Spanning stijgt rond naam multifunctionele accommodatie Almkerk
ALMKERK - Het plan voor de nieuwe multifunctionele accommodatie in Almkerk krijgt steeds meer vorm. Dinsdagavond 13 december kan iedereen het tussen half zeven en acht uur in ’t Verlaat bekijken. Dan wordt ook de naam bekendgemaakt.
Het gebouw komt te staan op de huidige locatie van ’t Verlaat. Daar is een lange politieke discussie aan vooraf gegaan. Meerdere locaties zijn in beeld geweest.
Het gebouw gaat onderdak bieden aan twee basisscholen: d’Uylenborch en de Almgaard. Daarnaast is er ruimte voor kinderopvang Hoppas, bibliotheek Altena, een consultatiebureau van de GGD en een logopediepraktijk. Ook het dorpshuis en de sportzaal komen erin terug. Kortom, een accommodatie die verschillende functies voor kinderen samenbrengt. Plus faciliteiten voor inwoners van Almerk en van buitenaf om te leren, spelen, ontmoeten en sporten.
Keuze voor een naam
Voor de naam van het gebouw heeft het gemeentebestuur de bewoners ingeschakeld. Zij konden namen indienen. Velen hebben daarvan gebruikgemaakt. Uit de ingediende namen hebben de toekomstige gebruikers met de dorpsraad een top-3 samengesteld. Leerlingen van beide basisscholen mochten vorige maand via een heuse stemming aangeven welke naam zij het mooist vonden.
Tijdens de bijeenkomst volgende week maakt onderwijswethouder Wendy van Ooijen bekend welke naam de meeste stemmen kreeg. Als alles volgens plan verloopt, verwacht zij dat voor de zomervakantie volgend jaar ’t Verlaat wordt gesloopt, om na de vakantie met de bouw te kunnen beginnen.
Ter inzage
Voordat een vergunning kan worden afgegeven, moet het bestemmingsplan worden veranderd. Het voorontwerp daarvan kan tot en met donderdag 22 december worden ingezien en tot die tijd kan ook een inspraakreactie worden gegeven. Het plan is ook op de bijeenkomst op 13 december te zien en er kunnen dan vragen over worden gesteld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hoe zien Waalwijkers hun stad? Groot foto-project leidt tot expositie
WAALWIJK - Kunstencentrum Waalwijk houdt een groot foto-project ‘Waalwijk op de Rails’. Het wil hierbij zoveel mogelijk mensen betrekken. Iedereen kan foto's aanleveren, die een beeld geven van de stad. Het leidt tot een speciale expositie. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
PREMIUM
De Amstel heeft last van centrumbezoekers: Waalwijk pakt parkeeroverlast aan
WAALWIJK - De parkeeroverlast in de Waalwijkse wijk De Amstel wordt aangepakt. Veel bezoekers van het centrum zetten er gratis hun auto neer. De gemeente wil daarom in een aantal straten met parkeervergunningen gaan werken. -
PREMIUM
Voormalig café ’t Vat in Haarsteeg nu bewoond door uitbaters; ‘Met pijn in ons hart hebben we kroeg zelf gesloopt’
HAARSTEEG – Alle grijsgedraaide lp’s liggen op zolder en de dj-booth heeft ruimte gemaakt voor de achterdeur. Fotoalbums zijn stille getuigen van gezellige tijden in ’t Vat. De bruine kroeg die als thuis voelde en dat nog steeds is voor de bewoners Cees en Ank Verbunt. -
PREMIUM
Schuiven met paarden en pionnen in de buitenlucht: Waalwijk is zes schaaktafels rijker
WAALWIJK - Maandagochtend zijn buiten bij BaLaDe drie schaaktafels geplaatst en ook nog eens drie achter het oude raadhuis. Daarmee is de gemeente Waalwijk koploper in Nederland.
-
PREMIUM
Aantal inwoners blijft groeien met dank aan mensen van buiten, Altena gaat aan kop
De laatste jaren groeiden de gemeenten Waalwijk, Heusden, Loon op Zand en Altena lekker door. Hoe was dat afgelopen jaar? Zette de geboortegolf van ‘coronajaar’ 2021 door? En wie groeide het hardst? -
-
-
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.