Meer vrouwen in top bedrijfsleven, EU-akkoord na tien jaar stilstand
Vrouwen krijgen meer plaatsen in bestuursraden van beursgenoteerde bedrijven en in uitvoerende functies. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de lidstaten hebben daarover vanavond na tien jaar volledige stilstand een akkoord bereikt.
,,Een decennium nadat Brussel wetgeving voorstelde is het hoog tijd het glazen plafond te breken”, aldus Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Zij verwacht door de inbreng van vrouwen meer groei en innovatie.
In bestuursraden van grotere bedrijven - het midden- en kleinbedrijf tot 250 personeelsleden valt buiten de richtlijn - moet straks 40 procent vrouw zijn, in uitvoerende en niet-uitvoerende functies samen 33 procent. Nu maken vrouwen maar voor een derde deel uit van bestuursraden, en in uitvoerende functies nog minder, terwijl vrouwen - aldus de Commissie - op dit moment wel aan de haal gaan met 60 procent van de universitaire diploma’s. Dankzij het Parlement moeten de betrokken bedrijven ook nog eens sneller aan hun ‘taks’ zitten: eind juni 2026 in plaats van eind december 2027.
Duw in goede richting
De opkomst van vrouwen in de top van grotere bedrijven zal op alle niveaus gevolgen hebben, verwacht Parlementsonderhandelaarster Lara Wolters (PvdA). Zij voorziet een domino-effect naar andere managementfuncties en meer bewustwording van ongelijke behandeling in loon en loopbaan. ,,Met dit Europese quotum geven we gelijkheid en diversiteit ook op de werkvloer een duw in de goede richting.”
Over het akkoord moet nog worden gestemd in Parlement (plenair) en Raad (lidstaten), daarna is het definitief en hebben de lidstaten nog twee jaar de tijd om het om te zetten in hun nationale wetgeving.
Bekijk onze meest bekeken nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
PREMIUMHoe is het nu met?
Reyer werd op zijn 12de eigen baas: ‘Bedrijfsauto is een krot van een bak’
Vorig jaar nam Reyer Zwanenburg uit Haastrecht op 12-jarige leeftijd dertig legergamepistolen over en werd hij al zeer vroeg eigen baas. Hoe gaat het nu met hem? ,,Er is al een bedrijfsauto. Nou ja, het is eigenlijk een krot van een bak. Maar mijn moeder rijdt erin rondt en maakt wél reclame.” -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
PREMIUM
Oekraïners de oplossing voor het personeelstekort? ‘Ze zijn echte doorpakkers’
Horeca, sierteelt, zorg: menige sector in het Groene Hart schreeuwt om personeel. Kunnen Oekraïense vluchtelingen, van wie er steeds meer gaan werken, dat gat vullen? Hoteleigenaren Sharon en Lennart van Gastel van het Weeshuis in Gouda zijn in elk geval blij met ‘hun’ Genny. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie.
-
Lissy en Pascal hebben niet één, maar twee banen: ‘Mensen verklaren me voor gek’
Voor het geld doen ze het niet. Dat kunnen ze makkelijk met één baan verdienen. Toch houden Pascal de Vos (37) en Lissy Cornelissen (23) er nóg een baan op na. Sommigen verklaren hen voor gek. Zelf zijn ze juist gelukkiger met twee banen. -
Salaris
Purser Mitchell: ‘Sommige collega’s verdienen het dubbele’
Hoeveel verdien je? Dat vragen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Mitchell (25) werkt 40 uur in de week als purser bij een Engelse luchtvaartmaatschappij. Hij woont in Engeland. -
PREMIUMaan de slag
Scannen, fluiten en omroepen: verslaggever Danique voor een dag conducteur
Het personeelstekort in Nederland loopt de spuigaten uit. De ene na de andere vacature verschijnt online. Verslaggever Danique de Breet loopt deze zomer mee, daar waar de nood het hoogst is. Vandaag in aflevering 2 van de rubriek ‘Aan de slag’: de spoorwegen.