Dumoulin door het lint in Ronde van Abu Dhabi
Eindzege ValverdeAlejandro Valverde blijft maar winnen. De Spaanse renner won in de Ronde van Abu Dhabi na een sprint-a-deux tegen Miguel Ángel López op de beklimming van Jebel Hafeet en pakt dankzij de ritwinst ook de eindzege.
Een kopgroep, met sprinter André Greipel, werd in de eerste kilometers van de slotklim gegrepen. Een aanval van Davide Formolo werd gecounterd door Alejandro Valverde, maar dankzij knap werk van Tom Dumoulin in dienst van Wilco Kelderman werden zij weer gegrepen. Dumoulin moest even later lossen, waarna hij te maken kreeg met materiaalpech. Toen het wachten op de ploegauto even duurde, kon de Giro-winnaar zich niet meer inhouden (zie filmpje).
Een aanval van Miguel Ángel López leek de juiste aanval, maar na een indrukwekkende versnelling van Valverde reden er in de slotkilometers twee renners op kop. Ondanks pogingen van Julian Alaphilippe en Kelderman mochten Valverde en López sprinten voor de zege. Daarin bleek Valverde te sterk voor het Colombiaanse toptalent. Alaphilippe werd derde, voor Rafal Majka en Kelderman.
In het eindklassement eindigt Kelderman achter Valverde als tweede. López mocht als derde renner mee op het eindpodium.
Valverde won eerder deze maand al de Ronde van Valencia. De 37-jarige renner van Movistar raakte in de Tour de France van vorig jaar zwaar geblesseerd, maar blijft ook dit seizoen de zeges aaneen rijgen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Van Emden en Kelderman in top vijf, Dumoulin buiten top-10 door fietswissel
-
met video
Wieleravontuur in VS loopt uit op drama voor columnist Thijs Zonneveld, maar schade valt mee
Het Unbound-avontuur van Thijs Zonneveld is uitgelopen op een drama. De wielrenner en columnist van deze site kwam bij de gravelrace in Kansas zaterdag ten val en liep daarbij een zware knieblessure op. Zonneveld is weliswaar voorlopig uit de roulatie, maar de schade is minder groot dan verwacht. -
Kristoff wint in Abu Dhabi, whiplash voor Cavendish
Alexander Kristoff heeft de openingsetappe van de Ronde van Abu Dhabi gewonnen. De renner van UAE Emirates was in een massasprint de Italiaan Andrea Guardini en de Australiër Caleb Ewan de baas. -
Mathieu van der Poel is op hoogtestage de kuif (even) kwijt: ‘Hopelijk is er nu geen fotoshoot gepland’
,,Het is maar te hopen dat Alpecin - Deceuninck niet van plan is een fotoshoot te houden in La Plagne”, luidt de tekst bij een foto van Mathieu van der Poel en Jonas Rickaert op een Instagramstory van ploegmaat Jasper Philipsen. Het duo is daarop te zien met opvallend gemillimeterd haar. -
Valverde wint opnieuw in Valencia
Alejandro Valverde heeft na de tweede etappe ook de vierde etappe gewonnen in de Ronde van Valencia. De 37-jarige Spanjaard ging in een zware bergrit met zeven beklimmingen in de laatste honderden meters over Adam Yates heen en verstevigde dankzij de ritzege zijn leiderstrui.
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
-
-
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel?