Veldrijdster Lucinda Brand opnieuw oppermachtig: ‘Je kunt je ook geen foutje permitteren’
Lucinda Brand heeft in het Franse Besançon op overtuigende wijze de achtste cross om de wereldbeker gewonnen. Voor de wereldkampioene van Baloise Trek Lions was het haar derde zege in de competitie over in totaal zestien wedstrijden. De Rotterdamse veldrijster heeft ook de leiding in het klassement.
SportredactieLaatste update:28-11-21, 17:23
Brand won zaterdag ook al een cross in Kortrijk om de X2O-Trofee. Haar zege in Besançon deed denken aan de manier waarop ze vorige week in Merksplas een overwinning boekte in de Superprestige. Ook nu reed ze vrijwel van start tot finish alleen voorop.
De Canadese Maghalie Rochette verraste met de tweede plaats. De 28-jarige Rochette won twee jaar geleden al eens een wereldbekercross. Dat was haar enige podiumplaats in de mondiale competitie tot nu toe. De Texelse Denise Betsema finishte als derde.
k kon meteen de leiding pakken. Dat is op zo’n parcours ook fijn omdat je dan je eigen lijn kunt kiezen
Lucinda Brand
Brand was uiteraard tevreden over haar optreden. ,,Ik ben trots over hoe ik hier rondrijd”, vertelde de 32-jarige wereldkampioene na een klein uur ploegen door de modder. ,,Ik kon meteen de leiding pakken. Dat is op zo’n parcours ook fijn omdat je dan je eigen lijn kunt kiezen.” Brand zag al snel dat ze een gat had geslagen ten opzichte van Betsema, de nummer 2 in het klassement, Fem van Empel en Puck Pieterse. Annemarie Worst, vorige week de winnaar in Koksijde, was door een val al ver teruggeslagen en werd uiteindelijk slechts zestiende.
Brand verzaakte geen moment, ondanks haar riante voorsprong. ,,Zeker als het zo modderig is kun je beter het tempo erin houden. Bovendien zag ik dat Rochette dichterbij kwam. Je kunt je ook geen foutje permitteren.”
Eli Iserbyt won bij de mannen. De leider in het klassement had het in de Franse modder alleen te stellen met zijn landgenoot Toon Aerts. Die gleed in de voorlaatste ronde onderuit waarna Iserbyt zijn vijfde wereldbekerzege van het seizoen kon boeken.
Aerts bereikte 10 seconden na de winnaar van Pauwels Sauzen - Bingoal de finish. Achter het tweetal volgde de Nederlandse belofte Pim Ronhaar op 1.44 minuut als derde. Corné van Kessel was op de vijfde plaats de tweede Nederlander. Volgende week volgt in Antwerpen de negende wereldbekercross.
Bekijk hieronder onze wielervideo's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.