Kinderen en politici op de bres voor meer leefplezier in Waalwijk
WAALWIJK - In navolging van de Buurttop en de Jongerentop werd gistermiddag in het gemeentehuis van Waalwijk een Kindertop gehouden. Negen scholen deden eraan mee. Besoijen gaat vooral voor een skatepark of een pingpongtafel.
Besoijen is een fijne wijk om te wonen. Er is genoeg ruimte, mensen kennen elkaar. Niks meer te wensen, dus? Toch wel, zo laat een vijftal leerlingen van basisschool Besoijen deze woensdagmiddag in het gemeentehuis van Waalwijk zien.
Skatepark en pingpongtafel
Ze hebben die aan een groot vel papier toevertrouwd: een skatepark bij de school, een pingpongtafel op het grasveld bij de Gradenboog. En de verkeersveiligheid kan een tandje beter. Een stoplicht bij het Halve Zolenpad is gewenst, net zoals een flitspaal bij het Hertog Janpark. Daar rijden automobilisten te hard, is hun ervaring. Meer lantaarnpalen langs het Halve Zolenpad is volgens deze leerlingen van groep zeven geen luxe.
Het is de bedoeling dat de bewoners van Besoijen onze plannen leuk vinden. Die gaan we opzoeken, handtekeningen verzamelen voor een petitie.
Negen basisscholen uit negen verschillende wijken in de gemeente Waalwijk stemden in met de Kindertop met als doel hun leefomgeving en dus het leefplezier te vergroten. Ze hoeven hun ideeën niet in hun eentje vorm te geven: wethouders en raadsleden staan hen met raad en daad bij. Het voorkomt ook teleurstellingen. "Je moet geen dingen vragen die niet kunnen", weet leerlinge Maartje Meijs, "zoals een zwembad. Veel te duur."
Draagvlak zoeken
Raadslid Jan van Baardwijk staat basisschool Besoijen bij. ,,Het gaat er niet alleen om dat je je wensen kenbaar maakt”, zegt hij. ,,Je moet ook laten zien dat je er draagvlak voor zoekt.” Zijn advies: zoek de media op. Mazzeltje: toevallig komt deze krant op hun pad, dat is geregeld. Maartje: "Het is de bedoeling dat de bewoners van Besoijen onze plannen leuk vinden. Die gaan we opzoeken, handtekeningen verzamelen voor een petitie.””
Wijkadviseurs bekijken kritisch alle ideeën. Zo wil de Koningsschool uit Sprang-Capelle een prullenbak die je beloont met je favoriete liedje als je daar je rommel ingooit. ,,In maart”, vertelt wijkadviseur Ted Elschot, ,,gaan we naar de scholen om te vertellen wat we ervan vinden. Eventueel kunnen ze het idee dat eruit springt nog aanpassen om het er doorheen te krijgen. Uiteindelijk is het dus de bedoeling dat het wordt uitgevoerd.” Dat lijkt logisch, anders houd je kinderen niet meer dan een wortel voor. Daar is deze vorm van directe democratie helemaal niet mee gediend.
Veel voorwerk
Denk je aan een top, dan gaat er veel voorwerk aan vooraf. Ook bij de Kindertop is dat het geval, maar dan op een ludieke, creatieve manier. Zo maakte een docent van Kunstencentrum Waalwijk samen met de kinderen op de deelnemende scholen een lied. Tijdens de top mogen ze dobbelen, of behendigheidspelletjes doen: kinderen moeten op tijd de zinnen kunnen verzetten.
Eens in de vier jaar mogen burgers achttien jaar en ouder naar de stembus om een nieuwe gemeenteraad te kiezen. Maar daar blijft het allang niet meer bij. Inspraak is bon ton. Waalwijk doet dat met een Buurttop, een Jongerentop. En nu dus een Kindertop. Vorig jaar ging die niet door: te weinig animo. Nu wel, daar moet de Waalwijk profijt van trekken, dus de kinderen heel serieus nemen. Dat te zijner tijd elke wijk er iets van terugziet. Wat Besoijen betreft? Maartje: "Het liefst een skatepark of een pingpongtafel.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
PREMIUM
Voetbalclub wil overstappen op zonne-energie, maar stroom terugleveren mag niet van Enexis
DRUNEN - Voetbalclub RKDVC is volgens energieleverancier Enexis een grootverbruiker. Van dat label wil de Drunense club dolgraag af, want voor een grootverbruiker is het een stuk lastiger om te investeren in zonnepanelen en dat is wat RKDVC zo graag wil. ,,We mogen dan niks terugleveren aan Enexis en zelf opslaan is te duur.” -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
Bijna elke avond zit Leon wel op zijn voetbalzolder in Drunen: van plakboeken tot standenlijsten, álles ligt er
DRUNEN - Op de zolder van Leon van Bijnen liggen duizenden Voetbal Internationals, programmaboekjes, plakboeken vol met voetbalplaatjes. En standenlijsten van het amateurvoetbal, al vanaf 1974. De voetbalverslagen heeft de Drunenaar weggedaan. ,,Alles plakte aan elkaar.”
-
PREMIUM
Loon op Zand draait drive-in stembureau de nek om: vrijwilligers zaten de hele dag duimen te draaien
KAATSHEUVEL - Stemmen vanuit de auto. Het mag dan makkelijk en veilig zijn, inwoners van Kaatsheuvel blijken totaal niet geïnteresseerd. Na twee keer proberen, trekt Loon op Zand de stekker eruit. ,,Het opkomstpercentage op dit stembureau was 6 procent.” -
Tbs dreigt voor verdachte verkrachting 6-jarige Waalwijkse
BREDA – Een 27-jarige man uit Waalwijk moet vrezen voor tbs nu hij ervan wordt verdacht dat hij een meisje van zes heeft verkracht in zijn woonplaats. -
Automobilist (18) onder invloed voor tweede keer in korte tijd betrapt zonder rijbewijs in Waalwijk
WAALWIJK - Een 18-jarige automobilist is donderdag op de Putstraat in Waalwijk aangehouden. Hij bleek geen rijbewijs te hebben en was onder invloed van alcohol.