Paars licht op Prematurendag? Heusden voelt er niet voor. Maar nu toch wel
VLIJMEN - Eérst wilde Heusden er niets van weten om 17 november, wereld Prematurendag, Het Plein in Vlijmen in het paarse licht te zetten. Heusden één vond die afwijzing maar niks en wil dat de lichtknopje tóch om gaat. En aldus gaat geschieden.
Heusden geeft het eerlijk toe: het besluit om geen gehoor te geven aan een oproep vanuit het Jeroen Bosch Ziekenhuis (JBZ) in Den Bosch was te voorbarig. Ook al omdat niet helemaal goed naar het verzoek was gekeken.
Lang verhaal kort: burgemeester en wethouders hebben er nog eens naar gekeken en nu klinkt alsnog een ‘ja’: Het Plein in Vlijmen wordt 17 november door de grondspots paars aangelicht. En heel misschien krijgt ook het paviljoen op Het Plein een paarse kleur. ,,Maar dat is onderdeel van een kunstwerk, dus dat moeten we nog onderzoeken", aldus een gemeentewoordvoerder.
Prematurendag is een initiatief van de Samenwerkende Organisaties voor Couveusekinderen (SOCK). Zij willen ouders van te vroeg geboren kinderen daarmee een hart onder de riem steken. Te vroeg geboren baby’s, in Nederland zo'n 15.000 per jaar, liggen vaak weken- of maandenlang in het ziekenhuis. Ze lopen een groot risico op allerlei lichamelijke problemen en per jaar overlijden zo'n duizend prematuur geboren kinderen. Al met al hebben vroeggeboorten vaak een grote uitwerking op een gezin.
Mengkleur paars
Zorgmedewerkers van de afdeling neonatologie (‘couveuse-afdeling’) van het JBZ vroegen Heusden aandacht te besteden aan Prematurendag, door de verlichting op Het Plein 17 november paars te laten schijnen. Paars is de mengkleur van roze en lichtblauw, de kleuren van Prematurendag.
Maar Heusden wees het verzoek af. Een argument was dat Heusden zich zegt te houden aan de agenda van vastgestelde feestdagen. Allemaal goed en wel, redeneerde coalitiepartij Heusden één, maar was de viering van het 75-jarig bestaan van de VN vorig jaar oktober dan wel zo'n vastgestelde feestdag? ,,En toen werd het licht Het Plein op blauw gezet.” Dat klopt, zegt de woordvoerder. Maar dat was dan ook op verzoek van het ministerie om gemeentelijke gebouwen et cetera aan te lichten.
Hoezo niet breed gedragen?
Beleid is ook dat het onderwerp van het verzoek breed gedragen moet zijn in de gemeente. Waarom zou dat niet zo zijn, vroeg Heusden één zich af: de bewuste dag krijgt in meer dan honderd landen aandacht. Bij nader inzien is het Heusdense college het ook daarmee eens. ,,We redeneerden te snel, ‘het verzoek komt vanuit Den Bosch dus van buiten de gemeente’. Maar het was ook ingediend namens iemand uit Drunen.”
Wat Heusden één betreft gaat Heusden, die ‘mogelijk maken’ hoog in het vaandel heeft, sowieso op zoveel mogelijk van dit soort wensen in.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
-
PREMIUM
René van Boxtel viert jubileum als tonpraoter : ‘Geen poep en pies, ik ga voor de twist’
DRUNEN - Gekleed in een driedelig pak, zuidwester op zijn hoofd en bepakt met een zelfgemaakt weerstation - eentje met een wekker, zodat hij na een bui precies kan aflezen hoelang het heeft geregend - trad René van Boxtel zaterdagavond als klimatoloog op. -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
PREMIUM
Aanpak d’Alburcht zeker 1,5 miljoen duurder: bedrag gaat richting 8 miljoen euro
WIJK EN AALBURG - De politiek in Altena beseft maar al te goed dat de renovatie en uitbreiding van d’Alburcht in Wijk en Aalburg meer gaat kosten dan de 6,3 miljoen euro die het college ervoor wil uittrekken. Een bedrag tussen de 7,5 en 8 miljoen euro is realistischer. -
PREMIUM
De A59 kleurt oranjerood bij Waalwijk, en dat is fijn voor de vleermuis, want die krijgt koppijn van wit licht
WAALWIJK - Waar de rijksweg A59 ter hoogte van Waalwijk het Drongelens Kanaal kruist, branden de lichtmasten met een zachtrood licht langs de snelweg. Waarom? Voor onze vleermuizen!
-
PREMIUM
Voor tienduizenden euro’s schade tijdens jaarwisseling in De Langstraat
-
-
-
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen. -
Camera’s op de Vliedberg werken weer, 24 uur per dag
VLIJMEN - De camera's in straten rond gebouw Caleidoscoop doen het weer. Dat is een direct gevolg van het besluit van burgemeester Willemijn van Hees. Wie tegen is, kan bezwaar indienen.