Verkeerscontrole op A27 bij Hank maakt einde aan carrière als geldkoerier, man wacht nu 2,5 jaar cel
ARNHEM - Een 36-jarige man uit Arnhem draait tweeënhalf jaar de cel in voor zijn betrokkenheid bij illegale geldtransporten. De man werd in september van de weg gehaald bij een verkeerscontrole op de A27 bij Hank. Agenten vonden 1,2 miljoen euro in een verborgen ruimte in zijn auto.
De straf voor het witwassen van deze grote som geld is lager dan geëist. Justitie had ingezet op 36 maanden cel plus een geldboete van 50.000 euro.
De rechtbank vindt een taakstraf, zoals de verdediging had gevraagd, te licht. Het criminele geld tast de economie aan, stelt de rechter, en vormt een bedreiging voor de samenleving.
Sporttas
De Arnhemmer haalde die maand in Amsterdam contante geldbedragen op van in totaal ruim 1,2 miljoen euro. Hij deed het briefgeld in een sporttas en in een plastic tas en verstopte dit in een verborgen ruimte in zijn auto, waarna hij op pad ging.
De politiecontrole zette een lelijke streep door zijn rekening. Hij wilde niet zeggen hoe hij aan het grote geldbedrag was gekomen. De man bestuurde de auto en was de enige inzittende. De auto, een Peugeot type 208, stond op naam van een 19-jarige vrouw.
5 eurobiljet
Het geldbedrag bestond vooral uit grote hoeveelheden briefjes van 50 euro. Volgens de rechter is bewezen dat de Arnhemmer, voordat hij het geld ophaalde, berichten stuurde waaruit duidelijk blijkt dat hij wist wat hem te doen stond.
Bovendien gebruikte hij een zogenoemde token in de vorm van een biljet van 5 euro. Dit heeft een specifiek serienummer dat wordt gebruikt om er zeker van te zijn dat het geld naar de juiste ontvanger gaat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
‘Behoorlijk dronken’ man (25) vernielt voortuin in Waalwijk en wordt aangehouden
WAALWIJK - Een dronken 25-jarige man heeft zondagochtend verschillende vernielingen aangericht in een voortuin in Waalwijk. Agenten hebben hem bij de tuin aan het Bloemenoordplein aangehouden. -
PREMIUM
Frietkar blijft nog wel even bij Curielaan staan, opschuiven lost volgens Heusden niks op
VLIJMEN - Het verplaatsen van snackkar 't Mommersteegje in Vlijmen, is niet meer dan het verschuiven van het probleem. Daarom ziet de gemeente er nu niets in. Tot teleurstelling van een aantal bewoners van de Curielaan, die overlast ervaren van de frietkar. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente. -
Altena krijgt tweede wethouder van buiten; partijen gaan komende vier jaar verder op ingeslagen weg
ALTENA - De zittende wethouders Roland van Vugt (CDA), Hans Tanis (SGP) en Shah Sheikkariem (Al) in Altena, krijgen gezelschap van Wendy van Ooijen-van Breugel (CDA) en Anneloes van Hunnik (PA).
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Mag je autorijden met een koptelefoon op?’
‘Ik zie steeds meer mensen met een koptelefoon op achter het stuur van hun auto zitten’, schrijft lezer Hendrik de Groot in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. ‘Ik heb het idee dat deze mensen de geluiden van buitenaf missen en daardoor niet goed kunnen reageren bij noodsituaties. Is dit niet verboden?’ -
met video
Grote brand na blikseminslag in woonboerderij met rieten dak Woudrichem: ‘Ik hoorde een enorme klap’
WOUDRICHEM - In een woonboerderij met rieten dak aan de Oudendijk in Woudrichem woedde donderdagmiddag een grote brand. Er zijn geen gewonden gevallen. Het dak is volledig uitgebrand. -
Altena zoekt in buurt Wijk en Aalburg naar opvangplek voor vluchtelingen uit Oekraïne
ALTENA - De gemeente Altena zoekt in met name de omgeving van Wijk en Aalburg naar een derde locatie om vluchtelingen uit de Oekraïne op te vangen. Dit vanwege de spreiding over de gemeente. De twee bestaande locaties zijn in Werkendam en in Rijswijk.