Mathieu van der Poel rijdt 70 km in de aanval, wordt teruggepakt en wint massasprint: ‘Ik heb me geamuseerd’
Mathieu van der Poel heeft de vierde etappe in de Settimana Internazionale Coppi e Bartali op bijzonder knappe wijze gewonnen. De 27-jarige renner van Alpecin–Fenix reed liefst 70 kilometer in de aanval en boekte uiteindelijk in de massasprint zijn eerste zege sinds 12 september vorig jaar.
Na drie dagen in de regio Emilia-Romagna verplaatste de Internationale Wielerweek zich vandaag meer dan 200 kilometer naar het westen, naar Montecatini Terme in Toscane. De start en finish lagen allebei in Montecatini Terme. Van der Poel reed in zijn eentje een gat van bijna drie minuten op de kopgroep van zes renners dicht. Daarna ging hij solo door voor de winst, maar werd hij weer bijgehaald. In de massasprint won Van der Poel alsnog. Hij was in 70 van de 159 kilometers in de aanval.
Op 12 september won Mathieu van der Poel de Antwerp Port Classic. Dat was al na zijn mislukte Olympische Spelen in Tokio, waar hij hard ten val kwam bij het mountainbiken. Daarna werd hij ook nog achtste op het WK en derde in de uitgestelde editie van Parijs-Roubaix, maar vervolgens had hij maandenlang klachten aan zijn rug en knie.
Nu, na al die maanden zonder koersen, is het weer raak op de weg voor Van der Poel. Hij versloeg Ethan Hayter, Rémy Mertz en Dion Smith in de sprint. De Nederlanders Mick van Dijke en Koen Bouwman werden vijfde en zesde in de sprint in Montecatini.
Voor Van der Poel is Coppi e Bartali zijn tweede koers van het seizoen. Afgelopen zaterdag maakte hij met een dere plaats in Milaan - San Remo zijn rentree in wedstrijdverband.
Op zijn voorlopige programma voor de komende maanden staan onder meer Dwars door Vlaanderen, de Ronde van Vlaanderen, Parijs-Roubaix en de Amstel Gold Race. Daarna volgen de Giro d’Italia en Tour de France, die hij allebei wil uitrijden.
,,Ik had niet meer verwacht te kunnen winnen", zei Van der Poel tegen Sporza. ,,Na de afdaling had ik een mooie voorsprong en kon ik het gat met de leiders dichten, maar ik werd nog gegrepen. Daarna probeerde ik een beetje te herstellen in het peloton en kon ik toch nog een mooie sprint rijden. Ik voelde me goed en heb me geamuseerd.”
,,Of ik morgen opnieuw kan winnen? We zullen zien hoe ik me morgen voel na deze rit”, lachte een tevreden Van der Poel.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
PREMIUM
Roglic krijgt direct dreun van angstaanjagende Evenepoel: ‘Primoz heeft wel meer meegemaakt de afgelopen jaren’
Een rechtse directe, op dag één van de Giro al. Remco Evenepoel wint de openingstijdrit en blaast iedereen weg. Zijn grootste rivaal en Jumbo-kopman Primoz Roglic wordt zesde en verliest 43 seconden. Al reageert Roglic zoals alleen hij dat kan. ,,Ik ben eigenlijk best happy.’’ -
PREMIUMReportage
Mathieu van der Poel is ook in Italië de grote ster van de show
Mathieu van der Poel is terug in het peloton. In de bescheiden etappewedstrijd Settimana Coppi e Bartali werkt hij aan zijn comeback die zaterdag met een derde plek in Milaan-San Remo al spectaculair begon. AD Sportwereld volgde zijn spoor in Italië. -
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | De leukste Mathieu van der Poel is kamikaze-VDP, die schijt heeft aan tradities en conventies
Columnist Thijs Zonneveld ziet tot zijn plezier tijdens de Settimana Coppi e Bartali een aanval van Mathieu van der Poel. ‘Het is niet voor niets dat VDP aanvankelijk in deze koers zijn rentree zou maken: kan-ie buiten beeld trainen met een rugnummer op.’ -
Coppi e Bartali
Mathieu van der Poel laat zich even zien, Wiebes grijpt net naast winst in De Panne
De derde etappe in de Italiaanse etappekoers Coppi e Bartali is gewonnen door Ben Tulett. In San Marino was de Brit van Ineos Grenadiers in een etappe met meer dan 3500 hoogtemeters de sterkste. Voor Tulett is het zijn eerste profzege.
-
In Effen en Hoogerheide wordt stiekem ook gekoerst om de zuidelijke wielertitels
Hoogerheide, Effen -
-
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.