Van der Breggen fit genoeg voor deelname aan Gold Race in slotseizoen
Anna van der Breggen komt morgen aan de start van de Amstel Gold Race. Haar ploeg SD Worx bevestigde vanmorgen de deelname van de wereldkampioene aan de Limburgse klassieker.
Van der Breggen sloeg eerder deze week de Brabantse Pijl over omdat ze niet fit was. Van een coronabesmetting was geen sprake, waardoor deelname aan de Amstel Gold Race in principe mogelijk was. Haar ploeg wachtte tot vandaag met het bekendmaken van het zestal dat zondag de koers fietst. Van der Breggen was in 2017 al eens winnaar in Valkenburg.
De 30-jarige Van der Breggen is bezig aan haar laatste seizoen. Ze gaat na de Zomerspelen in Tokio verder als ploegleider bij SD Worx. In 2016 veroverde ze het goud in de olympische wegrit in Rio.
Bij wielerploeg DSM is een late wijziging aangebracht in de ploeg voor de Amstel Gold Race. Lorena Wiebes vervangt de zieke Duitse Liane Lippert. Wiebes, in 2019 Nederlands kampioene, won onlangs de eerste vrouweneditie van de Scheldeprijs.
Beluister onze podcast In het Wiel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wout van Aert grapt met te vroeg juichende Alberto Bettiol: ‘Ik geef het stokje met veel plezier door’
Alberto Bettiol werd gisteren de schlemiel in de Ronde van Zwitserland, door te juichen terwijl hij niet had gewonnen. De Italiaan won het sprintje, maar wist niet dat er al een renner gefinisht was. Wout van Aert en Bettiol reageerden met zelfspot. -
Ronde van Zwitserland
Leknessund wint tweede etappe in Zwitserland, maar komt net tekort voor leiderstrui
Andreas Leknessund heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Noor van DSM maakte onderdeel uit van de vroege vlucht van de dag en sprong op het perfecte moment weg bij zijn collega’s in de kopgroep. Lang leek hij ook de leiderstrui te grijpen, maar vanwege een late inspanning van het peloton, behoudt Stephen Williams de leiding. -
Ronde van Zwitserland
Lucinda Brand mag na een uur koersen voor het eerst dit seizoen de handen in de lucht steken
De openingsetappe in de Ronde van Zwitserland voor vrouwen is gewonnen door Lucinda Brand. In een korte rit van slechts 46 kilometer was de renster van Trek-Segafredo in een sprint sneller dan haar vluchtgenoten Clara Koppenburg en Pauliena Rooijakkers. Na een uur en negen minuten mocht Brand al de armen in de lucht steken. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt.
-
PREMIUM
Angst voor het coronaspook is weer volledig terug: ‘En dan moet de Tour nog beginnen’
De sportwereld is gewaarschuwd. Na een massale uitbraak in de Ronde van Zwitserland is de corona-angst helemaal terug, vlak voor de drukke sportzomer. ,,Het gedrag van sporters en publiek kan gaan wringen.” -
Wielerunie UCI scherpt regels voor transgenders aan
De internationale wielerunie UCI heeft de regels voor deelname van transgenders aangescherpt. Een transgender moet twee jaar voor deelname bij de vrouwen een bepaalde (lage) testosteronwaarde overleggen om te kunnen starten. Ook de maximaal toegestane testosteronwaarde is gehalveerd. Die waarde komt nu overeen met de waarde die wordt aangetroffen bij het overgrote deel van de vrouwelijke bevolking. -
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret.