Marijn van den Berg (23) boekt op Mallorca eerste profzege, Ethan Vernon en Biniam Girmay geklopt
Marijn van den Berg heeft op Mallorca zijn eerste profzege geboekt. De 23-jarige sprinter van EF Education-EasyPost won de Trofeo Ses Salines Alcúdia, de tweede van vijf eendaagse wedstrijden op het Spaanse eiland die samen de Challenge Mallorca worden genoemd. Van den Berg bleef na 158,6 kilometer de Brit Ethan Vernon en Biniam Girmay uit Eritrea voor in de massasprint.
De sprintploegen haalden in de laatste kilometers de Duitser Nils Politt bij. In de natte en bochtige aankomst positioneerde Van den Berg zich vervolgens goed en wist zo Vernon en Girmay, die de sprint van te ver moest aangaan, makkelijk voor te blijven.
Voor de in De Meern geboren wielrenner is het de eerste profzege. Van den Berg rijdt sinds vorig jaar bij de ploeg van teambaas Jonathan Vaughters, nadat hij eerder was uitgekomen voor Metec en de opleidingsploeg van Groupama-FDJ.
,,Mijn eerste overwinning als prof, hopelijk volgen er nog meer”, zei Van den Berg na zijn zege. ,,Ik werd perfect gebracht en hoefde het alleen af te maken.” De wielrenner zei niet echt een sprinter te zijn voor de grote massasprints. ,,Een lastige wedstrijd, een kleine groep en een sprint, dat is mijn kracht.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | Je zou bijna zeggen dat Mathieu van der Poel volwassen is geworden
Columnist Thijs Zonneveld zag Mathieu van der Poel zaterdag Milaan-San Remo winnen en concludeert dat de renner de laatste maanden een metamorfose heeft ondergaan. ‘Het was de overwinning van de klasse, van het talent, van de macht, maar vooral: van het geduld.’ -
Met video
Mathieu van der Poel volgt Hennie Kuiper en opa op als winnaar Milaan-San Remo na indrukwekkende solo
Over de vorm van Mathieu van der Poel waren voor Milaan-San Remo twijfels, maar de Nederlander verbaasde iedereen door Tadej Pogacar, Wout van Aert en Filippo Ganna los te rijden op de Poggio. Van der Poel soleerde op indrukwekkende wijze naar de zege, is de eerste Nederlandse winnaar van La Primavera sinds Hennie Kuiper in 1985 en de vierde Nederlander in totaal. -
PREMIUM
Fabio Jakobsen knokt voor plekje in Tour-ploeg: ‘Vandaag heb ik laten zien dat ik de benen heb’
Fabio Jakobsen sprintte in Follonica naar zijn eerste grote zege van het seizoen. Die kon hij goed gebruiken na pech en een harde val in de afgelopen weken. En vooral omdat Jakobsen opnieuw naar de Tour de France wil. ,,Ik moet bewijzen dat ik snel ben.”
-
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
-
-
PREMIUMopmerkelijk debuut
West-Brabant neemt Milaan-San Remo over, Maas rijdt hele dag op kop en zijn maat Van der Poel wint: ‘Hoe mooi is dat’
Ook voor debutant Jan Maas draaide Milaan-Sanremo uit op een onvergetelijke ervaring. De Huijbergenaar zag ‘mijn maat’ Mathieu van der Poel winnen en reed zelf meer dan 250 kilometer voorop ‘met de Italiaanse maffia.’ Oftewel: ,,Hoe mooi is dat.”Huijbergen -
PREMIUM
Primoz Roglic wint met ongeschoren benen en is terug aan de top: ‘Ik heb zware maanden achter de rug’
Vooraf keek iedereen naar Mathieu van der Poel en Wout van Aert, maar Primoz Roglic greep de eerste aankomst bergop in de Tirreno Adriatico aan om zijn comeback te vieren. ,,Maar ik heb nog werk te doen. Mijn benen scheren, bijvoorbeeld.”