Recherche neemt computers en telefoons Dream or Donate in beslag
De recherche heeft computers en telefoons van doneersite Dream or Donate in beslag genomen. Het crowdfundingplatform ging woensdag offline en tientallen gedupeerden in heel het land zeggen nog geld te krijgen. Bij de politie komen verschillende aangiftes binnen van mensen die zeggen gedupeerd te zijn.
Gisteren zijn door de recherche computers en telefoons van Dream or Donate in beslag genomen, zo laat de politie desgevraagd weten. ,,Ook krijgen we aangiftes binnen, alleen is nog niet duidelijk om hoeveel aangiftes het exact gaat", aldus woordvoerster Anne Coenen van de politie in Oost-Nederland. ,,Dat komt omdat de aangiftes momenteel overal binnenkomen. Het kan zijn dat mensen bijvoorbeeld bellen naar het Regionaal Servicecentrum en dat er eerst een afspraak gemaakt wordt om de aangifte op te nemen.”
Coenen benadrukt dat het nog niet om een officieel strafrechtelijk onderzoek gaat, maar om een oriënterend onderzoek naar de aangiftes om vast te stellen of er sprake is van een strafbaar feit. ,,We moeten eerst de aangiftes inventariseren, kijken waar we mee te maken hebben en wat we er mee kunnen. Daarom is het ook zo belangrijk dat mensen daadwerkelijk aangifte doen. Als we alles hebben onderzocht en het blijkt dat er sprake is van strafbare feiten, dan is het aan het Openbaar Ministerie om te bepalen of er wordt overgegaan tot strafvervolging.”
Afgeperst
Dream or Donate-oprichter Robert-Jan Mastenbroek zegt dat zijn website is gehackt en dat hij werd afgeperst door criminelen. Hij belooft gedupeerden iedere cent terug te betalen. Ook zegt hij zijn landgoed in Witharen bij Ommen te verkopen om aan zijn schuldeisers te voldoen. Ook de inboedel, waaronder een sportwagen en een bronzen gorilla, staat inmiddels op Marktplaats.
Tientallen mensen die via Dream or Donate geld inzamelden om hun doelen te realiseren vrezen echter het ergste. Een oproep aan mensen die gedupeerd zijn leverde tot vanmiddag zestig reacties op. De benadeelden claimen gezamenlijk een bedrag van ruim 187.000 euro. Maar de totale schade ligt waarschijnlijk nog veel hoger. Volgens Fundwijzer zou er op het moment van het offline halen van de website liefst 304.220 euro zijn toegezegd aan ruim 200 projecten.
Een van de gedupeerden is Sjouke Faber. Hij haalde geld op voor het bekostigen van stamceltherapie voor zijn vrouw, die MS heeft. Faber heeft andere benadeelden opgeroepen zich te melden via dreamordonate@msmama.nl. om een beter beeld te kunnen krijgen van het totaalbedrag dat op Dream or Donate is ingezameld, maar niet is uitgekeerd.
Faber zegt dat de benadeelden eventueel gezamenlijk stappen kunnen nemen tegen Dream or Donate. De Vries & Kasem advocaten in Amsterdam houdt maandag om 18.00 uur een besloten informatiebijeenkomst voor gedupeerden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet Video
‘Nachtmerrie’ voor KNVB na cyberaanval Russen: ‘Als ze geen losgeld betalen, hebben ze gigaprobleem’
-
Montana verbiedt als eerste Amerikaanse staat Tiktok
De Republikeinse gouverneur van Montana, Greg Gianforte, heeft woensdag (lokale tijd) een wet ondertekend die de populaire Chinese app TikTok in de staat verbiedt. Montana is de eerste Amerikaanse staat die de populaire app van korte video's aan banden legt. De ban gaat op 1 januari 2024 van start. -
PREMIUMtips
Praat met kinderen over de nieuwe chatbots, ‘de minimumleeftijd zou 13 jaar moeten zijn’
Chatbots zoals My AI van Snapchat en ChatGPT komen steeds meer onze samenleving binnen. Wat doet dat met kinderen en hoe leer je je kinderen daar juist mee omgaan? -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides.
-
Getest: Dit is de beste wifi-versterker
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
Hans de Vries (40) uit Amsterdam woont in een studio en is op sommige vlakken afhankelijk van zijn VvE. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Nieuw in WhatsApp: binnen 15 minuten na verzenden berichten bewerken
Tikfoutje gemaakt in een WhatsAppbericht? Binnenkort is dat geen probleem meer. Met een nieuwe update wordt het mogelijk om binnen vijftien minuten na verzenden een berichtje te bewerken.