Wethouder De Vries zwaait af met Zilveren Erepenning en een laatste gebaar aan de stad
TILBURG - Met de ontvangst van een Zilveren Erepenning heeft Berend de Vries donderdag afscheid genomen als wethouder in Tilburg. De Vries kreeg de gemeentelijke onderscheiding vanwege zijn grote verdiensten voor de gemeente gedurende zijn elf jaar wethouderschap. De Vries kwam zelf ook met een laatste gebaar naar de stad.
Tijdens de digitale afscheidsreceptie werd De Vries geprezen voor zijn bijdragen aan de stad. Burgemeester Theo Weterings, die De Vries donderdag nog vergeefs zijn ontslagbrief probeerde terug te geven: ,,De Tilburgers zijn de laatste jaren echt trots geworden op hun stad en dat mag op jouw conto geschreven worden.” De Vries was sinds zijn aantreden in 2010 betrokken bij zo'n beetje alle grote gebiedsontwikkelingen in Tilburg, van de Spoorzone en Stappegoor tot aan het Pater van den Elzenplein en de Piushaven.
Afscheidscadeau
Komende maand gaat De Vries aan de slag als concerndirecteur bij de gemeente Utrecht. Hij blijft wel in Tilburg wonen. In een uitgebreid afscheidsinterview in het Brabants Dagblad vorige week, zei hij zich niet te kunnen voorstellen ooit nog uit Tilburg te vertrekken. Zijn blijvende betrokkenheid bij de stad bleek donderdag ook uit zijn wens voor een afscheidscadeau: een donatie voor de realisering van een kunstobject in de Spoorzone.
Op Gebouw 79, waarin onder meer horecazaak Raw is gevestigd, moet over een lengte van 76 meter en een hoogte van één meter een aforisme van Antony Kok komen te staan. Kok en kunstenaar Theo van Doesburg ontmoetten elkaar begin vorige eeuw in Tilburg en stonden samen aan de wieg van de befaamde kunststroming De Stijl. De spreuk van Kok die op het gebouw moet komen te staan luidt ‘De wereld van heden raast door in dada's voetspoor.’ Een stichting is al enige tijd bezig om fondsen te werven voor het kunstobject. Er is nog zo'n 50.000 euro nodig. De Vries hoopt dat inwoners, maar vooral ook het bedrijfsleven als afscheidscadeau het laatste zetje geven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Twee supporters gewond geraakt bij ongeregeldheden na degradatiewedstrijd Willem II-FC Utrecht
TILBURG - Bij meerdere incidenten na de wedstrijd tussen Willem II en FC Utrecht zijn zondag twee gewonden gevallen. Na het duel, waarbij de club uit Tilburg degradeerde, werden in het Koning Willem II-stadion voorwerpen over en weer gegooid tussen thuissupporters en fans in het uitvak. Ook werd een Willem II-supporter geslagen en geschopt op het veld, is te zien op filmbeelden. -
PREMIUM
Berend de Vries na elf jaar weg als wethouder: ‘Ik kan me niet voorstellen dat ik ooit uit Tilburg vertrek’
TILBURG - Na elf jaar vertrekt Berend de Vries als wethouder in Tilburg. De stad heeft zich in die tijd opgetild. ,,Laat de boekhouder niet winnen van de ontwikkelaar.” -
PREMIUMmet video
Diefstal bronzen beeldjes bij begraafplaats Broekhoven in Tilburg ‘ongehoord en pijnlijk’
TILBURG - De begraafplaats Broekhoven in Tilburg vindt het ‘werkelijk ongehoord en pijnlijk’ dat verschillende bronzen beeldjes bij tenminste drie graven zijn gestolen. In een reactie zegt de parochie dat het kerkhof aan de Professor Lorentzstraat maandagochtend werd gewaarschuwd door een familie die bij een geschonden graf kwam kijken. -
Tilburgse Ereprent voor 50-jarige Manege Thielen
TILBURG - Manege Thielen heeft vrijdag ter ere van het 50-jarig bestaan de Tilburgse Ereprent ontvangen. De manege aan de Oudelijn, een echt familiebedrijf, groeide sinds 1972 uit tot één van de grootste ruitersportcentra van Nederland. -
PREMIUM
Hoe weet je of jij hoogbegaafd bent? Een expert legt uit wat de kenmerken zijn
Twee à drie procent van de bevolking is hoogbegaafd. Zij hebben een sterk ontwikkeld brein met een IQ van 130 of meer. Maar volgens specialisten ligt het werkelijke percentage nog veel hoger. Alleen: hoe weet je of je hoogbegaafd bent? Wij vroegen expert Tessa Kieboom om raad.
-
PREMIUM
Gianotten Mutsaers begint boekencafé, als kers op de kaart: koffie, ontbijt en terras op het nieuwe Hendrikhof
TILBURG - In het stadshart van Tilburg ontstaat een nieuw pleintje. De welbekende boekhandel Gianotten Mutsaers grijpt de kans aan om er een boekencafé te beginnen met lunch en ontbijt. Een terrasje pikken, boeken en goede koffie gaan er vanaf begin juli hand in hand. -
PREMIUM
Hoe gevaarlijk is het om je batterijen niet op tijd weg te gooien?
Het komt steeds vaker voor: een brand die ontstaat door een batterij. Gooi je een boormachine of een ander elektrisch apparaat weg bij het restafval, dan kan die zomaar vlam vatten. -
PREMIUM
Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan leven lang gevolgen hebben voor je kind
Laag geboortegewicht, hersen- of gezichtsafwijkingen, concentratieproblemen. Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan een leven lang gevolgen hebben voor je kind. En dat moet nóg bekender worden, vindt het Trimbos-instituut. Daarbij is ook een rol weggelegd voor de man.