Weghorst bezorgt Van Bommel eerste Bundesliga-zege, assist Frimpong bij Leverkusen
Mark van Bommel en Wout Weghorst zijn het nieuwe Bundesliga-seizoen met VfL Wolfsburg begonnen met een 1-0 zege in de thuiswedstrijd tegen VfL Bochum. De bezoekers kregen al binnen vier minuten een rode kaart, waarna Weghorst dé kans op zijn eerste goal miste. Niet veel later maakte Weghorst alsnog de enige goal van de wedstrijd.
Het nieuwe Bundesliga-seizoen begon tumultueus voor Van Bommel en Weghorst. Al na vier minuten was VfL Wolfsburg dicht bij de 1-0. Uit een hoekschop kwam de bal op de paal. De VAR had echter gezien dat dit door toedoen van Robert Tesche kwam. Hij raakte de bal met de hand waardoor de bal niet in het doel ging. Een rode kaart voor Tesche en een penalty voor VfL Wolfsburg waren het gevolg.
Het was voor Weghorst dé kans om zijn eerste goal van het seizoen te maken, maar de Nederlander die vorig seizoen goed was voor twintig goals, zag zijn poging van elf meter gekeerd worden door Bochum-doelman Manuel Riemann. Hij koos de goede hoek en had de bal zelfs klem waardoor Weghorst geen kans kreeg om de rebound alsnog binnen te werken.
Lang hoefde Weghorst niet te treuren, want na iets meer dan twintig minuten maakte de Oranje-international alsnog zijn eerste goal van het nieuwe seizoen. Het bleek achteraf ook meteen de enige goal van de wedstrijd te zijn. Weghorst kreeg namelijk nog wel meer kansen om de marge te vergroten tegen het tiental van Bochum, maar steeds was het Riemann die in de weg stond of lag. Een ruime zege op de tien van promovendus VfL Bochum bleef dus uit, maar de drie punten waren wel binnen voor Van Bommel en Weghorst. En dat is na de ongekend matige voorbereiding (vijf nederlagen in zes wedstrijden) het enige wat telt voor de Nederlanders van Die Wölfe.
Gelijkspel voor Bakker en Frimpong
Het Bayer Leverkusen van Mitchel Bakker, Jeremie Frimpong, Daley Sinkgraven en Timothy Fosu-Mensah begon de competitie tegen het Union Berlin van Rick van Drongelen en Sheraldo Becker. Fosu-Mensah en Becker ontbraken nog met een blessure en ook Van Drongelen zat niet bij de selectie van Union Berlin. Voor Bakker en Frimpong waren er basisplaatsen terwijl Sinkgraven de hele wedstrijd op de bank zat. Vanaf daar zag hij hoe het duel eindigde in 1-1. Frimpong verzorgde de assist op Moussa Diaby, die na twaalf minuten de 1-1 eindstand verzorgde na de vroege 1-0 van Taiwo Awoniyi
Voor Justin Hoogma en het gepromoveerde Greuther Fürth begon het nieuwe seizoen dramatisch. Op bezoek bij VfB Stuttgart werd het liefst 5-1. De zeventienjarige Nederlander Mohamed Sankoh viel na 65 minuten in. Het stond toen al 4-0. Vijf minuten later moest hij het strijdtoneel echter alweer verlaten met een blessure. Hij werd met een brancard van het veld gedragen waarna Marc Oliver Kempf zijn tweede goal nog maakte.
Jeffrey Gouweleeuw verloor met FC Augsburg de eerste wedstrijd van het seizoen met grote cijfers. De Nederlander speelde de hele wedstrijd, maar kon een 0-4 nederlaag tegen 1899 Hoffenheim niet voorkomen. Bij de uitploeg zat Melayro Bogarde de hele wedstrijd op de bank.
Mike van der Hoorn (Arminia Bielefeld) en Mark Flekken (SC Freiburg) moesten beiden genoegen nemen met een puntje nadat het onderlinge duel in 0-0 eindigde. Flekken stond bij Freiburg op doel, Van der Hoorn deed vanaf de 77ste minuut mee.
De wedstrijden van de Bundesliga zijn voorlopig alleen te zien via het officiële Youtube-kanaal van de Bundesliga.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
PREMIUMVierde klasse D
Mathijs Kerst ziet voldoende perspectief voor Raamsdonk: ‘Wij gaan echt nog wel punten pakken’
De 21-jarige Mathijs Kerst heeft geen spijt van zijn overstap van RFC naar Raamsdonk. ,,Ik woon in Raamsdonksveer, maar ik zag voor mezelf meer potentie bij Raamsdonk.”Raamsdonk -
Vrijdag van start
Brobbey, Malen en Weghorst hopen tiende titel op rij voor Bayern München te voorkomen
Het nieuwe seizoen in de Bundesliga gaat vrijdagavond van start met Borussia Mönchengladbach tegen Bayern München. Borussia Dortmund (met Donyell Malen) en RB Leipzig (met Brian Brobbey) zijn de grote uitdagers, maar nu de zes beste clubs van vorig seizoen allemaal een nieuwe trainer hebben zijn er interessante tijden aangebroken in Duitsland. Kan een tiende titel op rij voor Der Rekordmeister worden voorkomen? -
PREMIUMVierde divisie
Overtuigende zege van Unitas'30 dompelt Moerse Boys in rouw: ‘Zou de genadeklap kunnen zijn’
In een derby in de onderste regionen van de vierde divisie vochten Moerse Boys en Unitas'30 voor hun kansen op lijfsbehoud. Met een 1-3 overwinning op zak zien de Leurenaren weer volop kansen om de nacompetitie te ontlopen. Voor de thuisploeg lijkt die nacompetitie nu zelfs al een brug te ver.Zundert, Etten-Leur -
PREMIUMVijfde klasse A
Totale ommekeer bij Vivoo: interim-coach rijgt punten aaneen: ‘Groot deel selectie ook bij de jeugd getraind’
Het kan de laatste weken niet op bij Vivoo. Met interim-coach Dennis Gillessen langs de lijn verloor de club nog niet. Ondertussen pakte hekkensluiter TPO belangrijke punten tegen Gloria UC, dat daardoor de koppositie op basis van verliespunten afstaat aan Molenschot.Breda, Huijbergen
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
-
-
Oranje tegen Gibraltar onder leiding van Deense scheidsrechter Morten Krogh
Scheidsrechter Morten Krogh leidt maandagavond de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Gibraltar in de EK-kwalificatie. De 35-jarige arbiter uit Denemarken floot vorig jaar oktober de uitwedstrijd van AZ tegen Apollon Limassol in de Conference League. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.