Mercedes met knikkende knieën richting Oostenrijk
Het ongenaakbare Mercedes kijkt met angst en beven uit naar de komende Grand Prix van Oostenrijk. Dat de Duitse Formule 1-renstal dit jaar alle acht races won, met zes overwinningen voor Lewis Hamilton en twee voor Valtteri Bottas, stelt teambaas Toto Wolff geenszins gerust.
,,Oostenrijk was vorig jaar het absolute dieptepunt‘’, zei Wolf vandaag. ,,Onze auto's startten op de eerste rij en vielen in de race uit met technische problemen. Die race herinnert ons eraan hoe snel dingen fouten kunnen gaan.”
Beluister hieronder de laatste F1-podcast ‘Pitstop'!
Waarbij Wolf aangeeft dat het in de afgelopen twee races heel anders hadden kunnen aflopen. ,,We doen het natuurlijk heel goed qua prestaties, maar het zou dom zijn te negeren dat onze monteurs in Canada en Frankrijk twee keer een soort van 'openhartoperatie' moesten uitvoeren aan onze bolides. Er kwamen problemen naar boven die heel makkelijk tot een uitvalbeurt hadden kunnen leiden."
In Canada moest de auto van Hamilton vlak voor de race nog volledig doorgelicht worden en was hij pas enkele minuten voor de start rijklaar. In Frankrijk haalde het team de bolide van Hamilton vlak voor de kwalificatierace nog door de mangel om een technisch euvel te verhelpen.
Vooralsnog is Mercedes bezig een record aan te vallen. Als Hamilton of Bottas op de Red Bull Ring in Spielberg wint, is het de elfde opeenvolgende zege voor een team. In 1988 slaagde McLaren daar voor het laatst in. De twee overwinningen van Hamilton in de laatste twee races van 2018 tellen mee in de huidige zegereeks van Mercedes.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Egan Bernal ‘vrijwel hersteld’ na zwaar ongeval, Tour-winnaar mag weer aan koersen denken
Egan Bernal is drie maanden na zijn zware val ‘grotendeels hersteld’ van zijn verwondingen. Zijn breuken in de ruggenwervel zijn ‘goed genezen’, meldt zijn arts Gustavo Uriza. De 25-jarige Colombiaanse wielrenner kan over ongeveer vier weken weer aan wedstrijden deelnemen. -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
Eritrese wielersensatie Biniam Girmay verlengt contract bij Intermarché-Wanty-Gobert
De Belgische wielerploeg Intermarché-Wanty-Gobert heeft de Eritreeër Biniam Girmay voor de lange termijn aan zich gebonden. De 22-jarige renner verlengde zijn contract tot en met 2026. -
PREMIUMReportage met video
Hennie Kuiper 50 jaar na olympisch goud: ‘Jammer dat overwinning in diskrediet wordt gebracht’
Precies 50 jaar na zijn olympische titel herbeleefde oud-profrenner Hennie Kuiper (73) in München zijn gouden race van 1972. Het werd een emotioneel weerzien in Duitsland. Bovendien eentje met een bijzondere ontdekking.
-
Twee uit twee voor Demi Vollering in Baskenland
Demi Vollering heeft na de eerste etappe ook de tweede rit in de Ronde van Itzulia, een driedaagse rittenkoers door het Baskenland, gewonnen. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx was na een heuvelachtige etappe over bijna 118 kilometer de sterkste van een elitegroep van vijf rensters. -
Met video
Oppermachtige Annemiek van Vleuten met tweede zege in Luik-Bastenaken-Luik oudste winnaar ooit
Annemiek van Vleuten heeft voor de tweede keer in haar carrière Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De 39-jarige renster van Movistar viel aan op de Côte de la Roche-aux-Faucons met nog veertien kilometer te gaan en soleerde, net als in 2019, naar de zege in de topklassieker. Ze is de opvolgster van landgenote Demi Vollering (SD Worx) en ook de oudste LBL-winnaar ooit. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg?