Wout Weghorst maakt indruk op coach en Engelse media: ‘Als kind droom je ervan om te scoren in de Premier League’
Wout Weghorst kan zijn geluk niet op nadat hij gisteren zijn eerste goal voor Burnley maakte. De Nederlandse spits zorgde voor de 0-1, waarna Burnley met 0-3 won van Brighton. The Clarets klimmen daardoor voorzichtig een beetje uit het dal van de Premier League.
De achterstand van nummer negentien Burnley op de veilige zeventiende plek, in bezit van Newcastle United, is nog altijd vijf punten. Toch is er met de komst van Weghorst, tegen Brighton goed voor een goal én assist, meer optimisme binnen de club. ,,Wout is hier gekomen en heeft het fantastisch gedaan voor ons. Ik heb hem op de training aan het werk gezien en ik zou verbaasd zijn als hij niet meer goals voor ons zou scoren. Hij zorgt voor een frisse wind en hij werkt hard voor het team. Hij is een topprofessional", zo zei coach Sean Dyche na de 0-3 zege.
Weghorst had al tegen Watford, Manchester United en Liverpool gespeeld. Tegen Manchester United zorgde de Nederlander voor een sublieme assist, waarna hij tegen Liverpool wat ongelukkiger speelde en uitviel. Tegen Brighton beleefde hij dan eindelijk zijn primeur: ,,Het is een geweldige dag. Het was een mooie aanval en ik maakte 'm af. Als je 'm raakt, weet je dat ‘ie erin gaat", aldus Weghorst op de website van Burnley.
,,De afgelopen week tegen Liverpool was het duidelijk dat ik al enkele goede kansen had. Ik wil de club helpen en ze met goals terugbetalen. Nu hebben we drie belangrijke punten gepakt. We hebben nog steeds een lange weg te gaan, maar dit is een goede stap", aldus Weghorst, die bij de BBC toevoegde dat zijn goal een droom was die uitkwam: ,,Als kind droom je ervan om te scoren in de Premier League. Dit is een speciaal moment.”
Media
Door verschillende Britse media wordt Weghorst als dé reden gezien voor een mogelijke opleving van Burnley. ,,Ze hebben met Weghorst een aanvaller in de punt die nu na zijn eerste goal pas echt los zal komen", schrijft Sky Sports, dat de Oranje-international beloont met een 8. Ook bij de BBC krijgt Weghorst de titel Man of the Match: ,,Weghorst maakte het verschil aan de zuidkust en heeft een heel positieve start gemaakt. Hij maakte het de verdedigers heel lastig en bekroonde dat met zijn eerste goal.”
,,Weghorst bewijst dat je Burnley nog niet af kunt schrijven. Het monster veranderde in de Grote Vriendelijke Reus toen hij na zijn eerste goal vocht tegen tranen van geluk", schrijft The Sun. The Daily Mail beloonde de Nederlander zelfs met een 9 ,,Een indrukwekkende Weghorst biedt Burnley weer hoop.”
Bekijk hieronder onze voetbalvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMupdate
Dit is het schema van de nacompetitie in het West-Brabantse amateurvoetbal
Roosendaal, Breda, Bergen op Zoom, Oosterhout, Etten-Leur -
6 tips
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden. -
PREMIUM
De grootste winst van dit seizoen is dat supporters weer met plezier naar NAC gaan
De tweede seizoenshelft is een voorproefje van wat verwacht kan worden in de nieuwe jaargang. Nu moet NAC de laatste stap zetten: van de subtop naar de top van de eerste divisie.Breda -
Wout Weghorst met eerste Premier League-doelpunt goud waard voor Burnley
Wout Weghorst moest er vier wedstrijden op wachten, maar zijn eerste treffer in de Premier League is een feit. De 29-jarige spits was op bezoek bij Brighton van grote waarde voor zijn ploeg Burnley, dat met 0-3 won en daardoor niet meer op de laatste plaats staat. -
Voetbalpodcast | ‘Peter Bosz wil met PSV kampioen worden’
Peter Bosz is de voornaamste kandidaat om bij PSV trainer te worden. Toch duren de gesprekken lang. Waar gaat het dan over tussen de Eindhovense club en Bosz? Verder: kan Almere City het flikken? Messi niet naar Saoedi-Arabië, maar naar Amerika en wordt het FC Twente of Sparta? Etienne Verhoeff bespreekt het met Rik Elfrink.
-
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
-
-
-
Iga Swiatek knokt zich naar finale Roland Garros en treft verrassende Tsjechische Karolina Muchova
Iga Swiatek doet zaterdag een gooi naar haar derde titel in vier jaar op Roland Garros. De nummer één van de wereld werd flink op de proef gesteld door de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia (14), maar won toch in straight sets: 6-2, 7-6 (7). Ze speelt in de finale tegen de ongeplaatste Tsjechische Karolina Muchova, die een spectaculaire comeback in huis had tegen Aryna Sabalenka: 6-7(5), 7-6(5), 5-7. -
PREMIUMMet video's
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen.