Zwaar, illegaal vuurwerk gevonden in auto: voertuig vol dozen met honderdduizendklappers
BERKEL-ENSCHOT - De politie heeft woensdagavond in een auto bij Berkel-Enschot vier dozen met honderduizendklappers aangetroffen. Het gaat om zwaar, illegaal vuurwerk. Twee mannen zijn opgepakt.
De auto werd rond 21.00 uur gecontroleerd op een parkeerplaats bij Berkel-Enschot. In de auto lagen vier dozen met honderdduizendklappers. Dat is illegaal vuurwerk van categorie F4, vuurwerk dat uitsluitend bestemd is voor professioneel gebruik. F4 is tevens de zwaarste categorie vuurwerk. Er lag ook een doos met onbekend vuurwerk in de auto.
De twee inzittenden van de auto zijn aangehouden. Het gaat om de bestuurder, een 18-jarige man uit Berkel-Enschot, en zijn bijrijder, een 18-jarige man uit Oisterwijk.
Een speciaal bedrijf heeft het vuurwerk opgehaald en zal het verder onderzoeken. In het dashboardkastje van de auto werd ook een mes gevonden. Ook dat is in beslag genomen door de politie.
Hoeveel schade kan illegaal vuurwerk aanrichten? Vuurwerkexpert Jack Sijm van de politie vertelt:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Op zoek naar ‘probleembomen’ langs 1145 kilometer pad in de Duinen: ‘Als het echt te gevaarlijk is, zagen we ’m om’
KAATSHEUVEL - Boswachter David van Schijndel van Natuurmonumenten is de man die zorgt dat je door de Loonse en Drunense Duinen kunt bewegen zonder een dikke tak op je hoofd te krijgen, of andere ellende. Hij heeft alle probleembomen in het snotje. -
PREMIUM
ROC-studenten gaan in oude barrels het avontuur in Gambia tegemoet
TILBURG - In actie komen voor een goed doel en er tevens een hoop van leren. Twaalf gedreven studenten van ROC Tilburg vertrekken eind deze maand in het kader van Go for Africa naar het West-Afrikaanse Gambia. -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
PREMIUM
Dertig jaar na de komst van de das doen beschermers stap terug: ‘We gaan minder de burchten langs’
VLIJMEN - Bert van Opzeeland uit Vlijmen stopte officieus een jaar geleden al als coördinator van de Dassenwerkgroep Loonse en Drunense Duinen. Nu doet ook de club die hij twintig jaar aanjoeg een stap terug. Dat kan ook wel. ,,Het gaat goed met de das.” -
Auto-inbreker op heterdaad betrapt in Tilburg
TILBURG - Een 31-jarige man uit Litouwen is woensdagochtend 05.00 uur in Tilburg opgepakt voor een auto-inbraak.
-
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
-
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Plan voor twintig woningen in monumentaal Hof van Solms in Oirschot
OIRSCHOT - Als alle bouw- en bestemmingsplannen soepel worden behandeld, kan een twintigtal mensen straks ‘op stand’ wonen in Oirschot. Rijksmonument Hof van Solms wordt verbouwd tot 14 huizen met tuin en 6 appartementen.