Verstappen mijdt het F-woord in São Paulo
GP BraziliëNatuurlijk werd Max Verstappen vanmiddag bij zijn persconferentie vooraf aan de Grote Prijs van Brazilië gevraagd naar zijn uitlatingen over Ferrari, twee weken geleden. Hij hield dit keer wijselijk zijn mond.
Door Rik Spekenbrink
Meteen bij de eerste vraag over het incident, gesteld in het Engels, maakte Verstappen duidelijk dat hij liever vooruit wilde kijken dan terug. Hij achtte het niet nodig, of niet slim, om terug te blikken op zijn uitspraak bij de laatste race in Austin. Verstappen zei daar, over het tegenvallende presteren van Ferrari, ‘dat je dat krijgt als je niet meer vals speelt’. Ophef, uiteraard, want die uitspraak werd razendsnel vertaald.
Het is niet zo dat Verstappen er vanmiddag in Sao Paulo helemaal niets over wilde zeggen. Zo gaf hij aan niet, of misschien nog niet, bij Ferrari op de koffie te zijn gegaan om het uit te praten. Over de ophef die ontstond haalde hij zijn schouders op (‘Dat hoort erbij, iedereen mag zijn mening hebben’). Maar de Red Bull-coureur gaf ook aan dat het wel saai wordt als iedereen altijd hetzelfde zegt. ,,Gelukkig heeft iedereen zijn eigen karakter.”
Langere antwoorden kwamen er als het ging over het circuit van Interlagos, één van zijn favoriete banen op de kalender. ,,De flow is hier gewoon goed. Geen hoekige bochten, maar een baan waar je lekker de snelheid vast kan houden.”
Koprol
Verstappen vertelde ook hoe hij de ‘koprol’ van zijn vader Jos, bij diens Formule 1-debuut in 1994, heeft teruggezien. Over het moment dat ‘pa’ na de stevige crash gewoon zijn vizier opende alsof er niets was gebeurd, zei hij: ,,Typisch voor onze familie. Zo benaderen wij de sport. Zoiets kan gebeuren.”
Verstappen hoopt verder de goede lijn van Austin door te trekken in Brazilië. Daar werd hij derde, maar belangrijker, qua snelheid kon Red Bull de zilveren bolides van Mercedes aardig bijbenen. ,,We begrijpen onze auto de laatste tijd beter”, zei Verstappen enigszins cryptisch.
Waar hij in het verleden nog wel eens zei dat het hem niets uitmaakt of hij derde of vierde wordt in het kampioenschap, omdat alleen de titel telt, bleek nu dat die derde plek toch nog wel een doel is voor Verstappen in de twee afsluitende races. ,,De kans is er, daar moet je voor gaan.”
Nummer 3 in de stand Charles Leclerc krijgt in Brazilië een gridstraf, dat kan in dit verband ook helpen. ,,Dit is een goede kans om het gat te dichten.”
Beluister hier de Formule 1-podcast Pitstop: Speelt Ferrari vals en hoe terecht is de positiviteit van Verstappen over volgend seizoen?
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Track record
Max in Brazilië: magistraal in de regen en stoeien met Ocon
Voorafgaand aan alle 21 races duikt AD Sportwereld per circuit in het track record van Max Verstappen en kijkt naar de prestaties van Honda van vorig jaar. Deel 20 van 2019: het circuit van Interlagos. -
Hamilton voorspelt ‘stoelendans’ in Formule 1
Lewis Hamilton voorspelt een ‘stoelendans’ in de Formule 1. De 34-jarige Brit, die onlangs zijn zesde wereldtitel in de koningsklasse veroverde, denkt dat voor het seizoen 2021 heel wat coureurs van team gaan wisselen. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
Clubman Lurling mag blijven van NAC, assistent Visser wel weg
-
Sander de Wijn
‘Max heeft overal schijt aan, soms ten koste van zichzelf’
In aanloop naar elke Formule 1-race blikken we dit seizoen vooruit op het raceweekeinde met een fanatieke volger van Max Verstappen, afkomstig uit de sportwereld. Voorafgaand aan de GP van Brazilië vandaag: hockeyinternational Sander de Wijn. -
Banzuzi met Oranje onder 17 naar halve finale EK
Woensdagavond heeft Ezchiel Banzuzi als invaller de laatste vier van het EK onder 17 in Israël bereikt dankzij een 2-1-zege op Italië. Zondag is de halve finale met als tegenstander de winnaar van Servië - Denemarken. -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda.