Chaotische valpartij deert Thomas niet: ‘Ik heb goed geslapen’
Op 15,3 kilometer van de streep was het zaterdag even schrikken voor Team Ineos. Geraint Thomas lag, na een chaotische situatie, plots op het asfalt. De Brit werd door zijn ploeggenoten razendsnel geholpen en kwam daardoor nog keurig als tiende over de streep.
,,Het gebeurde allemaal zo snel”, stelt Thomas zondagochtend voor de start. ,,Michael Woods ging onderuit en vervolgens valt mijn ploegmaat Gianni Moscon. Ik kom daardoor ook ten val en blijf met mijn wielerbroek vastzitten aan de fiets van Gianni.”
Een chaotische tafereel volgt, maar zijn ploeggenoten handelen adequaat. Michal Kwiatkowski legt voor Thomas zijn ketting weer op de fiets, Jonathan Castroviejo, Dylan van Baarle en Wout Poels brengen hem vervolgens terug. ,,Het had veel erger kunnen uitpakken. Wat dat betreft had ik geluk, maar we hebben ook veel vertrouwen in elkaar. Bovendien, als je ouder wordt en meer ervaring hebt, handel je goed op zulke momenten. Het moest puur intuïtie.”
Het enige smetje was dat Thibaut Pinot 20 seconden winst pakte. ,,Dat is niet ideaal, nee. Je wil op niemand tijd verliezen. En het kwam niet omdat ik slechte benen had. Maar goed dat hoort bij wielrennen, dat weet je. Ik heb in elk geval goed geslapen. Dat is belangrijk want vandaag moeten we opnieuw gefocust zijn.”
Bekijk hier de vooruitblik op etappe 9 van Thijs Zonneveld en Thomas in In Het Wiel:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast | Tour de France Femmes rit 2, de Terugblik: ‘Deze droom bestond voor Vos niet’
Elke avond tijdens de Tour de France Femmes (TDFF) blikken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam vooruit op de etappe van de dag. -
Alle klassementstruien in Tour de France Femmes naar Nederlanders: ‘Een ontzettend mooie week’
Alle klassementstruien in de Tour de France Femmes gingen naar Nederlanders. Annemiek van Vleuten pakte de eindzege en dus de gele trui. Demi Vollering, tweede in het algemeen klassement, greep de bolletjestrui. De groene trui voor winnares van het puntenklassement ging naar Marianne Vos, terwijl Shirin van Anrooij de beste jongere was en de witte trui mee naar huis mocht nemen. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
Tour de France Femmes Vooruitblik etappe 2: 'Zo wordt een saaie sprintrit opeens heel interessant’
Elke ochtend tijdens de Tour de France Femmes blikken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam vooruit op de etappe van de dag. Beluister de podcast hierboven of in een van de apps. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing.
-
Marianne Vos vertelt na ritzege in Tour voor het eerst over haar vriendin: ‘Zij mag ook in de spotlights staan’
De ritzege en gele trui in de Tour de France maakten maandag veel los bij Marianne Vos. Mede door de lobby van de 35-jarige Brabantse keerde de Franse rittenkoers voor vrouwen na zo’n dertig jaar terug op de kalender. -
Fotoreeks | Peloton viert einde Tour de France: champagne voor Jumbo-Visma, Bettiol is fotograaf
De 21ste en laatste etappe in de Tour de France wordt traditioneel gebruikt door het peloton om te vieren dat de grootste wielerwedstrijd ter wereld erop zit. Na drie zware weken is het tijd voor lol. En natuurlijk champagne bij Jumbo-Visma. De Nederlandse ploeg pakt met Jonas Vingegaard de gele trui en de bolletjestrui en met Wout van Aert de groene trui. Bekijk hieronder mooiste foto's van de slotrit. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden.