Annemarie Worst heerst in zandbak-cross Koksijde
Veldrijdster Annemarie Worst heeft de zevende cross om de wereldbeker gewonnen. De renster van de ploeg 777 was op het zandparcours in de duinen van Koksijde veruit de sterkste. Het betekende haar eerste wereldbekerzege sinds januari 2020.
Worst ontdeed zich in de voorlaatste ronde van Denise Betsema, de enige die haar tot dan toe had kunnen volgen. Betsema finishte op 17 seconden als tweede. Achter het tweetal reed wereldkampioene Lucinda Brand naar de derde plaats.
Iserbyt
Bij de mannen was de Belg Eli Iserbyt de sterkste. Het was al zijn vierde zege in de voornaamste wedstrijdenreeks. Zaterdag had Iserbyt met een overwinning in Merksplas ook al zijn leidende positie in de Superprestige, een andere competitie, verstevigd.
In het zand van de duinen in de Belgische kustplaats liet Iserbyt in de slotfase al zijn concurrenten achter. De strijd om de tweede plaats, wel spannend, werd gewonnen door zijn landgenoot Laurens Sweeck, voor een andere Belg, Toon Aerts. Europees kampioen Lars van der Haar was op de vijfde plaats de beste Nederlander, Corné van Kessel werd zesde. De pas 21-jarige Mees Hendrikx finishte als negende.
Van der Haar was al vroeg in de wedstrijd ten val gekomen maar vond in de tweede ronde weer aansluiting bij een viertal Belgen: Iserbyt, Aerts, Quinten Hermans en Vincent Baestaens. De Nederlander, vorige week winnaar van de wereldbekercross in het Tsjechische Tábor, nam in de derde ronde zelfs de leiding, maar was vanaf de vierde ronde gedwongen tot achtervolgen. Duidelijk werd dat Iserbyt en Aerts het beste door de ‘zandbak’ van Koksijde ploegden, waarbij de eerste in de voorlaatste ronde al het verschil maakte.
Voor Iserbyt betekende de overwinning in Koksijde al zijn elfde zege van het seizoen. Hij vond het een heel bijzondere. ,,Ik zei vooraf tegen mezelf dat ik als ik hier win met pensioen zou kunnen gaan. Dan is mijn leven compleet.” De liefde voor de badplaats zat er al vroeg in. “We kwamen hier al vanaf dat ik acht jaar oud was. Het was een droom om hier de Duinencross te winnen. Ik voelde me de hele cross goed, al dacht ik in het begin niet dat ik hier de beste zou zijn. Maar ik ben altijd mijn eigen tempo blijven rijden. De conditie is goed, maar daar heb ik ook hard voor gewerkt.”
Bekijk hier al onze wielervideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Marianne Vos voor tweede dag op rij de sterkste in Vuelta, voorsprong in klassement groeit
-
Met video
Geëmotioneerde Mark Cavendish (38) kondigt afscheid aan: ‘Vanaf nu bij alle verjaardagen van de kinderen’
Het is mooi geweest voor Mark Cavendish. Aan het einde van dit seizoen zegt de topsprinter het wielrennen definitief vaarwel. Dat bevestigde hij maandag tijdens een persconferentie op de tweede rustdag van de Giro d’Italia, nadat het nieuws zondag al was uitgelekt. -
PREMIUM
Roglic krijgt direct dreun van angstaanjagende Evenepoel: ‘Primoz heeft wel meer meegemaakt de afgelopen jaren’
Een rechtse directe, op dag één van de Giro al. Remco Evenepoel wint de openingstijdrit en blaast iedereen weg. Zijn grootste rivaal en Jumbo-kopman Primoz Roglic wordt zesde en verliest 43 seconden. Al reageert Roglic zoals alleen hij dat kan. ,,Ik ben eigenlijk best happy.’’ -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Corona spelbreker voor Jumbo-Visma: Robert Gesink en Tobias Foss haken af voor Giro d'Italia
In de voorbereiding op de Giro d’Italia die zaterdag van start gaat heeft Jumbo-Visma een flinke tegenvaller te verwerken gekregen. De Nederlandse ploeg moet het in de eerste grote ronde van het jaar doen zonder Robert Gesink en Tobias Foss, die kampen met corona. Het tweetal wordt vervangen door Jos van Emden en Rohan Dennis.
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
-
-
PREMIUM3
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
Opnieuw twee uitvallers in Giro d’Italia: Clarke en Ballerini niet meer van start
Simon Clarke en Davide Ballerini gaan vanmiddag niet meer van start in de zestiende etappe van de Giro d’Italia. De Australiër van wielerploeg Israel-Premier Tech en de Italiaan van Soudal Quick-Step zijn ziek, zo bevestigen hun werkgevers. Daarmee komt het aantal uitvallers in de Italiaanse rittenkoers op 46.