Extra aandacht voor mensen die problemen hebben met lezen en schrijven
VLIJMEN - Het Taalhuis in Heusden besteedt in september aandacht aan laaggeletterdheid, tijdens de Maand van de Basisvaardigheden en de landelijke Week van Lezen en Schrijven.
In Heusden wonen zo’n drieduizend laaggeletterden. Zij hebben vaak moeite met taal, rekenen, werken met de computer of omgaan met de smartphone. Dat kan leiden tot problemen met allerlei dagelijkse dingen als internetbankieren, brieven schrijven en lezen, voorlezen, nieuws tot zich nemen.
Cursus eenvoudig schrijven
In de praktijk proberen veel mensen dergelijke problemen te verbergen. Om die reden richt het Taalhuis zich ook op mensen uit de omgeving van laaggeletterden én op medewerkers van de gemeente: hoe herken je laaggeletterdheid. Medewerkers van de gemeente krijgen een cursus ‘eenvoudig schrijven’. Tot en met 19 september kunnen mensen het QR-zomerzoekspel spelen, om meer inzicht te krijgen in de problematiek.
In de Maand van de Basisvaardigheden is er extra aandacht voor rekenen en voor digitale vaardigheden. Taalhuis Heusden is te vinden in de bibliotheken in Drunen, Vlijmen en Heusden; elke drie weken is een inloopspreekuur, van 13.00 tot 15.00 uur. Een afspraak kan worden gemaakt via heusden@taalhuismb.nl of via 088-6050604. Wie iemand kent die moeite heeft met lezen, schrijven, rekenen of met het omgaan met de smartphone kan mensen naar het Taalhuis verwijzen.
taalhuismb.nl
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Tijd dringt nu echt voor gebruiker oude mavo Heusden: 1 februari moet deur dicht
HEUSDEN - Een patstelling dreigt rond de oude mavo in de vesting Heusden. De gemeente wil de opgezegde bruikleenovereenkomst met Creatief Centrum Heusden niet verlengen, het centrum ziet geen kans de deuren voor 1 februari te sluiten. De laatste heeft nog één ijzer in het vuur. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
PREMIUM
Meer of minder coffeeshops in Waalwijk? Even wachten op uitspraak over Down Town
WAALWIJK - Waalwijk wil het beleid rond coffeeshops opnieuw tegen het licht houden. Het wordt volgens de gemeente tijd om te kijken of er meer of juist minder coffeeshops moeten komen, en op welke plekken. Ze wacht wel eerst de rechtszaak rond Down Town af. -
PREMIUM
De Amstel heeft last van centrumbezoekers: Waalwijk pakt parkeeroverlast aan
WAALWIJK - De parkeeroverlast in de Waalwijkse wijk De Amstel wordt aangepakt. Veel bezoekers van het centrum zetten er gratis hun auto neer. De gemeente wil daarom in een aantal straten met parkeervergunningen gaan werken. -
PREMIUM
Aanpak d’Alburcht zeker 1,5 miljoen duurder: bedrag gaat richting 8 miljoen euro
WIJK EN AALBURG - De politiek in Altena beseft maar al te goed dat de renovatie en uitbreiding van d’Alburcht in Wijk en Aalburg meer gaat kosten dan de 6,3 miljoen euro die het college ervoor wil uittrekken. Een bedrag tussen de 7,5 en 8 miljoen euro is realistischer.
-
PREMIUM
Het is inmiddels al gesloopt, maar nu is het definitief: Spookslot wordt geen gemeentelijk monument
KAATSHEUVEL - Wie nog mocht twijfelen: het Spookslot in de Efteling wordt geen gemeentelijk monument, zo heeft de gemeente Loon op Zand besloten. Het besluit is mosterd na de maaltijd: het Spookslot ligt al plat. -
-
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?