‘Ik denk dat ik sprakeloos zal zijn na de landing’: Oisterwijker Oliver (18) reageert in video Jeff Bezos op ruimtereis
OISTERWIJK - ,,Ik denk dat het voor veel mensen hun grootste droom is om naar de ruimte te gaan”, vertelt de 18-jarige Oisterwijker Oliver Daemen. Dinsdag vliegt hij samen met zakenman Jeff Bezos naar de ruimte. Hij wordt de jongste astronaut ooit.
Iris BoelensLaatste update:20-07-21, 16:21
,,Ik denk dat mijn eerste herinnering aan de ruimte de serie Thunderbirds was,” vertelt Oliver in een filmpje op Instagram die Amazon-oprichter Jeff Bezos heeft gedeeld. ,,Ik was daar zo fan van, ik keek elke aflevering. Vooral de raketten waren erg gaaf.”
Dinsdag vertrekt de vlucht. ,,Ik denk dat ik sprakeloos zal zijn als we landen en ik uit de raket stap.” André Kuipers waarschuwde de jongen al om vooral geen foto's te maken. ,,Ik vind het prachtig dat Oliver zo onverwacht deze fantastische ervaring gaat opdoen”, meldt Kuipers al eerder deze week. ,,Ik heb hem aangeraden om niet de klassieke fout te maken door foto’s te gaan nemen in de korte tijd dat hij boven is, maar ten volle te genieten van het uitzicht op onze schitterende planeet.”
Maar de reis maakt hij niet alleen. Ook Jeff Bezos, zijn broer Mark en de 82-jarige Wally Funk gaan mee. De vrouw wordt daarmee de oudste astronaut ooit. ,,Het is zo gaaf om met deze crew te gaan", vertelt de Oisterwijker. ,,Wally is een van de beste piloten ooit en heeft een fantastisch levensverhaal. En natuurlijk is Jeff een van de beste zakenmannen ooit.”
Interesse in de ruimte
Oliver hoopt dat meer mensen geïnteresseerd raken in de ruimte. ,,Maar ook in het wetenschappelijke. Ik voel de verantwoordelijkheid omdat ik de jongste persoon ben die naar de ruimte gaat. Het is echt een kans om dit te mogen doen.”
Ik voel de verantwoordelijkheid omdat ik als jongste persoon naar de ruimte ga
Oliver Daemen
Oliver Daemen wist een stoel te bemachtigen in de New Shepard van Jeff Bezos na een veiling voor het goede doel. De vader van Oliver maakte al bekend dat ze tijdens de biedingen waren afgehaakt vanwege de hoge biedingen. Toch kreeg de stoel toen de oorspronkelijke bieder voor een andere vluchtdatum koos. De keuze van Blue Origin, het ruimtebedrijf van Jeff Bezos, viel uiteindelijk op Oliver door zijn passie voor ruimtevaart en jonge leeftijd.
Helaas kunnen wij deze social post, liveblog of anders niet tonen omdat het één of meerdere social media-elementen bevat. Aanvaard de social media-cookies om deze inhoud alsnog te tonen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.