Vrouwen tonen (met wat hulp) hun spierballen in de BN DeStem Lezerstour
Het is de dag van Dylan en de dames. Want waar nationale sprintheld Dylan Groenewegen de zege pakte in de etappe van Fougeres naar Chartres, lieten de dames zich gelden in de BN DeStem Lezerstour. Vier plaatsen in de top vijf van vandaag worden ingenomen door vrouwen én het geel blijft in het bezit van Diny Wagemakers uit Oudenbosch.
Na aankomst van de langste rit in deze Tour de France kon de champagne ontkurkt worden in Zundert, woonplaats van dagwinnares Lia Jacobs - al moet gezegd worden dat haar man Kees het team voor haar samenstelde.
Maar wat geeft het; met 342 punten was Jacobs Lianda Nieuwkerk uit Halsteren nét te snel af, die maar één puntje minder pakte. Ria van Ooijen uit Bavel (337 punten) moest het doen met brons en Loes Broeken-Heus uit Lage Zwaluwe maakte met haar vijfde plaats het kwartet topvrouwen compleet.
De credits zijn volgens Jacobs niettemin voor haar echtgenoot Kees. ,,Of het grappig is dat hij nu juist onder mijn naam presteert? Ach, dat weet ik niet'', reageert zij nuchter. Ze doet het in elk geval graag voor haar man, die met zijn 657ste plek nog ver achter ligt op zijn vrouw, die 14de staat. ,,Maar hij zal wel komen bovendrijven als de sprinters wegvallen'', denkt Jacobs. Vorig jaar presteerde Kees in elk geval goed, toen hij uiteindelijk zesde werd in de BN DeStem Lezerstour.
Terug naar de vrouwen, want die zijn ook in het algemeen klassement zijn de vrouwen goed vertegenwoordigd in de top. Zes plaatsen van de eerste tien zijn voor hen. Diny Wagemakers blijft met 1931 koploper, al zijn haar naaste belagers uitgerekend mannen: Eric Verhoeven uit Terheijden (1886) en Fred Kwist uit Oud Gastel (1841).
Morgen, op de Franse feestdag 14 juli, wordt er opnieuw gesprint als het peloton van Dreux naar Amiens trekt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
Schotse media betoverd na kraker tussen Rangers en PSV: ‘Ademloze avond Europees voetbal op Ibrox’
Schotse media zijn nog amper bijgekomen van het eerste duel in de tweestrijd tussen Rangers en PSV. De Eindhovenaren knokten zich, ondanks een blunder van keeper Walter Benítez, naar een 2-2 gelijkspel. Er heerst verdeeldheid over welke ploeg zich voor de Champions League plaatst. -
PREMIUM
Transferoverzicht amateurvoetbal | Wie speelt volgend seizoen waar?
-
In opspraak geraakte Nairo Quintana doet toch niet mee aan Vuelta: ‘Ik richt mij op mijn verdediging’
Nairo Quintana verschijnt toch niet aan de start van de Vuelta a España, zo laat de Colombiaan in een kort statement weten. Het nieuws komt niet als een verrassing: woensdag maakte de UCI bekend dat Quintana tijdens de Tour de France tweemaal positief testte op het middel tramadol. -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper.
-
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
PREMIUM
PSV heeft financiële ruimte voor een grote aankoop, met of zonder Champions League-groepsfase
PSV ligt nog altijd op koers om met een honderd procent score de maand augustus af te sluiten. Het gaat niet van een leien dakje, want de ploeg krijgt vooral te veel goals tegen. Trainer Ruud van Nistelrooij blijft ondertussen zoeken naar de ideale samenstelling van zijn defensie. -
Acht hechtingen in bovenbeen Duitse Gina Lückenkemper na gouden EK-race op 100 meter
De Duitse atlete Gina Lückenkemper, die dinsdag verrassend Europees goud veroverde op de 100 meter, is een twijfelgeval voor de estafetteploeg op de 4x100 meter. Ze moest kort na de finale in het Olympiastadion van München naar het ziekenhuis om een diepe snee in haar been te laten verzorgen. Er moesten acht hechtingen in.