Virgil van Dijk maakt eerste goal voor Liverpool in ruim veertien maanden
samenvattingVirgil van Dijk heeft zijn eerste goal voor Liverpool gemaakt sinds 12 september 2020. De Nederlandse verdediger schoot in de 52ste minuut na een hoekschop van Trent Alexander-Arnold de 4-0 binnen tegen zijn oude club Southampton.
Het bleef ook bij 4-0, waardoor Liverpool koploper Chelsea tot één punt nadert in de Premier League. Chelsea heeft echter een wedstrijd minder gespeeld.
Op Anfield was het al na twee minuten raak via Diogo Jota. De Portugees maakte na 32 minuten ook de 2-0 op aangeven van Mohamed Salah. Thiago besliste het duel met Southampton al in de 37ste minuut: 3-0. Zeven minuten na rust was het Van Dijk trefzeker was. Het was zijn eerste Premier League-goal na zijn langdurige blessure.
Met de derde overwinning binnen acht dagen is Liverpool na de interlandperiode bezig aan een goede reeks. Na overwinningen op Arsenal (4-0) en FC Porto (2-0) was de ploeg van Jürgen Klopp ditmaal dus duidelijk te sterk voor Southampton.
Arsenal verslaat Newcastle
Ook op bezoek bij Arsenal is Newcastle United er niet in geslaagd om de laatste plaats in de Premier League te verlaten. De door een Saoedi-Arabisch consortium overgenomen club ging op bezoek in Londen met 2-0 onderuit.
De top aanvallen is de extreme ambitie van Newcastle, maar na dertien speelronden in de Premier League moet de club vooral vrezen voor degradatie. Newcastle, waar Eddie Howe zijn officiële debuut maakte op de trainersstoel, wacht na drie maanden nog altijd op de eerste overwinning. Newcastle United heeft pas zes punten verzameld, vijf minder dan de veilige nummer zeventien Leeds United.
Ook tegen Arsenal ging het mis. Na een fraaie aanval opende Bukayo Saka in de 56ste minuut de score. Hij rondde verwoestend af in de lange hoek. Tien minuten later was het invaller Gabriel Martinelli die de voorsprong van zijn ploeg prachtig verdubbelde. De Braziliaanse aanvaller werkte een hoge bal beheerst achter de doelman van Newcastle.
Arsenal herpakte zich daarmee van de teleurstellende 4-0 nederlaag bij Liverpool van afgelopen week. The Gunners verdedigden met succes de zesde plaats in de Premier League.
Bekijk hieronder de samenvatting van Arsenal - Newcastle United:
Assist El Ghazi
Anwar El Ghazi was als invaller belangrijk voor Aston Villa. Op bezoek bij Crystal Palace kwam de vleugelaanvaller na 77 minuten in het veld en nog geen tien minuten later gaf hij de assist op de 0-2 van John McGinn. In de vijftiende minuut had Matt Targett de bezoekers al op voorsprong gezet. Marc Guehi maakte het in blessuretijd nog even spannend, maar de drie punten gingen naar Aston Villa: 1-2.
Het was de eerste assist voor El Ghazi in de Premier League sinds december 2019.
Uitslagen
Arsenal - Newcastle United 2-0
Liverpool - Southampton 4-0
Norwich City - Wolverhampton Wanderers 0-0
Crystal Palace - Aston Villa 1-2
Brighton & Hove Albion - Leeds United 0-0
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes? -
Hoeveel minuten pauze mag je nemen op een werkdag?
Even een rondje wandelen, een broodje eten of snel het nieuws checken op je telefoon; werknemers hebben recht op pauze, maar hoe zit het precies? Mag je zomaar pauze nemen en krijg je dan doorbetaald? Experts beantwoorden zes veelgestelde vragen over het recht op pauze. -
PREMIUM
Alle wegen leiden naar Tirana: nationale vrije dag en enorme autovrije zone voor fans Feyenoord en Roma
Voor het eerst in bijna vijftig jaar speelt Feyenoord weer een Europese finale op vreemde bodem, in de nogal atypische speelstad Tirana. De trots druipt er vanaf bij het meegereisde Rotterdamse Legioen en de duizenden Romeinen, maar óók bij de lokale bevolking. -
overzicht
Trainerscarrousel amateurvoetbal | Mart van Bree vertrekt alsnog bij Dosko
-
PREMIUM
De Zwolse ploeggenoten van Arne Slot zagen het meteen: ‘Ja, daar zat toen al een trainertje in, zoals Gijp zou zeggen’
Dat Arne Slot trainer zou worden, daar was iedereen bij FC Zwolle en later PEC Zwolle, de club waar hij tussen 1995 en 2013 in totaal 174 duels speelde, het wel over eens. Maar dat de 43-jarige Bergentheimer, die woensdag met Feyenoord in de finale staat van de Conference League, zó succesvol zou worden, dat hadden ze niet gedacht.
-
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn. -
Fitte Mkhitaryan kan met AS Roma tegen Feyenoord uitkomen
Henrikh Mkhitaryan (33) kan morgen mogelijk toch met AS Roma tegen Feyenoord in de finale van de Conference League uitkomen. ,,Hij heeft zijn eerste training met de groep achter de rug”, zei trainer José Mourinho tijdens zijn afsluitende persconferentie voor de eindstrijd in Tirana. ,,Zijn gevoel is goed. Als dat zo blijft, dan zit hij bij de selectie.” -
PREMIUMmet video
Koen Bouwman de nieuwe Nederlandse bergkoning? ‘Het gaat echt een strijd worden met Ciccone’
Koen Bouwman won het eerste, directe man tegen man gevecht om de blauwe trui van zijn rivaal Giulio Ciccone. Op punten. De komende vier etappes, met elf beklimmingen, zullen bepalen of Nederland een nieuwe bergkoning krijgt.