UEFA: clubs uit Oekraïne en Belarus spelen niet meer tegen elkaar
Voetbalclubs uit Oekraïne en Belarus ontlopen elkaar voorlopig in de Europese toernooien. De UEFA besloot vrijdag, tot nader order, clubs uit die twee landen bij lotingen uit elkaar te houden vanwege de oorlog in Oekraïne.
,,Het uitvoerend comité van de UEFA heeft deze de beslissing genomen om ervoor te zorgen dat de UEFA-competities soepel verlopen. De veiligheid van de teams, officials en anderen kunnen mogelijk niet volledig worden gegarandeerd vanwege het militaire conflict”, meldt de UEFA.
Clubs uit Rusland zijn vanwege de invasie in Oekraïne uitgesloten van deelname. Belarus wordt als medeplichtig gezien aan de oorlog, maar clubs uit dat land zijn niet uitgesloten van deelname. Het is wel zo dat de betreffende clubs hun thuiswedstrijd niet in Belarus mogen spelen.
Bekijk hier onze sportvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Column Sjoerd Mossou | Een directeur is zo goed als zijn laatste trainer
-
PREMIUMMet samenvatting
Max Verstappen hard op weg om legende te worden in Formule 1: ‘Het is mooier dan ik me ooit had kunnen voorstellen’
Op zijn 25ste is Max Verstappen hard op weg om een van de grootsten uit de Formule 1-historie te worden. Niet alleen cijfermatig, maar vooral ook door af en toe exceptionele daden, zoals zondag tijdens zijn zege in Monaco. -
PREMIUM
Klemmende oproep NAC-aanvoerder Martina: ‘Drinken is prima, maar gooi het bier alsjeblieft niet op het veld’
In zes weken is twee keer een wedstrijd van NAC gestaakt. Twee keer door toedoen van de eigen supporters. En steeds op een moment dat het NAC sportief voor de wind gaat. ,,Zaterdag had ik een déjà-vu van Willem II.” Aanvoerder Cuco Martina vindt die onderbrekingen behoorlijk vervelend.Breda -
PREMIUMMet video
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel? -
Vogelpoep en insectenresten zijn hardnekkig, maar met dit trucje is je auto zo weer schoon
Vogelpoep is zeer schadelijk voor de lak van auto’s. Weghalen heeft dus prioriteit, maar hoe verwijder je de harde uitwerpselen zonder krassen?
-
Podcast
Willem van Hanegem: ‘Edwin van der Sar had beter keeperstrainer kunnen worden’
-
-
-
Kun je dat contract van die gehaaide telefonische verkoper nog ongedaan maken?
‘Nee’ zeggen tegen een getrainde, telefonische verkoper is niet altijd makkelijk. Zeker niet als een energiebedrijf dolgraag een contract met je wil afsluiten. In deze rubriek legt Consumentenbond-redacteur en onderzoeker Marco van ’t Woudt je rechten als consument uit. Deze week: er is je een contract aangepraat, wat nu? -
VVV laat tiental Almere wegkomen met remise, Alex Pastoor boos over rode kaart: ‘Voetbal is contactsport’
VVV-Venlo heeft verzuimd om een flinke stap te zetten richting de finale van de play-offs voor een plaats in de eredivisie. De nummer zeven van de Keuken Kampioen Divisie had het betere van het spel tegen Almere City - dat na een rode kaart voor nota bene VVV-clubicoon Danny Post een tijdlang met tien man speelde - maar bleef steken op 1-1. Zaterdag is de return in Almere.