Wedstrijdleiding verwerpt protest Ferrari tegen Verstappen en Pérez
De wedstrijdleiding in de Formule 1 heeft de protesten van Ferrari tegen de beide Red Bulls van Sergio Pérez en Max Verstappen afgewezen. De zege van de Grote Prijs van Monaco blijft daardoor in handen van Pérez.
Verstappen blijft de nummer waarmee de regerend wereldkampioen zijn voorsprong op Charles Leclerc, die als vierde was geëindigd, naar 9 punten. Ferrari had een protest ingediend omdat de twee coureurs volgens de Italiaanse renstal na een bandenwissel niet volgens de regels zouden zijn teruggekeerd op de baan. Pérez en Verstappen zouden bij het verlaten van de pitsstraat de doorgetrokken gele lijn hebben overschreden.
De stewards kwamen na de betrokken teams te hebben gehoord en na het bekijken van de beelden tot de conclusie dat de wagen van Verstappen de lijn niet had overschreden. “Om dat te kunnen stellen had er een volledig wiel aan de linkerkant van de gele lijn moeten zijn geweest”, lieten de stewards weten. Dat was niet het geval.
In het geval van Pérez gaf Ferrari tijdens de hoorzitting zelf toe dat geen deel van de wielen van Pérez over de gele lijn was geweest en dat het protest daarom ongegrond was.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Thijs Zonneveld kijkt uit naar en ziet op tegen gravelrace Unbound: ‘Waar ik precies aan begin, weet ik niet’
-
PREMIUM
Excuses NAC aan scheidsrechter Kooij, KNVB legt stadionverbod op vanwege ‘baldadigheid’
De persoon die na afloop van NAC - FC Emmen (1-2) woensdagavond een plastic beker naar de auto van scheidsrechter Joey Kooij heeft gegooid, komt het Rat Verlegh Stadion voorlopig niet in.Breda -
‘Jumbo zelf grote verliezer bij einde sponsordeal; Max heeft bedrijven voor het uitzoeken’
Veghel -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’
-
Benfica wil haast maken met target Orkun Kökçü, Timon Wellenreuther blijft bij Feyenoord
-
-
-
met poll
Erik ten Hag over finale tegen City: ‘In Nederland hebben we de Kuip, maar Wembley is mooiste stadion ter wereld’
Het eerste seizoen van Erik ten Hag bij Manchester United leverde al een dikke voldoende op, maar morgen lonkt de kans op een absolute hoofdprijs in de FA Cup-finale tegen Manchester City. ,,In Nederland hebben we de Kuip, een heel speciale plek, maar Wembley is denk ik het mooiste stadion ter wereld.” -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.