Zware Champions League-loting voor PSV bij Europa League-winst Chelsea
De Europa League-finale van 29 mei is cruciaal voor de Champions League-loting van PSV in het komende seizoen. Wint Chelsea van Arsenal, dan treft PSV op 23 of 24 juli óf het Zwitserse FC Basel óf het Griekse Olympiakos Piraeus. De nummers twee van Zwitserland en Griekenland hebben een hogere Europese ranking dan PSV, dat bij winst van Chelsea niet bij de ‘geplaatste’ ploegen in de tweede voorronde hoort.
Winst Chelsea
De loting voor PSV is al op 18 juni. Wint Chelsea de Europa League-finale, dan plaatst de Britse ploeg zich automatisch voor de Champions League-groepsfase van volgend seizoen. Aangezien Chelsea dat ook al via de Premier League had gedaan, gaat het vrijgevallen ticket voor de groepsfase van de Champions League voor komend seizoen naar de nummer 3 van Frankrijk. Vrijwel zeker wordt dat Olympique Lyon, het huidige team van Memphis Depay. In dat scenario schuiven twee ploegen vanuit de tweede voorronde van de Champions League in seizoen 2019-2020 (de nummer twee van Turkije en Oostenrijk, waarschijnlijk Galatasaray of Basaksehir en LASK Linz) automatisch door naar de derde voorronde van de Champions League.
Winst Arsenal
Wint Arsenal de Europa League, dan zijn zeer waarschijnlijk Galatasaray of Basaksehir, LASK Linz en Viktoria Plzen de tegenstanders waartegen PSV kan loten. Arsenal heeft zich via de eigen nationale competitie niet geplaatst voor de Champions League-groepsfase en in dit scenario moet Olympique Lyon (als die ploeg derde wordt in Frankrijk) komend seizoen gewoon naar de derde voorronde in de Champions League. PSV komt dan in de tweede voorronde waarschijnlijk uit tegen het Turkse Basaksehir of Galatasaray, LASK Linz (Oostenrijk) of Viktoria Plzen (Tsjechië). Alleen een tamelijk curieuze wending in de competities van Turkije, Oostenrijk of Tsjechië zou nog voor een verandering kunnen zorgen. Zo ligt Besiktas in Turkije ook nog op de loer voor plek twee. Als de ploeg uit Istanbul die plek kan opeisen, gaat PSV alsnog tegen Basel, Olympiakos of Besiktas loten. Dat komt omdat Besiktas een hogere Europese ranking heeft dan PSV. Besiktas heeft in de Turkse competitie met twee duels te gaan vier punten achterstand op Galatasaray en Basaksehir, maar de laatste twee ploegen ontmoeten elkaar dit weekend bij ‘Gala’. Besiktas wacht de zware uitwedstrijd bij Trabzonspor.
Samenvattend zit het nu dus als volgt in elkaar voor PSV:
Mogelijke tegenstanders PSV bij loting (18 juni) voor tweede Champions League-voorronde op 23 of 24 juli:
Bij Europa League-winst Chelsea: FC Basel of Olympiakos Piraeus.
Bij Europa League-winst Arsenal: Basaksehir/Galatasaray (een van de twee wordt vrijwel zeker tweede in Turkije*) of Plzen (vrijwel zeker 2de in Tsjechië) pf LASK Linz (vrijwel zeker 2e in Oostenrijk).
*Mocht Besiktas in dit scenario tóch nog tweede worden in Turkije, dan gaat PSV loten tegen FC Basel, Olympiakos of Besiktas.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
Met video
Alberto Dainese verrast topsprinters in elfde etappe Giro d’Italia
Alberto Dainese heeft de elfde etappe in de Giro d’Italia gewonnen. De Italiaan van Team DSM was de snelste na een massasprint en verraste daarmee topfavorieten Arnaud Démare (vierde), Caleb Ewan (vijfde) en Mark Cavendish (zesde). De Spanjaard Juan Pedro López (Trek-Segafredo) behield in de biljartvlakke rit zonder problemen de roze leiderstrui. -
PREMIUM
‘Koopovereenkomst met lokaal consortium NAC=Breda wordt snel getekend’
Na een laatste onderhoud met de toezichthouders vanavond zal het akkoord tussen de huidige bezitters van NAC en kandidaat-koper NAC=Breda, als alles volgens plan verloopt, spoedig bezegeld worden met een handtekening. -
Demi Vollering viel meerdere keren flauw na val van dinsdag, maar start toch in Ronde van Burgos
Wielrenster Demi Vollering start donderdag in de Ronde van Burgos. Dat maakte haar team, SD Worx, vlak voor de openingsrit bekend. -
PREMIUM
NAC-talent Banzuzi succesvol met Oranje op EK onder 17
Opnieuw als invaller heeft Ezechiel Banzuzi een belangrijke bijdrage geleverd aan de tweede groepszege van Oranje onder 17 op het jeugd-EK in Israël.
-
Ludovit Reis goud waard voor Hamburger SV: Bundesliga-rentree dichtbij dankzij Nederlander
Hamburger SV is een stap dichter bij een terugkeer in de Bundesliga, met veel dank aan een Nederlander. Ludovit Reis, voormalig FC Groningen-speler, maakte vanavond de enige goal in de uitwedstrijd tegen Hertha BSC (0-1). Het was de eerste van de twee play-offwedstrijden. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin.