Van der Poel wel welkom in Omloop Het Nieuwsblad
Mathieu van der Poel is meer dan welkom zaterdag in de openingsklassieker Omloop Het Nieuwsblad. Dat liet directeur Tomas Van Den Spiegel van de organisatie van de Vlaamse wielerkoers weten.
Delen per e-mail
Wereldkampioen veldrijden Van der Poel keerde dinsdag terug in Nederland nadat zijn team na de eerste etappe de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten moest verlaten omdat een lid van de staf positief testte op het coronavirus. Van der Poel had de eerste etappe gewonnen van de wielerronde.
Hij testte maandagavond negatief en kreeg permissie Abu Dhabi te verlaten, waardoor hij nu de mogelijkheid heeft te starten in de Omloop en zo alsnog zijn voorbereiding op de grote voorjaarsklassiekers kan voortzetten. ,,Zijn team Alpecin-Fenix is aan zet, maar natuurlijk is Mathieu van der Poel bij ons van harte welkom. Hij is niet voor niets de winnaar van onze Ronde van Vlaanderen”, zegt Van Den Spiegel.
Van der Poel zal dan wel moeten voldoen aan het coronaprotocol van de internationale wielrenunie UCI. ,,Hij zal enkele negatieve testen moeten voorleggen wil hij starten zaterdag. Dat is allemaal haalbaar, maar wel nodig om startrecht te verkrijgen.” Alpecin-Fenix heeft tot 72 uur voor de start van de Omloop de mogelijkheid zijn selectie aan te passen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rebellin (49) weet van geen ophouden en tekent bij Italiaanse ploeg
In 1992 maakte Davide Rebellin zijn profdebuut en bijna dertig jaar later is de inmiddels 49-jarige Italiaan nog altijd actief. De oud-winnaar van onder anderen Luik-Bastenaken-Luik, Waalse Pijl en de Amstel Gold Race heeft onderdak gevonden bij een Italiaanse ploeg op het continentale niveau. -
PREMIUM
Ronde van Vlaanderen = Elfstedentocht x Koningsdag x Oranje in WK-finale
Volgens columnist Thijs Zonneveld werden vorig jaar de Vlaamse koersen coronatechnisch het best georganiseerd. ‘De renners zaten niet in hotels met dronken agenten, zoals in de Giro.’ -
Nizzolo sprint naar zege in Clásica de Almeria
De Italiaanse wielrenner Giacomo Nizzolo heeft de Clásica de Almeria op zijn naam geschreven. De 32-jarige renner van Qhubeka Assos, regerend Europees kampioen op de weg, was na ruim 183 kilometer in Roquetas de Mar de snelste in de gebruikelijke massasprint. Danny van Poppel eindigde als zesde. -
Tegenslag voor Mathieu van der Poel: uit UAE Tour na coronageval in ploeg
Mathieu van der Poel moet met zijn ploeg Alpecin-Fenix per direct de UAE Tour - de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten - verlaten. Een van de stafleden van de Belgische formatie is positief getest op corona. David Dekker start daardoor vanmiddag in de tijdrit in de rode leiderstrui. -
Nieuwe regels voor wielrenners na uitgifte UCI veiligheidshandboek
De internationale wielrenunie UCI heeft de eerder aangekondigde veiligheidsmaatregelen donderdag gepubliceerd in een handboek. Zoals reeds aangekondigd gaat het daarbij om regels die het wielrennen veiliger en duurzamer moeten maken. Zo moet de zogenoemde finishstraat voortaan voldoen aan in het handboek met afbeeldingen ondersteunde voorwaarden en is fietsen in bepaalde houdingen verboden.
-
Ethias Cross
Betsema verslaat Nederlandse concurrentes in Eeklo
Denise Betsema heeft haar goede vorm in de slotfase van het veldritseizoen onderstreept met een zege in de Ethias Cross in Eeklo. De renster van Texel duelleerde vooral met landgenote Manon Bakker, die op vijf seconden achterstand als tweede finishte. Wereldkampioene Lucinda Brand eindigde als derde. -
PREMIUM
Eindafrekening: hoeveel verdienden Van der Poel en Van Aert in de afgelopen crosswinter?
Het veldritseizoen zit erop, maar wie was financieel de grootste winnaar van de voorbije maanden en harkte het meeste prijzengeld (meer dan 76.000 euro) binnen? En hoeveel streken Wout van Aert en Mathieu van der Poel precies op? -
Hirschi weg bij DSM vanwege vertrouwensbreuk: teamleiding zag hem als risico
De ene week stond hij op de ploegenpresentatie, de andere was hij ineens vertrokken. Het vertrek van Marc Hirschi bij Team DSM - het voormalige Team Sunweb - kwam begin januari uit de lucht vallen. Althans, voor de buitenwereld. Achter de schermen sluimerde al maanden een conflict tussen Hirschi en het management van de ploeg.