Ploeg Gesink gaat in Vuelta strijd aan met hitte met water, ijs en koelvesten
De hitte in Spanje gaat volgens Robert Gesink zeker een rol spelen in de Vuelta en Jumbo-Visma is daar volgens hem goed op voorbereid. Op verschillende plaatsen in Spanje is de temperatuur de afgelopen dagen opgelopen tot boven de 40 graden en in het noordelijk geleden Burgos, waar morgen de openingstijdrit wordt verreden, worden ook temperaturen van 38 graden verwacht.
,,Ik heb de afgelopen weken veel in de warmte getraind”, zei Gesink. ,,Als ik vanuit Andorra naar beneden afdaalde naar Spanje of Frankrijk was het ook heet. Ik hou er sowieso meer van om in de warmte te rijden dan in de kou.”
Volgens de 35-jarige wielrenner bereidt de ploeg zich goed voor op de temperaturen, met water, ijs en koelvesten. Hij geeft toe dat het vele heen en weer rijden naar de ploegleiderswagens voor chaos in het peloton kan zorgen, maar wijst erop dat Jumbo-Visma vooral ook met veel mensen langs de kant staat. Daardoor hoeven de renners niet zo vaak naar de ploegleiderswagen. ,,Dat scheelt over de hele dag toch de inspanningen van één renner.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
Leider Remco Evenepoel slaat aanvallen overtuigend af in Vuelta, Rigoberto Urán voltooit trilogie
Remco Evenepoel is nog vier dagen verwijderd van de eindzege in de Vuelta. De Belg sloeg in de zeventiende etappe, met finish bergop, aanvallen van Enric Mas af. De dagzege ging naar vroege vluchter Rigoberto Urán, die zo een trilogie voltooide: na eerdere overwinningen in de Giro d’Italia en de Tour de France was het nu raak in de Ronde van Spanje. -
Remco Evenepoel gaat genieten van winst in Vuelta: ‘Historisch’
Remco Evenepoel kon gaan genieten nadat hij met het beëindigen van de 21ste en laatste etappe van de Vuelta de eindzege definitief binnen had. ,,Nu is het echt officieel”, straalde de 22-jarige wielrenner van Quick-Step Alpha Vinyl, die als eerste Belg na 44 jaar een grote wielerronde op zijn naam heeft geschreven. ,,Deze overwinning is historisch voor het team, historisch voor het land en historisch voor mezelf.” -
Remco Evenepoel is na zware dagen bijna weer pijnvrij: ‘Na mijn val kon ik amper op de pedalen staan’
De Belgische wielrenner Remco Evenepoel beleefde na zijn val in de etappe van donderdag een paar moeilijke dagen in de Vuelta, maar de leider in het algemeen klassement is naar eigen zeggen klaar voor de laatste week. ,,Ik heb amper nog pijn, hopelijk zet zich dat de komende dagen door”, zei Evenepoel op de laatste rustdag.
-
Onbegrip over statement Primoz Roglic na zware val: ‘Ik geloof niet dat ik iets verkeerd heb gedaan’
-
-
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Sprintersploegen bijten zich stuk op vroege vluchters: Jésus Herrada sprint naar ritwinst
Jesús Herrada heeft de zevende etappe van de Vuelta gewonnen door de snelste te zijn van de kopgroep die het peloton nipt voor wist te blijven. In de eindsprint versloeg hij Samuele Battistella en Fred Wright. In het klassement veranderde er door het gebrek aan zware beklimmingen niets.