‘Extra snokken’ helpen Merlier in Brugge - De Panne aan winst na millimetersprint met Groenewegen
Tim Merlier heeft Brugge - De Panne op zijn naam geschreven. De Belg was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen redde het net niet, zo stelde de jury na het bekijken van de finishfoto.
Waar wind nog wel eens voor opwinding wil zorgen in Brugge - De Panne, was daar vandaag geen sprake van. Het lenteweer zorgde ervoor dat het peloton de vroege vlucht van drie renners zonder problemen binnen schot kon houden. Met flink wat topsprinters in het peloton, zagen veel ploegen een massasprint wel zitten. En die kwam er dus ook.
Net voor de laatste kilometer kwam Pascal Ackermann ten val. De Duitser won vijf dagen geleden de Bredene Koksijde Classic, maar speelde vandaag dus geen rol van betekenis. Het was Olav Kooij die vroeg aan ging en zag hoe Merlier rechts en Groenewegen links van hem passeerden. Uiteindelijk bleek de Belg van Alpecin-Fenix net de snelste. Vorige week was hij al de beste in Nokere Koerse.
‘Verdiende winnaar’
Merlier mocht niet klagen dat Kooij hem voldoende ruimte liet om te passeren: ,,Daar was ik op aan het wachten. Ik twijfelde misschien een halve seconde te lang, maar uiteindelijk was het een mooie sprint zij aan zij met Dylan. Ik dacht dat ik hem had, maar hij kwam nog eens terug en ik moest er nog eens extra aan snokken.”
Bekijk hieronder de uitslag van Brugge - De Panne:
Groenewegen won dit jaar al wel twee ritten in de Ronde van Saudi-Arabië. Hij kwam ten val in de tweede etappe van Parijs-Nice en ging niet meer van start voor de vijfde rit van die wedstrijd. ,,Ik was er wel heel dichtbij. Die tweede plaats is natuurlijk niet leuk, maar ik moest enkele tussensprintjes afleveren omdat ik niet langs de goede kant over Olav Kooij ging. Uiteindelijk werd het een supermooie sprint met twee en was de jump van Merlier net voldoende om het te halen. Tim is een verdiende winnaar en ik heb vrede met mijn tweede plaats”, zei Groenewegen (28).
,,Donderdag staat voor onze ploeg een verkenning van Gent-Wevelgem op de agenda, ook wel een mooie koers. Die is natuurlijk een stuk pittiger dan deze hier. Dwars door Vlaanderen en de Scheldeprijs staan daarna op het programma. Vooral die laatste koers draait nogal eens op een massasprint uit. Wie weet lukt het daar dan wel en pak ik in Schoten mijn derde zege van het seizoen.”
Op zo'n 25 kilometer van de streep werd het peloton opgeschrikt door een valpartij. Een renner van Movistar knalde vol op een seingever, die er juist stond om gevaren ze bezweren. De renner kon weer door, maar de seingever bleef liggen. Hoe het met hem gaat, is nog onduidelijk.
Hayter wint tweede etappe Coppi e Bartali, aanval Van der Poel
Ethan Hayter heeft de tweede etappe van de Italiaanse wielerweek Coppi e Bartali gewonnen. De 23-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was de sterkste op een steil klimmetje van zo’n 800 meter op weg naar de finish in Longiano.
De Italiaan Matteo Sobrero eindigde als tweede, vlak voor de Brit Ben Tulett. Eddie Dunbar, een Ierse ploeggenoot van Hayter, heeft de leiding in het algemeen klassement overgenomen van Mauro Schmid, de Zwitserse winnaar van de eerste etappe.
Van der Poel kon zich niet bemoeien met de ritzege. Hij ging twee keer in de aanval maar kwam kracht tekort in de finale van de rit over 165 kilometer van Riccione naar Longiano. Van der Poel verklaarde voor de etappe dat het klassement niet zijn doel is. “Ik wil niet iedere dag alles uit de kast halen”, zei hij. “Ik houd rekening met de klassiekers die eraan komen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
Auto op parkoers zorgt bijna voor drama in Parijs-Nice: ‘Een nieuwe dag in de race des doods’
Het ging na de slotrit van Parijs-Nice vooral over de suprematie van Tadej Pogacar, maar het scheelde niet veel of het had over iets heel anders gegaan. Een verdwaalde auto op het parkoers zorgde bijna voor een drama in een afdaling. -
PREMIUMopmerkelijk debuut
West-Brabant neemt Milaan-San Remo over, Maas rijdt hele dag op kop en zijn maat Van der Poel wint: ‘Hoe mooi is dat’
Ook voor debutant Jan Maas draaide Milaan-Sanremo uit op een onvergetelijke ervaring. De Huijbergenaar zag ‘mijn maat’ Mathieu van der Poel winnen en reed zelf meer dan 250 kilometer voorop ‘met de Italiaanse maffia.’ Oftewel: ,,Hoe mooi is dat.”Huijbergen -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras.
-
Tim van Dijke schiet uit klikpedaal en moet Molano voor laten gaan in GP Denain
Tim van Dijke heeft in Frankrijk net naast de overwinning gegrepen in de GP Denain. De 23-jarige wielrenner van Jumbo-Visma werd na 194,7 kilometer in de Noord-Franse aankomstplaats Denain, net nadat hij uit zijn klikpedaal was geschoten, in de sprint van vijf vluchters geklopt door Juan Sebastián Molano uit Colombia. De Belg Timo Kielich werd derde. -
-
-
PREMIUM
Column Thijs Zonneveld | De zeven vette jaren van het Nederlandse wielrennen: ga kijken, in godsnaam
Thijs Zonneveld geniet volop van het succes van de Nederlandse wielrenners, zo schrijft hij in zijn column. Maar hij weet ook dat het zomaar weer voorbij kan zijn en dus moet je genieten zolang het kan. ,,Ga kijken, in godsnaam, ga kijken - thuis op de bank of vanachter een hek in de modder.” -
met video
Olav Kooij grijpt in Brugge-De Panne net naast winst, Jasper Philipsen is de beste aanvallende sprinter
Jasper Philipsen heeft de 47ste editie van Classic Brugge-De Panne gewonnen. De Belg van Alpecin-Deceuninck was samen met Olav Kooij, Yves Lampaert en Frederik Frison weggereden en maakte het in een sprint af. Philipsen volgt zijn oud-ploegmaat Tim Merlier op.