Een Udenhouts boek over de overgang kan koningin Máxima wel bekoren
UDENHOUT - Niemand minder dan koningin Máxima kreeg het eerste exemplaar van een boek over de overgang, mede geschreven door Marcelle Meesters uit Udenhout.
De overgang blijft een taai thema, niet echt een lekker onderwerp van gesprek op verjaardagen. Toch krijgt iedereen vroeg of laat ermee te maken. Communicatieadviseur Marcelle Meesters (50) uit Udenhout en Mirjam van ’t Veld (50), voorzitter van de raad van bestuur van Ziekenhuis Gelderse Vallei, raakten alle twee vroeg in de overgang, en ze schreven er een boek over. Heel apart dat ze het voor elkaar kregen dit aan te bieden aan koningin Máxima, die 17 mei 50 wordt, en Ank Bijleveld, de 59-jarige minister van Defensie.
De twee schrijfsters zijn hier natuurlijk apetrots op. ,,We hebben haar een brief gestuurd en uitgenodigd. Onze koningin spreekt zich graag uit over maatschappelijke onderwerpen. Bij een digitale bijeenkomst overhandigden we haar het boek. Ze zei letterlijk: ‘Het is een handig boek voor alle vrouwen in Nederland. De combinatie van praktische tips en persoonlijke verhalen van de auteurs kunnen vele vrouwen ondersteunen.’ Drie dagen voor de bijeenkomst hoorden we dat het kon doorgaan, heel spannend. Ze vertelde niet of ze zelf problemen met de overgang heeft. Minister Bijleveld reageerde meteen positief en zei dat ze wel eens opvliegers had in een vergadering. Ze had het over humor als wapen”, zegt Meesters.
De combinatie van praktische tips en persoonlijke verhalen van de auteurs kunnen vele vrouwen ondersteunen
Voor haar begon het gedoe op haar 39ste. Na de geboorte van een kerngezond kind kwam de menstruatie niet op gang. Toen ging ze maar weer aan de pil. Enkele jaren later zat ze thuis met burn-outklachten, doodmoe. Uiteindelijk kwam de diagnose: vervroegd in de overgang. Haar stemmingswisselingen en slaapproblemen hadden een duidelijke oorzaak. ,,Ik ben toen naar een gynaecoloog gegaan en ben hormonen gaan slikken. Dat heeft geholpen. Binnen enkele weken was ik 90 procent van mijn klachten kwijt.”
In het boek De overgang van top tot teen met als ondertitel de puzzel die de overgang heet geven de schrijfsters medische informatie, en daarnaast gaan ze zelf met de billen bloot over hun eigen ervaringen. Dat 80 procent van de Nederlandse vrouwen tussen 40 en 60 jaar met opvliegers en depressieve gevoelens last heeft van de overgang, is een feit. Meester en Van ’t Veld denken dat goede voorlichting veel leed kan verzachten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Leypark Bastards kunnen kwatsen en filosoferen: ‘Wij hebben hier allemaal een andere storing’
TILBURG - Elke middag komen Tilburgers op leeftijd aan de rand van het Leypark bij elkaar om lief en leed door te nemen. Dat levert soms interessante inzichten op: ,,Om iemand te kunnen begraven moet er wel eerst gestorven worden.” -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUM
Tilburgse ijssalon maakt speciale hondenijsjes en die gaan er met dit warme weer in als zoete koek
TILBURG - Niet alleen mensen, maar ook honden kunnen met het warme weer wat inwendige verkoeling krijgen bij De IJsvlinder in het Reeshofpark. De ijssalon verkoopt sinds kort ook hondenijsjes, met leverpastei- en salamismaak. ,,Maar ze zijn ook eetbaar voor mensen.” -
PREMIUM
Tilburg denkt aan uitbreiding Stadsforum om Fontys en Factorium te betrekken: ‘Logische gedachte’
TILBURG - Het Stadsforum krijgt mogelijk een uitbreiding in de Bisschop Zwijsenstraat. Op die manier wil de gemeente Tilburg dansschool Factorium, Fontys Hogeschool voor de Kunsten en de Muzetuin nadrukkelijker bij het nieuwe stadsplein betrekken. -
MET VIDEO
Fietser raakt zwaargewond na val in Tilburg
TILBURG - Een fietser is in de nacht van zondag op maandag zwaargewond geraakt toen hij ten val kwam op een trap bij een viaduct in Tilburg.
-
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
PREMIUM
Operatie eerste deel Willem II-straat geslaagd: ‘prachtig geworden’ (al zijn er nog littekens)
TILBURG - Meer dan een half jaar staarden de ondernemers van de Willem II-straat in een afgrond voor de deur, nu ligt er een nieuwe straat. Was het de pijn waard? Het eindresultaat is ‘prachtig’, maar de ellende van de bouwput was toch echt te gortig. ,,Gelukkig kunnen we nu weer door.”