‘Niet iedereen kan z’n zin krijgen rond aanpak Vismarkt, maar iedereen mag wel zegje doen’
HEUSDEN - Eén ding is zeker: aan het einde van de rit zal niet iedereen z’n zin hebben gekregen. Toch denkt wethouder Thom Blankers dat er binnen een jaar een plan kan liggen voor de Vismarkt en omgeving in de vesting Heusden, waar iedereen beter van wordt. ,,Iedereen mag meepraten, ook de mensen die we anders nooit horen.”
Dat laatste is in feite ook bittere noodzaak, wil je als gemeente iets bereiken rond de Vismarkt. Want daar komen op een klein gebied heel veel belangen samen, beseft Blankers maar al te goed. Belangen van ondernemers, bewoners en bezoekers. En dat allemaal dicht op elkaar, in de cultuur-historische omgeving van het vestingstadje. Alleen maar kijken naar de Vismarkt, zoals eerst wellicht de bedoeling was heeft geen zin. Blankers: ,,Raak je de Vismarkt aan, dan raak je meer aan. Daarom willen we alle uitdagingen in de directe omgeving in beeld brengen.”
Parkeren, de vraag hoe toeristisch Heusden moet/mag zijn, de bevoorrading van enkele horecazaken aan de Vismarkt, het zijn allemaal zaken die spelen. ,,Er zijn gevoeligheden”, weten ze bij de gemeente. Toch is juist nu de tijd rijp om ‘in goede harmonie een verbeterslag te maken’, wordt gesteld. Vooral vanwege wat Heusden noemt ‘goede onderlinge verstandhouding’ van de mensen binnen de vesting.
Zwijgende minderheid
Inmiddels is vanuit de gemeente met diverse mensen in de vesting gesproken, vooral over de manier waarop Heusden de zaak moet aanpakken. Blankers wil geen namen noemen, ook op verzoek van die mensen zelf. Deze sleutelfiguren zijn deels de usual suspects, deels ook niet. Zij gaven volgens Blankers onder meer aan dat de aandacht niet alleen uit moet gaan ‘naar de roepende minderheid’, maar ook naar de ‘zwijgende minderheid’. Een extern bureau moet het proces gaan leiden, om het gevoel te voorkomen ‘dat de gemeente iets oplegt’.
De hoop is dat al het praten, denken en overleggen een ‘gezamenlijke uitkomst’ oplevert. Dan is het voor de gemeente waarschijnlijk niet zo moeilijk om te besluiten wat er gaat gebeuren. Maar ook als zo'n gezamenlijke uitkomst uitblijft, moet de gemeente uiteindelijk een knoop doorhakken over wat er wel en niet gaat gebeuren rond de Vismarkt. ,,En dat besluit is het dan ook”, stelt Blankers.
Terrassen
Vanwege de coronamaatregelen zoals de 1,5 meter afstand zijn de terrassen op de Vismarkt eerder al verruimd. Dat leidde tot verdeelde reacties, maar Blankers stelt dat die verruiming in elk zal blijven totdat het nieuwe plan klaar is. Als de verruiming permanent wordt, wat vorig jaar zomer nog uitgangspunt was, dan zullen wat Blankers betreft de houten pallets die nu als afscheiding dienen, plaatsmaken voor iets dat meer past bij de uitstraling van een vestingstad.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zoektocht naar scheepswerker in Waspiks kanaal na vinden gereedschap, politie zet boot met sonar in
WASPIK – De politie zoekt vrijdagmiddag met een boot met sonar naar een scheepswerker die in een kanaal bij een bedrijventerrein in Waspik zou liggen. Langs het water aan de Dwarsweg werden gereedschappen gevonden, terwijl er in de omgeving niemand te bekennen was. Een politiewoordvoerder neemt de situatie serieus: ,,Als de werknemer echt in het water terecht is gekomen, gaan we er niet van uit dat deze nog leeft.” -
Laden en lossen horecazaken vesting Heusden ligt nu op bord rechter
HEUSDEN - Bewonersvereniging Vesting Heusden heeft het kortgeding dat was aangespannen tegen de gemeente Heusden ingetrokken. Ze wilde voorkomen dat Heusden aan de Stadshaven een laad- en losplaats gaat maken om twee horecazaken achterom te bevoorraden, maar nu Heusden heeft beloofd dat niet te doen totdat de rechter uitspraak heeft gedaan, is het kortgeding ingetrokken. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
PREMIUM
Facelift van Waalwijks centrum is nog niet klaar: meer kunst, groen en evenementen
WAALWIJK - Het Waalwijkse centrum wacht een nog grotere facelift. Ondernemers en vastgoedeigenaren zetten zelf hun schouders onder een levendiger stadshart. Van extra groen, muurschilderingen tot meer (kleinere) evenementen.
-
PREMIUM
De afvalbak kleppert niet meer, maar discussie over laden en lossen nog lang niet verstomd
HEUSDEN - Het was misschien wel de meest besproken straat van het jaar in Heusden: de Drietrompetterstraat. Hoog oplaaiende discussies over laden en lossen én natuurlijk het raadsel van de ‘klepplakkers’. Hoe is het er nu? -
-
-
PREMIUM
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht. -
Heusden denkt aan permanent grotere terrassen op Vismarkt
HEUSDEN - Permanent meer ruimte voor terrassen, minder auto’s en een beter geregelde stalling van fietsen. Dat zijn de uitgangspunten voor de herinrichting van de Vismarkt in de vesting Heusden, waarvoor de gemeente een plan gaat maken.