Tallon Griekspoor: ‘Ik ben goed koel gebleven en heb het net op tijd afgemaakt’
Tallon Griekspoor had een jaar geleden nooit durven vermoeden dat het Nederlands mannentennis er nu zo goed voor zou staan. Vandaag plaatste zowel Griekspoor als Tim van Rijthoven zich voor de tweede ronde van Wimbledon en daar kan Botic van de Zandschulp dinsdag nog bijkomen.
,,Ik zei voor het toernooi toevallig dat weinig mensen dit een jaar geleden hadden gedacht, toen Botic en ik nog rond plek 150 of 160 stonden”, zei Griekspoor na zijn zege op de Italiaan Fabio Fognini.
,,Het lijkt bijna normaal te worden. Maar Botic is als 21ste geplaatst en er mag best weleens bij stilgestaan worden hoe knap dat is. Er zijn weinig jongens die zo snel zo hard gaan, behalve de uitzonderlijke talenten als Carlos Alcaraz en Jannik Sinner.”
Van Rijthoven veroverde onlangs de titel in Rosmalen en een titel is het volgende doel voor Griekspoor (25). ,,Nu moeten wij hem achterna. In de jeugd heb ik heel veel met hem gereisd, toen we 17 of 18 jaar oud waren. Ik had destijds weinig te vertellen tegen hem, maar de afgelopen jaren ben ik hem kwijt geweest. Er is zoveel in die jongen geïnvesteerd en hij is op zijn manier toch doorgegaan, ondanks dat hij het niet altijd naar zijn zin had. En binnenkort staat hij in de top 100. Hoe meer, hoe beter vind ik.”
Griekspoor had maandag vier sets nodig om zich van Fognini te ontdoen. ,,Ik denk dat hij van alle ondergronden misschien nog wel het gevaarlijkst is op gras, met zijn polsje en laconieke voetenwerk. Hij speelde twee sets heel goed, maar na een goede game op 6-5 in de tweede set viel de wedstrijd mijn kant op”, aldus Griekspoor. ,,Ik ben goed koel gebleven en heb het net op tijd afgemaakt, want het werd steeds vochtiger en ook wel wat donkerder.”
Griekspoor speelde naar eigen zeggen met minder druk omdat er op Wimbledon geen punten voor de wereldranglijst te verdienen zijn. ,,Maar er staat behoorlijk wat geld op het spel en het blijft toch Wimbledon. Ik heb dit grasseizoen wat luchtiger beschouwd en het gaat boven verwachting goed.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
NAC=Breda officieel de nieuwe eigenaar van NAC na bezoek aan de notaris
-
Tranen en een staande ovatie bij laatste optreden van Serena Williams in Toronto
Serena Williams heeft haar eerste wedstrijd sinds het bekendmaken van haar aanstaande afscheid verloren. De Zwitserse Belinda Bencic, de nummer 12 van de wereld en regerend olympisch kampioene, was de 40-jarige Amerikaanse in de tweede ronde van het WTA-toernooi van Toronto met 6-2 6-4 de baas. -
Deze spullen moet je uit je geparkeerde auto halen tijdens de hitte
De zon schijnt deze zomer weer op volle kracht en daar moeten we in de auto rekening mee houden. Sommige spullen kan je maar beter uit je geparkeerde auto halen, want ze kunnen voor problemen zorgen. -
Griekspoor voor het eerst in tweede ronde Wimbledon: fraai duel met Spaans goudhaantje Alcaraz wacht
Na Tim van Rijthoven heeft ook Tallon Griekspoor zich geplaatst voor de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander mag het nu op gaan nemen tegen Carlos Alcaraz. Fabio Fognini werd in vier sets verslagen: 7-5, 5-7, 6-3, 6-4. -
Ook WK-brons op de kür voor dressuuramazone Dinja van Liere
Dressuuramazone Dinja van Liere heeft bij de wereldkampioenschappen in het Deense Herning de bronzen medaille gewonnen op de kür op muziek. Met haar paard Hermès kwam ze tot een score van 86,900. Van Liere won maandag ook al brons in de Grand Prix Special.
-
Plak jij nog tekst met control-V? Dat kan slimmer
We kopiëren en plakken honderden keren per dag op onze computers, maar door het net even anders te doen kan het ons een stuk makkelijker af gaan. -
PREMIUM
Dubbeltwee-duo zet zich in voor inclusieve sport: ‘Roeien met kinderen uit Bussum én de Bijlmer, dat lijkt me leuk’
Roeien is bij uitstek een sport die wordt beoefend door witte, hoogopgeleide, heteroseksuele atleten. Hun sport moet diverser en gastvrijer, vinden olympiërs Roos de Jong en Laila Youssifou. ,,Het aantal Duo Penotti-grappen was niet op twee handen te tellen.” -
Lissy en Pascal hebben niet één, maar twee banen: ‘Mensen verklaren me voor gek’
Voor het geld doen ze het niet. Dat kunnen ze makkelijk met één baan verdienen. Toch houden Pascal de Vos (37) en Lissy Cornelissen (23) er nóg een baan op na. Sommigen verklaren hen voor gek. Zelf zijn ze juist gelukkiger met twee banen.