Fabio Jakobsen grijpt in Vuelta a San Juan naast zijn tweede ritzege, Sam Welsford wint de sprint
De voorlaatste etappe in de Vuelta a San Juan is gewonnen door Sam Welsford van Team DSM. Fabio Jakobsen werd in de laatste honderd meter op waarde geklopt en eindigde slechts als vierde.
Na de koninginnenrit van vrijdag waarin Miguel Ángel López zijn slag sloeg, draaide het zaterdag 'gewoon’ weer op een massasprint uit. Ook de eerste, tweede en vierde etappe van de Argentijnse rittenkoers eindigde namelijk met een massale sprint. De derde etappe op papier ook, maar toen wist Quinn Simmons met een late uitval het peloton verrassend voor te blijven.
Met de Colombiaan López in de leiderstrui was het wedstrijdverloop niet spectaculair. Een kopgroep werd op vijftien kilometer van het einde gegrepen en daarna deden de sprintersploegen er alles aan om hun kopmannen perfect af te zetten. Alle ogen waren weer gericht op de treintjes van BORA-hansgrohe (Sam Bennett), Soudal-Quick Step (Fabio Jakobsen) en Fernando Gaviria (Movistar). Allemaal wisten ze in deze voorbereidingskoers al een rit te winnen.
Jakobsen kon weer rekenen op een sterke sprinttrein. Wereldkampioen Remco Evenepoel deed een kopbeurt van twee kilometer, waarna Yves Lampaert en Michael Morkov het overnamen. Jakobsen raakte echter ietwat ingesloten en koos uiteindelijk het wiel van Bennett, die op gang werd geholpen door Danny van Poppel. Het gevaar kwam van achteren: Sam Welsford sprong uit het wiel van Jakobsen en bleef de rest verrassend voor. Jakobsen passeerde de meet pas als vierde.
Zondag krijgt Jakobsen een nieuwe kans om zijn tweede ritoverwinning te boeken als de Vuelta a San Juan eindigt met opnieuw een vlakke rit.
Egan Bernal geeft met knieblessure op
Egan Bernal heeft met knieproblemen opgegeven tijdens de zesde en voorlaatste etappe van de Ronde van San Juan, een Argentijnse rittenkoers. De voormalige Tourwinnaar stond vierde in het algemene klassement. ,,Egan Bernal heeft zich met tegenzin teruggetrokken uit de Ronde van San Juan omwille van pijn in zijn linkerknie”, meldde zijn ploeg Ineos Grenadiers. “,,Die liep hij op door zijn crash tijdens de eerste etappe.”
Bernal was vrijdag nog vierde geworden in de koninginnenetappe. De voorlaatste etappe van de Ronde van San Juan is 144 kilometer lang, met start en finish op de wielerpiste Vicente Chancay. Bernal was vorig jaar maanden uit de roulatie nadat hij in het begin van het jaar zwaargewond raakte toen hij in Bogotá tijdens een trainingsrit met hoge snelheid op een stilstaande bus klapte. De klimmer van Ineos Grenadiers liep daarbij tal van verwondingen op, zoals een gebroken ruggenwervel, een gebroken dijbeen en knieschijf, borstletsel, geperforeerde longen en elf gebroken ribben. Bernal moest zeker vier operaties ondergaan.
Team DSM zegeviert ook in Australië
Ook in Australië was er succes voor Team DSM. Marius Mayrhofer was de beste in de Cadel Evans Great Ocean Road Race, een wedstrijd die deel uitmaakt van de World Tour. Voor de 22-jarige Duitser was het zijn eerste zege als prof.
Mayrhofer bleef na 174,3 kilometer de Fransman Hugo Page en de Australiër Simon Clarke in de sprint voor. Vorig jaar ging de zege in Geelong naar de Belg Dries Devenyns.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Fabio Jakobsen kan dag na mislukte sprint wél juichen in San Juan
Fabio Jakobsen heeft in de tweede etappe van de Ronde van San Juan in Argentinië zijn eerste overwinning van het seizoen gepakt. De 26-jarige sprinter van Soudal - Quick Step was na 201,1 kilometer tussen Valle Fértil en Jáchal de snelste in de sprint. De Europees kampioen bleef de Colombiaan Fernando Gaviria en de Spanjaard Jon Aberasturi voor. -
Fabio Jakobsen komt op verkeerde weghelft terecht en ziet Sam Bennett winnen in San Juan
Sam Bennett heeft de eerste etappe in de Ronde van San Juan in Argentinië op zijn naam geschreven. De Ierse sprinter van Bora-hansgrohe was de beste in de massasprint van de eerste etappe die begon in San Juan en na 143,9 kilometer daar ook finishte. -
Met video
Tadej Pogacar houdt huis in eerste bergetappe Parijs-Nice, Jonas Vingegaard haakt af op slotklim
Tadej Pogacar heeft in de eerste etappe met aankomst bergop de macht gegrepen in Parijs-Nice. De tweevoudig Tourwinnaar gaf op La Loge des Gardes, de ruim 6 kilometer lange slotklim, al zijn concurrenten het nakijken. De Sloveen slaat een dubbelslag, want hij pakt ook de leiderstrui.
-
Fabio Jakobsen kan zich in San Juan niet mengen in sprint met Fernando Gaviria en Peter Sagan
Fernando Gaviria heeft de vierde etappe van de Ronde van San Juan gewonnen. De Colombiaan van Movistar was bij aankomst de snelste van de sprintende groep. De Slowaak Peter Sagan eindigde als tweede, voor de Italiaan Filippo Ganna. -
-
-
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | De laag shag op de benen van Primoz Roglic had iets weg van een statement
Columnist Thijs Zonneveld zag dat Primoz Roglic afgelopen week de aandacht naar zich toe wist te trekken in Tirreno-Adriatico. Niet alleen door zijn sportieve prestaties, maar ook vanwege zijn ongeschoren benen. ,,Dat doe je niet, als wielrenner. Zo start je niet in een koers. Maar Roglic zelf kon het geen lor schelen.” -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?