Van Dijk vastberaden om Danjuma te stoppen en sprookje Villarreal te beëindigen
Voor Liverpool lijkt het treffen met Villarreal op papier een geplaveide weg richting de finale van de Champions League, maar niemand die de Spaanse middenmoter na een droomcampagne nog durft te onderschatten. Arnaut Danjuma en consorten hopen op bezoek bij de ploeg van Virgil van Dijk een nieuw hoofdstuk te schrijven in het ongekende sprookjesseizoen.
Eigenlijk leek het seizoen van Villarreal in december al geslaagd. De Spaanse Europa League-winnaar nam voor het eerst in tien jaar weer eens deel aan de groepsfase van de Champions League en slaagde er tot grote verrassing in ten koste van Atalanta te overwinteren. Het wonder dat zich daarna voltrok, kwam zelfs in de stoutste dromen van El Submarino Amarillo niet voor.
Villarreal kegelde brutaal het grote en rijke Juventus uit de Champions League en herhaalde dat kunstje tegen het machtige Bayern München, door de Duitse topclub over 180 minuten met een 2-1 zege gedesillusioneerd achter te laten. Drie duels is het Villarreal van de Nederlandse topschutter Arnaut Danjuma ineens nog maar verwijderd van het schrijven van historie. Afgelopen seizoen werd het kleine Villarreal het kleinste stadje ooit dat een Europa League-winnaar voortbracht. Datzelfde scenario is nu ook in de Champions League niet ondenkbaar.
Daarvoor dient de komende weken wel een van de beste teams van het moment te worden verschalkt. Liverpool is in eigen land ongenaakbaar en werd dit Champions League-seizoen pas eenmaal verslagen: op Anfield won Inter met 0-1, wat niet genoeg was om de 1-3 zege van Liverpool in Milaan teniet te doen. Na het uitschakelen van Ajax-beul Benfica voegde zich voor de derde keer in vijf jaar tijd bij de laatste vier van het miljardenbal.
Interessant is vooral de ontmoeting tussen Virgil van Dijk en Arnaut Danjuma, collega-internationals bij het Nederlands elftal en twee uitblinkers in de huidige Champions League-campagne. De 25-jarige Danjuma staat in de Champions League al op zes treffers. Big Virg zal vastberaden zijn om zijn landgenoot van het scoren af te houden en het Spaanse sprookje te beëindigen.
Villarreal mist Pino
Yéremi Pino kan woensdag niet spelen voor Villarreal in de Champions League. De middenvelder is niet fit genoeg voor de wedstrijd in en tegen Liverpool, vertelde zijn coach Unai Emery dinsdag op de persconferentie. Topspits Gerard Moreno lijkt het treffen ook niet te gaan halen.
Pino is nog maar 19 jaar, maar dit seizoen al een vaste waarde bij de nummer 7 van Spanje. Hij speelde dit seizoen al 31 wedstrijden en scoorde in februari liefst vier keer in een wedstrijd tegen Espanyol.
Villarreal kan in de heenwedstrijd waarschijnlijk wel beschikken over Francis Coquelin. De Franse middenvelder heeft normaal getraind en kan weer spelen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
PREMIUMReportage
Op bezoek in het ‘kleine’ Vila-real: ‘Wij hebben hier altijd gevonden dat we nooit zoveel voorstellen’
Villarreal is de vreemde eend in de bijt tussen de clubs in de halve finales van de Champions League. Afkomstig uit een stadje met 51.000 inwoners (een soort Houten, Middelburg of Weert) verrast de laatste winnaar van de Europa League ook dit seizoen iedereen. -
Saoedi-Arabië of toch Barcelona? ‘Lionel Messi maakt volgende week zijn keuze’
Volgens Xavi Hernández zal Lionel Messi volgende week beslissen waar hij zijn voetbal carrière voortzet. Dat laat de trainer van Barcelona weten in een interview met Mundo Deportivo. ,,Hier staan de deuren voor hem open.” -
Novak Djokovic heeft het twee sets knap lastig met Alejandro Davidovich Fokina: ‘Moest diep gaan’
Novak Djokovic heeft zich geplaatst voor de achtste finales van Roland Garros. De 36-jarige Serviër won in een lange driesetter van Alejandro Davidovich Fokina: 7-5, 7-5, 6-2. De eerste twee sets duurden samen 2 uur en 49 minuten, maar daarna was de 23-jarige Spanjaard te moe om het Djokovic nog lastig te maken. -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.
-
Villarreal lust na Juventus en Bayern ook Liverpool rauw: ‘Was geen toeval’
-
-
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Met video
Van Dijk zet met Liverpool flinke stap richting Champions League-finale
Het kostte wat moeite, maar nadat Liverpool er eindelijk in slaagde de muur van Villarreal te breken, schoot de ploeg van Virgil van Dijk zich naar een riante uitgangspositie (2-0) om de finale van de Champions League te bereiken. Het sprookje van de Spanjaarden lijkt nu echt voorbij.