UFC-kampioen Adesanya behoudt titel in herkansing met Vettori
Israël Adesanya gaf afgelopen nacht een clinic MMA-vechten in zijn herkansing met de Italiaan Marvin Vettori voor de UFC-middengewicht-titel in de Gila Arena, Glendale (Arizona). Het was de derde titelverdediging voor de Nieuw-Zeelander en zijn tweede gevecht met Vettori.
UFC middengewicht-kampioen Adesanya is weer op het goede spoor nadat hij eerder dit jaar zijn eerste carrièreverlies leed in een licht zwaargewicht-titelgevecht. Adesanya versloeg Vettori via unaniem besluit (50-45, 50-45, 50-45) in de UFC 263 headliner om zijn titel. Het evenement markeerde ook de terugkeer van de beruchte vechter Nate Diaz, die verloor van de Brit Leon Edwards in vijf ronden (kijk hier de gevechten terug).
Adesanya en Vettori brachten ruim 25 minuten staande door in de UFC-Octagon op het initiatief van de Nieuw-Zeelander, die aantoonde dat hij meer gereedschap had om takedowns te pareren dan zijn uitdager.
Eerste nederlaag
Vettori zorgde voor een paar takedowns, maar kon niet veel doen met de dominante posities. Elke keer dat hij op de grond werd gegooid, kwam Adesanya weer snel overeind. Het gevecht was in het voordeel van Adesanya in de vierde en vijfde ronde, waarbij Vettori moeite had om de kampioen te raken met stoten en trappen.
Adesanya en Vettori ontmoetten elkaar voor het eerst in april 2018, voordat ze allebei de beste kanshebbers waren in de divisie. Adesanya won de wedstrijd van drie rondes via split decision. Vettori, die op nummer 3 stond in ranglijst op weg naar zijn eerste UFC-titelkans, zag zijn overwinningsreeks van vijf gevechten tot een einde komen. Dit was de eerste nederlaag voor de Italiaan sinds 2018.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Glory kondigt veiligheidsmaatregelen aan na rellen door ‘goed georganiseerde Poolse hooligans’
Na een vooralsnog dramatisch jaar wil kickboksorganisatie Glory zich herpakken met twee nieuwe evenementen én een scherpere organisatie rondom ‘fight nights’. Met aangescherpte veiligheidsmaatregelen hoopt Glory-ceo Scott Rudmann dat zijn organisatie weer gestaag de weg omhoog kan inzetten, na de rellen bij Glory 80 die door de organisatie worden toegeschreven aan Poolse hooligans. -
Podcast met Remy Bonjasky | ‘Fans in Japan vroegen me om ze een low-kick te geven’
In onze vechtsportpodcast In de Ring bespreken voormalig K-1-wereldkampioen Remy Bonjasky en onze verslaggever Tim Reedijk de laatste stand van zaken. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
MMA-vechter Costello van Steenis keert na twee jaar terug in de kooi: ‘Ik finish hem in de eerste ronde’
Costello van Steenis stapt na meer dan twee jaar weer de kooi in tijdens Bellator Milaan. De 30-jarige Vlaardinger heeft bevestigd dat hij het op 29 oktober opneemt tegen de Poolse nieuwkomer Kamil Oniszczuk.
-
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
PREMIUM25 jaar geleden
Hoe Mike Tyson veranderde in boksende Graaf Dracula: ‘Fysiek en mentaal had hij zichzelf niet meer in de hand’
Exact 25 jaar geleden zette Mike Tyson zijn tanden in het oor van Evander Holyfield. Zittend aan de boksring in Las Vegas kon Arnold Vanderlyde niet geloven wat hij zag, Remy Bonjasky staarde thuis geschokt naar de tv. ,,Dit was vreselijk voor de sport.’’ -
met video
Ruziezoeker gaat de mist in: portier blijkt ex-bokskampioen die nog tegen Mike Tyson vocht
Julius Francis, voormalig bokskampioen bij de zwaargewichten en ooit nog tegenstander van Mike Tyson, werkt nu als portier in een Londens winkelcentrum. Daar kreeg Francis te maken met een vervelende klant, die kennis mocht maken met de rechter van de ex-bokser.