Van Bronckhorst kruipt bij Rangers in vaderrol na verloren finale: ‘Je moet er juist nu zijn voor je spelers’
Met videoGiovanni van Bronckhorst kroop na de verloren finale in de Europa League tegen Eintracht Frankfurt in een soort van vaderrol richting zijn soms ontroostbare spelers. De verloren strafschoppenserie hakte er niet alleen bij Aaron Ramsey, die de beslissende penalty miste, maar bij iedereen flink in, zo merkte de trainer van Rangers in de uren na de eindstrijd in Sevilla.
Van Bronckhorst: ,,De teleurstelling is zo ongelooflijk groot; het leek wel of iedereen gewond is in de kleedkamer. Zo hard was het gehuil, zo diep zat de pijn. Dan vind ik dat je er juist nu moet zijn voor je spelers. Ik heb zelf een WK-finale verloren. Ik weet hoe het voelt", doelde ‘Gio’ op de strijd tegen Spanje in Zuid-Afrika in 2010. ,,Bovendien moeten we iedereen mentaal weer oplappen. Zaterdag staat alweer de finale van de Schotse FA Cup op het programma...” Rangers neemt het daarin in Glasgow op tegen Heart of Midlothian.
Eintracht Frankfurt klopte Rangers pas na 1-1 na 120 minuten via de strafschopstip. In de reeks was Ramsey van Rangers de enige die miste. Daarvoor had Joe Aribo Rangers in de 57ste minuut op voorsprong gezet, waarna Rafael Borré twaalf minuten later de gelijkmaker liet aantekenen. In de verlenging werd niet gescoord, waarna een zenuwslopende strafschoppenserie de beslissing moest brengen.
Media over finale Europa League
‘Op 10 augustus speelt Eintracht in Helsinki om de Super Cup tegen Real of Liverpool... Kun je je het voorstellen?’ Dat schreef de Duitse krant Frankfurter Allgemeine over het succes van Eintracht. Lees hier nog meer wat Duitse en Schotse media publiceerden.
Natuurlijk is Aaron Ramsey nu down
Van Bronckhorst nam het vooral op voor Ramsey. ,,Een strafschoppenserie is en blijft een loterij. En wij zaten niet aan de goede kant. In grote finales kun je onuitwisbare herinneringen creëren, maar helaas voor ons in Sevilla niet. Natuurlijk is Aaron down, maar hij nam wel de verantwoordelijkheid op zich”, verdedigde Van Bronckhorst de invaller ,,Dat is wat je wil, dat spelers een strafschop nemen die er klaar voor zijn en zich goed in hun vel voelen. Een misser hoort erbij. Helaas voor ons gebeurde dat nu. Ik kan mijn spelers niets kwalijk nemen, na alles wat ze gegeven hebben.”
Rangers had in de 118e minuut nog ene grote kans gehad om het duel te beslissen, maar Eintracht Frankfurt-doelman Kevin Trapp redde op een schot van Ryan Kent. ,,Natuurlijk was dat een grote kans, maar net zo goed een goede redding. Zo kort voor tijd is dat een beslissend moment”, keek Van Bronckhorst terug. ,,Zulke kansen moet je benutten, maar Ryan deed niets verkeerd.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
Waarom Mathieu van der Poel zich in de tijdrit mengt in strijd om het geel: ‘Je kunt ook dingen doen zonder windtunnel’
Zelf tempert Mathieu van der Poel (27) voor de openingstijdrit de verwachtingen over het eerste geel. Toch behoort hij automatisch tot de favorieten. Alleskunner MVDP is namelijk ook goed op de tijdritfiets. Altijd al geweest. -
PREMIUM
Hidde van Warmerdam langer dan ooit op pad voor In het Wiel: ‘Kan mijn tijd niet verdelen’
In het wiel, de video’s en podcasts over de Tour de France, is er dit jaar langer dan ooit. Vanwege de vervroegde start, vanmiddag al in Denemarken. Maar ook door de aansluitende Tour voor vrouwen, die presentator Hidde van Warmerdam en zijn team net zo goed volgen als de mannen-Tour. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
Zo herken je de vroege vluchters: dit zijn alle 22 Tour-shirtjes
Vandaag gaat het grootste wielerevenement ter wereld weer van start: de Tour de France. Voor sponsoren de uitgelezen kans om hun bedrijf eens goed onder de aandacht te brengen. Dat moet uiteraard wel in een nieuw, fris wielertenuetje. Check ze alle 22 hieronder. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger.
-
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
WK Waterpolo
Waterpolosters lopen WK-finale mis, gastland Hongarije nipt te sterk in thriller
De Nederlandse waterpolovrouwen hebben donderdagavond na een thriller de finale van het WK in Hongarije net niet bereikt. Van thuisland Hongarije werd na een hoogstaande en spannende wedstrijd met 12-13 (periodestanden 3-2, 3-4, 4-5, 2-2) verloren. -
Doorbraak: Luuk de Jong keert voor 3 miljoen euro terug naar PSV