Recordhouder start, al werkt zijn lichaam niet mee
NIJMEGEN - Bert van der Lans (85) uit Nijmegen, de man die vorig jaar de mijlpaal van zeventig uitgelopen Vierdaagses haalde, start ook dit jaar. Of hij hem uitloopt, durft hij niet te voorspellen. ,,Maar als ik niet start, weet ik zeker dat ik het niet haal."
Het zat Van der Lans dit jaar niet mee. Eerst werd hij getroffen door hielspoor, daarna belemmerden nierstenen een soepele voorbereiding voor de gouden Vierdaagseloper. ,,Ik zie wel hoe ver ik kom. Volgens de artsen is het medisch verantwoord. Maar ik heb wel gemerkt dat nieren erg belangrijk voor je lichaam zijn. Geestelijk gaat het goed met me,het lichaam laat me in de steek."
Wat hij zeker gaat doen, is 'het tempo drukken'. ,,Ik loop normaal gesproken snel. Dat gaat nu niet. De eerste keer dat ik op pad ging, was ik na drie uur helemaal leeg. Als ik harder van 5 kilometer per uur loop, brandt mijn lichaam op."
Extra uren
Van der Lans loopt de 30 kilometer. ,,Normaal ben ik om half twee binnen. Ik mag tot vijf uur binnenkomen. Die extra uren moet ik goed gebruiken."
Bij het ophalen van zijn startbewijs had de Nijmegenaar het even flink druk. Met handen schudden, met zichzelf op de foto laten zetten met andere lopers. Van der Lans laat de aandacht over zich heen komen. Hij weet dat het echte werk nog moet komen. ,,Ik probeer op de been te blijven."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ruud van Nistelrooij ziet PSV bijna perfecte aanloop richting Rangers beleven: ‘We trekken niveau omhoog’
PSV-trainer Ruud van Nistelrooij vond dat zijn elftal zaterdag een bijna perfecte aanloop beleefde naar de dubbele confrontatie met Rangers FC in de play-offs van de Champions League. De Eindhovenaren wonnen met 2-5 van Go Ahead Eagles en hebben na twee competitiewedstrijden zes punten. -
PREMIUM
Oud-ministers doen boekje open: ‘De snoepwinkel moest open voor meneer Wilders’
-
PREMIUM
Bio-keurmerk: ja of nee? ‘Klanten weten hoe de dieren hier leven en dat maakt een keurmerk minder relevant’
-
PREMIUMpersoonlijke verhalen
Reina leeft al 34 jaar met hiv: ‘Misschien word ik zelfs nog oma’
Hiv was een doodvonnis, toen het virus veertig jaar geleden in Nederland opkwam. Intussen is de wereld veranderd. Reina, Jerry en Leo leven al jaren met hiv. ‘Het duurde jaren voor ik weer vooruit durfde te kijken.’ -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras.
-
PREMIUMReportage
Op pad met de ANWB-inspectie: ‘Nudistencampings keuren we in adamskostuum’
-
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer