasper Philipsen. Kooij is dé sprinter van de toekomst, of misschien wel meer. Nederland als sprintland onder de loep.De Panne -
PREMIUMEnergie1
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
Status van het Nederlandse wielrennen als medaillefabriek in gevaar door nieuwe bezuinigingsronde KNWU
De KNWU moet bezuinigen. Alweer. Volgens de financiële cijfers die binnenkort zullen worden gepubliceerd, werd er in 2022 te veel uitgegeven en kwam er te weinig binnen. -
-
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
Jasper Philipsen neemt met dank aan Mathieu van der Poel revanche met ritzege in Tirreno
De derde etappe van Tirreno-Adriatico is gewonnen door Jasper Philipsen. De Belg van Alpecin-Deceuninck revancheerde zich daarmee voor zijn nederlaag van gisteren, toen hij op de streep werd geklopt door Fabio Jakobsen. Vandaag kwam Jakobsen tekort, vooral omdat hij in de diepe finale nog een gat moest dichten met het peloton.