Apple boekt recordresultaten, maar coronavirus stort bedrijf in onzekerheid
Omdat de populairste smartphone ter wereld zowel gemaakt als verkocht wordt in China, weet iPhone-maker Apple minder goed wat de toekomst zal brengen. De laatste drie maanden van 2019 waren wel een verpletterend succes, en tilden de cijfers van het bedrijf naar nieuwe records.
De maker van de populairste smartphone ter wereld verdiende bijna 92 miljard dollar in de laatste drie maanden van vorig jaar. Dat is het belangrijkste kwartaal voor Apple, omdat die net op dat moment de nieuwste versies van zijn iPhone op de wereld loslaat. Voor de zoveelste keer bleken die nòg populairder dan verwacht.
Zowel omzet als nettowinst (22,2 miljard dollar) waren nog nooit hoger, met dank aan de nieuwe iPhones. Per 10 dollar die het bedrijf ontving kwam er 6 dollar van de verkoop van zijn belangrijkste product.
Wat niet wil zeggen dat de rest niet als een trein loopt: ook de verkopen van Apps op diezelfde iPhone eindigde op een vers record. Ook de verkoop van de draadloze oortjes (AirPods) valt op.
Coronavirus
In een financieel rapport van een groot bedrijf is ook de vooruitblik belangrijk. Apple verwacht in het eerste trimester van dit jaar ‘63 tot 67 miljard dollar’ binnen te halen. Dat is een record voor die periode van het jaar, maar wat opvalt is hoe vaag die prognose is.
De financieel directeur geeft zelf toe dat die vork ‘ongewoon breed’ is om rekening te houden met de ‘potentiële impact’ van het coronavirus. ,,Dat is de reden waarom onze vooruitblik minder scherp is.”
De epidemie begon ongeveer een maand geleden in de Chinese provincie Wuhan, en besmette officieel al minstens 3.000 mensen verspreid over de hele wereld. In Wuhan en ook op andere plaatsen in China, wordt de iPhone gemaakt in de fabrieken van Foxconn.
Die fabrieken liggen stil omdat de overheid de verspreiding van het virus probeert tegen te gaan. Daar bovenop zijn Chinese consumenten, waarvan er tientallen miljoenen verplicht thuis zitten, goed voor ongeveer een vijfde van de verkochte iPhones. Normaal hadden ze deze week Chinees nieuwjaar gevierd met hun familie, en elkaar bijvoorbeeld een nieuwe smartphone cadeau gedaan.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn de beste tablets die je nu kunt kopen
Een smartphone is vaak prima, maar ’s avonds op de bank of in bed is een tablet met een groter scherm vaak fijn. We zetten samen met de redactie van BestGetest de beste exemplaren van het moment op een rij. -
Kan de baas meelezen als je whatsappt op een werkcomputer?
Veel mensen maken dagelijks gebruik van WhatsApp, óók op het werk. Maar als je dat op een werk-pc doet, kan de baas dan ook meelezen? -
PREMIUMGeld & Geluk
Ron en Yvonne wonen in Sri Lanka: ‘We houden van luxe, maar vinden snel iets duur’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Ron en Yvonne hebben Sri Lanka even verruild voor Nederland. ‘Verbazend hoe ontevreden mensen hier kunnen zijn, terwijl ze zoveel keuzes hebben.’ -
Geluid van alle kanten: zo werken verschillende surroundsets
Een goede surroundsound-geluidsinstallatie kan jou middenin je favoriete game of film plaatsen, maar hoe weet je welk systeem bij jou past? Met termen als 5.1, 7.1, Dolby Atmos en Spatial kun je soms door de bomen amper het bos meer zien. Wat betekenen deze termen, wat is het verschil en welke past bij jou? -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources
-
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent. -
Elon Musk: Overname Twitter kan mogelijk voor lagere prijs
Tesla-topman Elon Musk denkt dat een overname van berichtendienst Twitter mogelijk voor een lagere prijs kan. Musk heeft een overnamebod op Twitter gedaan van 44 miljard dollar (ruim 42 miljard euro), maar vrijdag zei hij dat die overname ‘tijdelijk gepauzeerd’ is. Hij wil namelijk eerst meer duidelijkheid over het aantal spamaccounts op Twitter. -
Nieuwe smartphone kopen? Hier moet je op letten
De een koopt pas een nieuwe smartphone als de oude kapot is, de ander heeft er graag eentje met de nieuwste snufjes. Welke smartphone past het best bij jou?